Koncert: Muzyka Świata. Cztery Strony Lotu

14 listopada 2022, godz. 17:30
Port Lotniczy we Wrocławiu
Wstęp wolny

Koncert: Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena

23 listopada 2022, godz. 19:30
Sala Ciśnień, Teatr Muzyczny CAPITOL
Bilety dostępne na kup.bilecik: https://bit.ly/3NVx61P oraz w kasach Teatru Muzycznego Capitol

Koncert: Kolędy z Jazzową Nutką. Wesołych Świąt życzy Dolny Śląsk

19 grudnia 2022, godz. 17:30
Port Lotniczy Wrocław
Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

30.11.2022 01:00

Festiwal Hałda Jazz 2022

Jubileuszowa edycja Festiwalu Hałda Jazz  to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki w dobrym wykonaniu! Po raz kolejny na festiwalowych scenach zabrzmią te bardziej i mniej znane utwory różnych autorów, w wykonaniu znakomitych artystów z całej Polski.

 

O Festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz obchodzi w tym roku 15-lecie. Przez ten czas na scenie festiwalu zrealizowano dziesiątki koncertów, maratony filmowe, warsztaty dla najmłodszych, wystawy fotograficzne a ostatnio nawet  spektakl muzyczny. Hałda Jazz ma swoją genezę w bogatyńskim zagłębiu górniczo-energetycznym, skąd wzięła się jego nazwa. Festiwalowa scena nie jest jednak związana z żadnym konkretnym miastem, a jego organizatorzy są otwarci i elastyczni w działaniu. Z całą pewnością Hałda Jazz jest festiwalem dolnośląskim, bo oprócz Bogatyni gościł na deskach Wałbrzycha, a jubileuszowa edycja odbędzie się we Wrocławiu. Znak firmowy festiwalu budowały koncerty z udziałem znakomitych, czołowych artystów polskich o międzynarodowym formacie, m.in. Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Grażyny Auguścik, Urszuli Dudziak, Piotra Wojtasika i innych. Gościem specjalnym jazzowej Hałdy był Marcin Kydryński, a Marek Niedźwiedzki poświęcił Hałdzie jedną z historycznych już audycji Markomania nadawanych w Radiowej Trójce. Gośćmi „Niedźwiedzia” byli Tomasz Stańko (darczyńca trąbki przeznaczonej na licytację) oraz Krzysztof Witkowski – twórca festiwalu i organizator zbiórki charytatywnej na rzecz powodzian w Bogatyni.

Jubileuszową edycję Festiwalu organizują: Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green  oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Kulturę Wysokich Lotów wspiera:

Koncert: Muzyka świata. Cztery Strony Lotu
14 listopada 2022, godz. 17.30
Port Lotniczy WrocławJuż 14 listopada będziemy mogli posłuchać wyjątkowej muzyki w miejscu, gdzie krzyżują się drogi świata, tj. w Porcie Lotniczym Wrocław. W niepowtarzalnej przestrzeni akustycznej wybrzmi subtelna i eteryczna muzyka inspirowana bogactwem egzotycznych kultur. Muzyka improwizowana w wykonaniu wirtuozów swoich instrumentów przeniesie nas w czasie i przestrzeni. Usłyszymy dynamiczne i transowe bębny Afryki, ulotne dźwięki fletów Ameryki Południowej, bliskowschodnie alikwoty grane na duduku, a to wszystko wypełnione jazzową energią i otwartą improwizacją. Muzyka wspólnoty ludzi, wśród ludzi, dla ludzi, we wspólnej przestrzeni wyobraźni!W koncercie wezmą udział muzycy związani z polską sceną jazzową oraz world music. Na instrumentach dętych – trąbce, flugelhornie, fletach, fletni i overtonie – zagra wybitny jazzman Adam Kawończyk. Na trzech rodzajach gitar usłyszymy Piotra Domagałę – instrumentalistę, kompozytora, lidera wielu projektów artystycznych i wykładowcę Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W sekcji rytmicznej, na bezprogowej gitarze basowej zagra Krzysztof Witkowski – muzyk i animator sztuki związany m.in. z takimi projektami muzycznymi jak Hałda Jazz, spektakl „Nim Wstanie Dzień, czy Roy Bennett Group. Na instrumentach perkusyjnych i akordeonie towarzyszyć mu będzie Oleg Dyyak, multiinstrumentalista znany ze współpracy z zespołem The Cracow Klezmer Band. Doświadczeni artyści od lat współpracują ze sobą w ramach autorskich projektów artystycznych, m.in. brali udział we wspólnych sesjach nagraniowych płyt Piotra Domagały „Slavonic Tales”; i „Pnącza”, Lecha Dyblika „W miasteczku Tarusa”;, współtworzyli też międzynarodowy projekt muzyczny „A Handful of Acceptance”.Kwartet współtworzy z aktorem Michałem Koselą entuzjastycznie przyjęty przez publiczność spektakl wg pomysłu i scenariusza Krzysztofa Witkowskiego – „Nim Wstanie Dzień”, spektakl o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy.Wstęp na koncert jest wolny.
______________________________________________________________________________________________________________________

