Data i miejsce:

10 grudnia (wtorek) 2024, godzina 18.00
Sala Teatru Laboratorium Instytutu im. J. Grotowskiego, Przejście Żelaźnicze, Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Osoby artystyczne:

Mariola Brillowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Annette Krebs, Steffi Weismann

Kuratorka: Agnieszka Chodysz-Foryś

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Udostępnij:

Dodano:

10.12.2024 09:00

Brittleness / Performance

10 grudnia 2024 (wtorek) o godzinie 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku wydarzenie z zakresu performance, którego hasłem przewodnim jest słowo „Brittleness”.

● 10 grudnia (wtorek) 2024, godzina 18.00
● Sala Teatru Laboratorium Instytutu im. J. Grotowskiego, Przejście Żelaźnicze, Rynek-Ratusz 27, Wrocław
● Osoby artystyczne: Mariola Brillowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Annette Krebs, Steffi Weismann
● Wstęp wolny
● Ilość miejsc ograniczona!
Obowiązują zapisy pod adresem: agnieszka.chodysz@okis.pl

Pozostając w odwiecznym rytmie budowania po rozpadzie, odnajdywania siły poprzez doznanie bezsilności, podejmowania rozmowy po zderzeniu odmiennych wrażliwości i skrajnych przekazów komunikatu, okazuje się, że to właśnie kruchość, ulotność jest podstawową metaforą ludzkiego życia i powodem jego trwania. Najczęściej to upadek i skrajne doświadczenia są impulsem do procesu porządkowania i konstrukcji naszego życia i odnajdywania szacunku i troski o innych pozostających z nami w relacji.

Wydarzenie to nawiązuje również do pojęcia „martwej fali” – zjawiska, które w przyrodzie oznacza moment zatrzymania lub spowolnienia naturalnego ruchu fal. W kontekście performansu, „martwa fala” staje się metaforą zatrzymania, zawieszenia czasu, momentu, w którym życie i ruch ustają, aby na chwilę zderzyć się z pustką i ciszą. To czas pełen napięcia, oczekiwania i niepewności, który następnie otwiera przestrzeń na refleksję i odnowę.
Tego wieczoru podejmiemy tematykę zmierzchu, końca i ponownego narodzin, nawiązując do sytuacji, w której wszystko zdaje się zatrzymane, ale to właśnie w tej stagnacji tkwi potencjał do transformacji. Artyści przeniosą nas w przestrzeń, gdzie rozpad i kruchość stają się fundamentem dalszego działania i wzrostu. Wydarzenie zaprosi uczestników do refleksji nad naszą wrażliwością, ulotnością i chwilą, w której możemy odnaleźć siebie na nowo, zaczynając od samego upadku.
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 17.02.2025 07:00

Wystawa: „Glass without borders” w Krośnie

Zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie na kolejną odsłonę wystawy dzieł szkła artystycznego, powstałych w ramach projektu „Glass without borders”. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:46

NOWE WARSTWY ARCHITEKTURY Panel dyskusyjny

Podczas spotkania, zorganizowanego wspólnie z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, wraz z zaproszonymi gośćmi przyjrzymy się różnym aspektom architektonicznych przemian Wrocławia. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:30

Spotkanie kulturalno-edukacyjne dot. przygotowywanych w 2025 roku wydarzeń kulturalno- edukacyjnych w Polsce i w Czechach..

Zapraszamy na spotkanie dotyczące wydarzeń organizowanych w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej w 2024 oraz bieżących inicjatyw, które odbędzie się 27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:30

TOMASZ DOMAŃSKI „Obraz nie Obraz” w BWA w Rzeszowie

Polecamy wystawę Tomasza Domańskiego w BWA w Rzeszowie. Wystawie towarzyszy album- retrospektywa działań artystycznych Domańskiego w latach 1983 – 2023, którego wydawcą jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 05:00

Prezentacja książki Pawła Skrzywanka pt. „Radiowy kaowiec czyli kulturalnie o Wrocławiu”

7 marca w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbędzie się spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu”. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia Robert Gawłowski. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 05:00

Spotkanie autorskie z Martą Hożewską

Zapraszamy do Biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim na spotkanie autorskie z Martą Hożewską - autorką książki "Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice" pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 04:00

„Radiowy KaOwiec” spotkanie z Pawłem Skrzywankiem

14 marca w Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu”. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia dyrektor Ossolineum, Łukasz Kamiński. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 03:00

45. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

21 marca, galą we wrocławskim Teatrze Capitol, rozpocznie się 45. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. OKiS we Wrocławiu jest koproducentem niektórych wydarzeń tegorocznego festiwalu. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)