Data:

22.06 (sobota), 20:30
SZCZEPANÓW (boisko Orlik) | „Green Book”, reż. Peter Farelly

21.07 (niedziela), 21:00
DUSZNIKI-ZDRÓJ | „Ja, Daniel Blake”, reż. Ken Loach

10.08 (sobota), 21:00
OBORNIKI ŚLĄSKIE | „Na rauszu”, reż. Thomas Vinterberg

30.08 (piątek), 20:30
ŚWIEBODZICE | „20 000 gatunków pszczół”, reż. Estibaliz Urresola Solaguren

14.09 (sobota), 20:30
KAMIENNA GÓRA | „Mój piękny syn”, reż. Felix van Groeningen

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

15.07.2024 03:00

“Bliskie Kino” i Festiwal Filmowy Spektrum

Bliskie Kino i Festiwal Filmowy Spektrum, czyli plenerowe pokazy filmów na Dolnym Śląsku już od czerwca!

Na letnie pokazy filmów w dolnośląskich plenerach zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Od czerwca do września odbędzie się pięć projekcji kinowych hitów z ostatnich lat. “Bliskie Kino” zawita do Szczepanowa, Dusznik-Zdroju, Obornik Śląskich, Świebodzic i Kamiennej Góry.

 

 

Wrocławska Fundacja Filmowa od 10 lat dostarcza świetnych wrażeń filmowych nie tylko we Wrocławiu, ale i na Dolnym Śląsku. “Tegoroczny jubileusz świdnickiego Festiwalu Spektrum, który od 2024 staje się polsko-czeskim wydarzeniem, zachęcił nas do stworzenia programu kina objazdowego skupionego na Dolnym Śląsku. Pięć letnich pokazów odbędzie się pod hasłem Bliskie Kino, ponieważ uważamy, że kino powinno być dostępne wszędzie i po sąsiedzku” – mówi Paweł Kosuń, jeden z założycieli Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Od czerwca do września odbędą się bezpłatne pokazy filmów w Szczepanowie, Dusznikach-Zdrój, Obornikach Śląskich, Świebodzicach i Kamiennej Górze. W programie znalazły się tytuły nagrodzone na najważniejszych europejskich oraz światowych festiwalach, które są zarówno lekkie, letnie i wzruszające. Wszystkie projekcje są bezpłatne i odbywają się w plenerze.

 

Szczegółowe informacje dostępne są w wydarzeniu na Facebooku pod LINKIEM.

 

Program projekcji:

22.06 (sobota), 20:30 | SZCZEPANÓW (boisko Orlik) | „Green Book”, reż. Peter Farelly

Wielki zwycięzca Oscarów, który otrzymał aż trzy statuetki. Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii nieprawdopodobnej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

 

21.07 (niedziela), 21:00 | DUSZNIKI-ZDRÓJ | „Ja, Daniel Blake”, reż. Ken Loach

Zabawne, poruszające i chwytające za serce dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina. Uhonorowana najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

 

10.08 (sobota), 21:00 | OBORNIKI ŚLĄSKIE | „Na rauszu”, reż. Thomas Vinterberg

Martin to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego. Jedynym lekarstwem na kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe i problemy w związku staje się dla niego alkohol. Bierze bowiem udział w kumpelskim eksperymencie – czterej nauczyciele sprawdzają na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać. I tym sposobem klasyczny psychologiczny dramat płynnie przechodzi w komedię, która zatacza się nieuchronnie w stronę tragicznego kaca. W tym koktajlu smutku, śmiechu i nostalgii za utraconą joie de vivre najmniej chodzi jednak o pijaństwo, a najbardziej o bliskość, której mężczyźni nie umieją wziąć ani dać, więc jej unikają – jakby była bezalkoholowym Kamikadze.

 

30.08 (piątek), 20:30 | ŚWIEBODZICE | „20 000 gatunków pszczół”, reż. Estibaliz Urresola Solaguren

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność, tak często budzi sprzeciw? 20 000 gatunków pszczół to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. A choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia.

 

14.09 (sobota), 20:30 | KAMIENNA GÓRA | „Mój piękny syn”, reż. Felix van Groeningen

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Festiwal Filmowy Spektrum jest organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławską Fundację Filmową i finansowany ze środków miasta Świdnica. Współorganizatorem festiwalu jest Společenské centrum Trutnovska oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej. Zadanie publiczne współfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2024”. Festiwal odbędzie się w dniach 11-13 października 2024 roku w Trutnovie oraz 22-27 października 2024 roku w Świdnicy. Bliskie Kino współorganizowane jest przez Wrocławską Fundację Filmową, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

 

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów dotyczących Spektrum i Bliskiego Kina za pośrednictwem strony oraz oficjalnych mediów społecznościowych:

http://spektrumfestival.pl/.

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal
Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.07.2024 06:00

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-28 lipca po raz kolejny spotkamy się na pograniczu polsko-czeskim, by podziwiać autorskie dzieła sztuki i designu polskich, czeskich, koreańskich i amerykańskich artystów. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 02:00

24. Summer Guitar Festival

Zapraszamy na koncerty w ramach  24. Summer Guitar Festival, które odbędą się dniach 14-21 lipca w Krzyżowej k. Świdnicy. Wystąpią m.in. Mateusz Kowalski, Marek Napiórkowski z zespołem KonKubiNap, Sir Nylon McSteel oraz Pełech/Horna Duo. pokaż więcej »

Dodano: 25.06.2024 13:10

OSIEDLA KULTURY I SZTUKI/ DRUGI NABÓR 2024

Nowy nabór w ramach programu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI. Dotacje na przedsięwzięcia artystyczne mogą pozyskać artyści, grupy nieformalne czy organizacje pozarządowe. Nabór potrwa do wyczerpania środków lub zamknięcia projektu. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 05:00

Koncert Katarzyna Mirowska Quartet podczas Festiwalu Festiwalowi Glass without borders

Podczas tegorocznej edycji e-Glass Festival – Glass without borders – przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla publiczności, m.in. koncert jazzowy grupy Katarzyna Mirowska Quartet, który odbędzie się 19 lipca w Hotelu Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 04:00

XXXV Polsko – Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącym programem cyklu wydarzeń w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej 2024. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 03:00

“Bliskie Kino” i Festiwal Filmowy Spektrum

Letnie pokazy filmów w dolnośląskich plenerach. Od 22 czerwca do 14 września odbędzie się pięć projekcji kinowych hitów z ostatnich lat. “Bliskie Kino” zawita do Szczepanowa, Duszników Zdrój, Obornik Śląskich, Świebodzic i Kamiennej Góry. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 02:00

Festiwal Performansu „(nie) Obecność”

Festiwal „(nie) Obecność”, to wielowymiarowe, międzynarodowe wydarzenie otwierające przestrzeń dla różnorodnych stylów artystycznych i tematów społecznych . Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w czerwcu w Görlitz, na drugą zapraszamy na początku października do Ostravy. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 01:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

3 października w Galerii Karkonoskiej odbędzie się koncert "Wiwat Muzyka” z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)