 

Koncert: Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena
23 listopada 2022, godz. 19.30
Teatr muzyczny CAPITOL, Scena Ciśnień

Już 23 listopada 2022, we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL,  znakomici muzycy zaprezentują jazzowe aranżacje utworów Czesława Niemena. W repertuarze Koncertu „Dziwny Jest Ten Świat” znajdą się zarówno te genialne i wciąż aktualne utwory Czesława Niemena, jak i te, które być może usłyszycie Państwo po raz pierwszy!

Przed publicznością wystąpi wokalista Joachim Perlik – artysta, który zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa kompozycji Niemena.

Artyście akompaniować będzie kwintet w składzie:
Marcin Fic – trębacz jazzowy, autor aranżacji m.in. utworów do koncertów: „Tribute to Aretha Franklin’’,
Wojciech Pruszyński – pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogrórskim.
Marek Popów – gitarzysta reprezentujący wrocławskie środowisko muzyczne, na co dzień związany z bluesem, jeden z najbardziej cenionych muzyków wrocławskiego środowiska bluesowego. Krzysztof Witkowski – twórca i reżyser spektaklu „Nim Wstanie Dzień”, założyciel i menadżer polsko- angielskiego projektu „Roy Bennet Group”, osoba zasłużona dla kultury polskiej, twórca festiwalu Hałda Jazz, Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją.

Bilety w cenie 100 zł dostępne:na stronie www.kupbilecik.pl oraz w kasie Teatru Capitol
UWAGA! Bilety promocyjne dla seniorów w cenie 60 zł 

 

 

 

 

Zapraszamy na stronę Festiwalu na FB

 

 

 

 

Organizatorzy:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Sponsor:
Port Lotniczy Wrocław

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2022 07:00

OKiS na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy na stoisko Wydawnictwa OKiS na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 w dniach 1-4 grudnia 2022 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... Zapraszamy na nową wystawę Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW oraz na wernisaż wystawy 1 grudnia 2022 o godz. 18:00. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 07:00

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Od 2 grudnia 2022 zapraszamy na nową wystawę w Galerii FOTO-GEN OKiS "Technologia nie znosi ambicji", na której zdjęcia Lucjana Demidowskiego Piotra Zugaja pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 06:30

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2022

Zapraszamy 3-4 grudnia na wyjątkowe szkolenie z zarządzania projektem w kulturze. Będą na nim bardzo praktyczne informacje o tym, jak pozyskać środki na projekty kulturalne oraz treningowy pokaz metodyki zarządzania projektem społecznym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 06:00

Koncert JARMUŻEK / PAKOWSKA

Serdecznie zapraszamy wraz z artystami i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, na magiczny koncert “Jarmużek / Pakowska”, który odbędzie się 8 grudnia 2022, w przestrzeni Sztygarówka, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.     JARMUŻEK / PAKOWSKA Ten wrocławski duet łączy dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka […] pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 05:00

LUDOBÓJSTWO. Spektakl o Pier Paolo Pasolinim

Dramat "Ludobójstwo" Jacka Żebrowskiego oparty jest na tekstach włoskiego intelektualisty, pisarza i reżysera Piera Paolo Pasoliniego. Zapraszamy na zdarzenie teatralne w tym samym tytule w reżyserii czervo01 w dniu 10 grudnia 2022 o godzinie 19.00 do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 04:00

XXXIII Polsko- Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z październikowym programem cyklu Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego przez cały rok organizowane są koncerty, wykłady, prelekcje i spotkania. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 03:00

Koncert „Kolęda jest kobietą”

Serdecznie zapraszamy na koncert: "Kolęda jest kobietą". Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska, Joanna Dudkowska, Aleksandra Awtuszewska i Małgorzata Koperska. Usłyszymy autorskie aranżacje znanych kolęd. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)