Udostępnij:

Dodano:

25.12.2019 02:45

Emisje filmów oraz premiera najnowszego reportażu OKiS-u na antenie TVP3 Wrocław

Zapraszamy do obejrzenia filmów i reportażu zrealizowanych w koprodukcji  TVP3 Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 

25 XII godz. 11.15 film „Góry zrodzone z morza”

„Góry zrodzone z morza” opowiadają o powstaniu, charakterystyce i przyrodzie wyjątkowego zakątka na mapie Polski – Gór Stołowych.  W filmie pojawią się również wątki historyczne związane z eksploracją i poznawaniem tego zakątka Dolnego Śląska. Położone na Ziemi Kłodzkiej Góry Stołowe to uwielbiana przez turystów część Sudetów.  Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Narożnik,  Skalne Grzyby to pobudzające wyobraźnię i ikoniczne skarby przyrody nieożywionej, którymi opiekuje się jeden z dwóch parków narodowych na Dolnym Śląsku – Park Narodowy Gór Stołowych.
Swoją wyjątkowość góry zawdzięczają skałom osadowym powstałym przed milionami lat na dnie kredowego morza: piaskowcom i marglom, które dzisiaj budują strukturę geologiczną gór i nadają im unikalną rzeźbę  nieustannie tworzoną przez powolne, cierpliwe, ale potężne siły erozji.

 

 

26 XII godz. 10.50  film „Daisy – wspomnienie minionego świata”

Film opowiada o losach księżnej Daisy von Pless de domo Marii Teresy Oliwii Cornwallis-West (1873-1943). Wspomnienia z minionego życia księżnej snuje Dolly (Doroty Crowther), wierna służąca, która towarzyszyła Daisy do ostatnich jej chwil. Film opatrzony jest komentarzami Christine Rickards-Rostworowskiej; dra Jerzego Tutaja – Prezesa Zamku Książ w latach 2004-2011; Magdaleny Woch – Zamek Książ; Doroty Stempowskiej – córki książęcego stajennego; Macieja Klussa – dyrektora Muzeum Zamkowego w Pszczynie; prof. dr hab. Zdzisława Żygulskiego jr. – tłumacza książki W. Johna Kocha „Daisy”; Bronisławy Jeske-Cybulskiej – współautorki książki „Księżna Daisy – Pani na Książu i Pszczynie” oraz Russella Harrisa – kuratora wystawy „Daisy, księżna von Pless: Szczęśliwa lata”.
Film, z wykorzystaniem scen fabularyzowanych z kostiumami i elementami scenograficznymi, jest jedynym filmem dokumentalnym związanym z postacią bohaterki, a także cennym materiałem edukacyjnym, wspierającym poznanie tajemnic Dolnego Śląska wśród jego mieszkańców. Zdjęcia do filmu realizowane były w zamku Książ, w Szczawnie Zdroju, w Świebodzicach oraz Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

 

 

PREMIERA! 26 XII godz. 21.30 Reportaż z Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury

Reportaż jest relacją z wydarzeń kulturalnych realizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Ministerstwo Kultury, Edukacji i Sportu Adżarskiej Republiki Autonomicznej (Gruzja) w roku 2019 w ramach Polsko-Gruzisńkiego Festiwalu Kultury. Na Festiwal składało się szereg wydarzeń kulturalnych, które odbyły na terenie Dolnego Śląska oraz w Adżarii.

Festiwal odbywa się pod patronatem Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego

 

 

 

Produkcja realizowana jest we współpracy z TVP Wrocław

Projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

  Znalezione obrazy dla zapytania urząd marszałkowski dolnoślaski

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 31.03.2025 13:26

Finisaż wystawy „GLASS WITHOUT BORDERS”

Finisaż wystawy „Glass without borders” w ramach projektu e-Glass Festival w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno połączony z promocją katalogu. Zapraszamy w czwartek, 2 kwietnia o godz. 10.00. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 00:20

„Monologi pana H. czytanie performatywne albo stand-up” Henryka Koczana pt. „Bajki ze Stumyślowego Lasu”

Wraz z Klubem Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszamy na „Monologi pana H. czytanie performatywne albo stand-up” w wykonaniu Henryka Koczana pt. „Bajki ze Stumyślowego Lasu”. Występowi będzie towarzyszyła oprawa muzyczna pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 00:20

TE WSZYSTKIE RAJE, KOMETY I POLONIE

Wystawa nawiązuje do książki Te wszystkie Raje, Zrywy i Jutrzenki. O małych kinach na Dolnym Śląsku autorstwa Lecha Molińskiego i Jerzego Wypycha. Czwórka artystów – Gerard Lebik, Lech Moliński, Kamila Mróz i Jerzy Wypych – podejmie temat powojennych losów kin poprzez różne media: dźwięk, tekst, instalację i fotografię. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 00:10

KARNAWAŁ CASANOVY – weneccy artyści we wrocławskim Ratuszu

Zapraszamy na „Krótką niesamowitą historię weneckiego karnawału”, czyli konferencję i spektakl w strojach z epoki w wykonaniu Compagnia de’Calza „I Antichi”. Podczas wydarzenia, które odbędzie się  8 kwietnia w Sali Wielkiej Ratusza we Wrocławiu będzie można poznać historię najsłynniejszego karnawału na świecie od jego początków do upadku Republiki. pokaż więcej »

Dodano: 15.03.2025 10:10

Nagroda Kulturalna Śląska 2025 dla Jacka Głomba

Dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Jacek Głomb, został laureatem Nagrody Kulturalnej Śląska. Nagroda Kraju Związkowego Dolnej Saksonii przyznawana jest za wybitne działania na rzecz kultywowania i upowszechniania kultury śląskiej oraz współpracy polsko-niemieckiej. pokaż więcej »

Dodano: 15.03.2025 00:30

Jazz Piano Masterclass/ Vardan Ovsepian

Zapraszamy na część otwartą Jazz Piano Masterclass 8 kwietnia na Wydziale Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zajęcia poprowadzi Vardan Ovsepian, amerykański kompozytor i pianista, wykładowca California Institute of The Arts. pokaż więcej »

Dodano: 10.03.2025 08:00

25. Summer Guitar Festival. Krzyżowa | Jubileusz Festiwalu!

W tym roku współorganizujemy 25. edycję Summer Guitar Festival, która odbędzie się w terminie 20-27 lipca w Krzyżowej! Wśród gwiazd jubileuszowej edycji festiwalu: Joscho Stephan, Sven Jungbeck, Mateusz Kowalski i Marek Pasieczny. pokaż więcej »

Dodano: 24.02.2025 01:00

42. Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu na tekst satyryczny o nagrodę „Złotego Kosy” oraz konkursu na sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych. Gala finałowa odbędzie się 24 maja na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. pokaż więcej »

Skip to content