Udostępnij:

Dodano:

25.12.2019 02:45

Emisje filmów oraz premiera najnowszego reportażu OKiS-u na antenie TVP3 Wrocław

Zapraszamy do obejrzenia filmów i reportażu zrealizowanych w koprodukcji  TVP3 Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 

25 XII godz. 11.15 film „Góry zrodzone z morza”

„Góry zrodzone z morza” opowiadają o powstaniu, charakterystyce i przyrodzie wyjątkowego zakątka na mapie Polski – Gór Stołowych.  W filmie pojawią się również wątki historyczne związane z eksploracją i poznawaniem tego zakątka Dolnego Śląska. Położone na Ziemi Kłodzkiej Góry Stołowe to uwielbiana przez turystów część Sudetów.  Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Narożnik,  Skalne Grzyby to pobudzające wyobraźnię i ikoniczne skarby przyrody nieożywionej, którymi opiekuje się jeden z dwóch parków narodowych na Dolnym Śląsku – Park Narodowy Gór Stołowych.
Swoją wyjątkowość góry zawdzięczają skałom osadowym powstałym przed milionami lat na dnie kredowego morza: piaskowcom i marglom, które dzisiaj budują strukturę geologiczną gór i nadają im unikalną rzeźbę  nieustannie tworzoną przez powolne, cierpliwe, ale potężne siły erozji.

 

 

26 XII godz. 10.50  film „Daisy – wspomnienie minionego świata”

Film opowiada o losach księżnej Daisy von Pless de domo Marii Teresy Oliwii Cornwallis-West (1873-1943). Wspomnienia z minionego życia księżnej snuje Dolly (Doroty Crowther), wierna służąca, która towarzyszyła Daisy do ostatnich jej chwil. Film opatrzony jest komentarzami Christine Rickards-Rostworowskiej; dra Jerzego Tutaja – Prezesa Zamku Książ w latach 2004-2011; Magdaleny Woch – Zamek Książ; Doroty Stempowskiej – córki książęcego stajennego; Macieja Klussa – dyrektora Muzeum Zamkowego w Pszczynie; prof. dr hab. Zdzisława Żygulskiego jr. – tłumacza książki W. Johna Kocha „Daisy”; Bronisławy Jeske-Cybulskiej – współautorki książki „Księżna Daisy – Pani na Książu i Pszczynie” oraz Russella Harrisa – kuratora wystawy „Daisy, księżna von Pless: Szczęśliwa lata”.
Film, z wykorzystaniem scen fabularyzowanych z kostiumami i elementami scenograficznymi, jest jedynym filmem dokumentalnym związanym z postacią bohaterki, a także cennym materiałem edukacyjnym, wspierającym poznanie tajemnic Dolnego Śląska wśród jego mieszkańców. Zdjęcia do filmu realizowane były w zamku Książ, w Szczawnie Zdroju, w Świebodzicach oraz Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

 

 

PREMIERA! 26 XII godz. 21.30 Reportaż z Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury

Reportaż jest relacją z wydarzeń kulturalnych realizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Ministerstwo Kultury, Edukacji i Sportu Adżarskiej Republiki Autonomicznej (Gruzja) w roku 2019 w ramach Polsko-Gruzisńkiego Festiwalu Kultury. Na Festiwal składało się szereg wydarzeń kulturalnych, które odbyły na terenie Dolnego Śląska oraz w Adżarii.

Festiwal odbywa się pod patronatem Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego

 

 

 

Produkcja realizowana jest we współpracy z TVP Wrocław

Projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

  Znalezione obrazy dla zapytania urząd marszałkowski dolnoślaski

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.11.2024 10:01

Zmarł Olgierd Krzysztof Gubrynowicz

Z żalem zawiadamiamy o odejściu Olgierda Krzysztofa Gubrynowicza. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek 21.11.2024  na cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu o godz. 12.00. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia. Cześć Jego pamięci! pokaż więcej »

Dodano: 12.11.2024 14:08

MIESIĘCZNIK „ODRA” 11/2024

SURDYKOWSKI: „Europa” na mieliźnie • ORZECHOWSKI o wyborach w Austrii ROZMOWY z SAFJANEM, GÓRALCZYKIEM i ANNUSEWICZEM SUPADY: Hłasko w Niemczech • „Pełnia” białoruska • CHMIELEWSKI o Obrazie TONGO EISEN-MARTIN – poezja • ZALEWSKI o WALDMAN pokaż więcej »

Dodano: 11.11.2024 07:00

„Jesień” – prapremiera

Już wkrótce najnowsza premiera Teatru Polskiego w Podziemiu to sceniczna adaptacja powieści Ali Smith „Jesień" w reżyserii Katarzyny Minkowskiej – jednej z najzdolniejszych artystek najmłodszego pokolenia. pokaż więcej »

Dodano: 11.11.2024 07:00

3KWADRA – KARKONOSKA NOC ELEKTRONICZNEJ AWANGARDY /STARY KSIĘŻYC – SIERP/

Zapraszamy na multimedialne przedsięwzięcie do schroniska HALA SZRENICKA. Trwający dwa dni projekt stanowi sensoryczną podróż, w której waloryzacji ulega dźwięk, obraz oraz indywidualne relacje z naturą. pokaż więcej »

Dodano: 11.11.2024 06:00

Spotkanie na temat książki „Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice”

Spotkanie promujące książkę „Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice" Marty Hożewskiej. W swoim reportażu autorka wnikliwie opisuje realia jednego z najsłynniejszych targowisk we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 11.11.2024 05:00

Scena ukraińska. Sezon II 2024/2025

16 i 17 listopada w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego odbędą się kolejne pokazy spektaklu niezależnego teatru GAS "Wiosna, lato, jesień, zima i znowu wiosna". pokaż więcej »

Dodano: 11.11.2024 04:30

„Rzeczpospolita Śpiewająca” koncert z okazji Święta Niepodległości Polski

Zapraszamy na radosne, wspólne śpiewanie starych i nowych piosenek o Polsce, które odbędzie się 17 listopada 2024 o godzinie 16:00 w Centrum Historii Zajezdnia. pokaż więcej »

Dodano: 11.11.2024 04:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

„Listopadowe krople deszczu” to koncert kameralny w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, który odbędzie się 21 listopada w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)