Koncert: Muzyka Świata. Cztery Strony Lotu

14 listopada 2022, godz. 17:30
Port Lotniczy we Wrocławiu
Wstęp wolny

Koncert: Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena

23 listopada 2022, godz. 19:30
Sala Ciśnień, Teatr Muzyczny CAPITOL
Bilety dostępne na kup.bilecik: https://bit.ly/3NVx61P oraz w kasach Teatru Muzycznego Capitol

Koncert: Kolędy z Jazzową Nutką. Wesołych Świąt życzy Dolny Śląsk

19 grudnia 2022, godz. 17:30
Port Lotniczy Wrocław
Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

14.11.2022 02:00

Festiwal Hałda Jazz 2022 – Koncert kolędowy

Jubileuszowa edycja Festiwalu Hałda Jazz  to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki w dobrym wykonaniu! Po raz kolejny na festiwalowych scenach zabrzmią te bardziej i mniej znane utwory różnych autorów, w wykonaniu znakomitych artystów z całej Polski.

 

O Festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz obchodzi w tym roku 15-lecie. Przez ten czas na scenie festiwalu zrealizowano dziesiątki koncertów, maratony filmowe, warsztaty dla najmłodszych, wystawy fotograficzne a ostatnio nawet  spektakl muzyczny. Hałda Jazz ma swoją genezę w bogatyńskim zagłębiu górniczo-energetycznym, skąd wzięła się jego nazwa. Festiwalowa scena nie jest jednak związana z żadnym konkretnym miastem, a jego organizatorzy są otwarci i elastyczni w działaniu. Z całą pewnością Hałda Jazz jest festiwalem dolnośląskim, bo oprócz Bogatyni gościł na deskach Wałbrzycha, a jubileuszowa edycja odbędzie się we Wrocławiu. Znak firmowy festiwalu budowały koncerty z udziałem znakomitych, czołowych artystów polskich o międzynarodowym formacie, m.in. Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Grażyny Auguścik, Urszuli Dudziak, Piotra Wojtasika i innych. Gościem specjalnym jazzowej Hałdy był Marcin Kydryński, a Marek Niedźwiedzki poświęcił Hałdzie jedną z historycznych już audycji Markomania nadawanych w Radiowej Trójce. Gośćmi „Niedźwiedzia” byli Tomasz Stańko (darczyńca trąbki przeznaczonej na licytację) oraz Krzysztof Witkowski – twórca festiwalu i organizator zbiórki charytatywnej na rzecz powodzian w Bogatyni.

Jubileuszową edycję Festiwalu organizują: Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green  oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Kulturę Wysokich Lotów wspiera:
Koncert: Muzyka świata. Cztery Strony Lotu
14 listopada 2022, godz. 17.30
Port Lotniczy WrocławJuż 14 listopada będziemy mogli posłuchać wyjątkowej muzyki w miejscu, gdzie krzyżują się drogi świata, tj. w Porcie Lotniczym Wrocław. W niepowtarzalnej przestrzeni akustycznej wybrzmi subtelna i eteryczna muzyka inspirowana bogactwem egzotycznych kultur. Muzyka improwizowana w wykonaniu wirtuozów swoich instrumentów przeniesie nas w czasie i przestrzeni. Usłyszymy dynamiczne i transowe bębny Afryki, ulotne dźwięki fletów Ameryki Południowej, bliskowschodnie alikwoty grane na duduku, a to wszystko wypełnione jazzową energią i otwartą improwizacją. Muzyka wspólnoty ludzi, wśród ludzi, dla ludzi, we wspólnej przestrzeni wyobraźni!W koncercie wezmą udział muzycy związani z polską sceną jazzową oraz world music. Na instrumentach dętych – trąbce, flugelhornie, fletach, fletni i overtonie – zagra wybitny jazzman Adam Kawończyk. Na trzech rodzajach gitar usłyszymy Piotra Domagałę – instrumentalistę, kompozytora, lidera wielu projektów artystycznych i wykładowcę Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W sekcji rytmicznej, na bezprogowej gitarze basowej zagra Krzysztof Witkowski – muzyk i animator sztuki związany m.in. z takimi projektami muzycznymi jak Hałda Jazz, spektakl „Nim Wstanie Dzień, czy Roy Bennett Group. Na instrumentach perkusyjnych i akordeonie towarzyszyć mu będzie Oleg Dyyak, multiinstrumentalista znany ze współpracy z zespołem The Cracow Klezmer Band. Doświadczeni artyści od lat współpracują ze sobą w ramach autorskich projektów artystycznych, m.in. brali udział we wspólnych sesjach nagraniowych płyt Piotra Domagały „Slavonic Tales”; i „Pnącza”, Lecha Dyblika „W miasteczku Tarusa”;, współtworzyli też międzynarodowy projekt muzyczny „A Handful of Acceptance”.Kwartet współtworzy z aktorem Michałem Koselą entuzjastycznie przyjęty przez publiczność spektakl wg pomysłu i scenariusza Krzysztofa Witkowskiego – „Nim Wstanie Dzień”, spektakl o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy.Wstęp na koncert jest wolny.
______________________________________________________________________________________________________________________

 

Koncert: Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena
23 listopada 2022, godz. 19.30
Teatr muzyczny CAPITOL, Scena Ciśnień

Już 23 listopada 2022, we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL,  znakomici muzycy zaprezentują jazzowe aranżacje utworów Czesława Niemena. W repertuarze Koncertu „Dziwny Jest Ten Świat” znajdą się zarówno te genialne i wciąż aktualne utwory Czesława Niemena, jak i te, które być może usłyszycie Państwo po raz pierwszy!

Przed publicznością wystąpi wokalista Joachim Perlik – artysta, który zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa kompozycji Niemena.

Artyście akompaniować będzie kwintet w składzie:
Marcin Fic – trębacz jazzowy, autor aranżacji m.in. utworów do koncertów: „Tribute to Aretha Franklin’’,
Wojciech Pruszyński – pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogrórskim.
Marek Popów – gitarzysta reprezentujący wrocławskie środowisko muzyczne, na co dzień związany z bluesem, jeden z najbardziej cenionych muzyków wrocławskiego środowiska bluesowego. Krzysztof Witkowski – twórca i reżyser spektaklu „Nim Wstanie Dzień”, założyciel i menadżer polsko- angielskiego projektu „Roy Bennet Group”, osoba zasłużona dla kultury polskiej, twórca festiwalu Hałda Jazz, Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją.

Bilety w cenie 100 zł dostępne:na stronie www.kupbilecik.pl oraz w kasie Teatru Capitol
UWAGA! Bilety promocyjne dla seniorów w cenie 60 zł 

 

 

 

 

Zapraszamy na stronę Festiwalu na FB

 

 

 

 

Organizatorzy:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Sponsor:
Port Lotniczy Wrocław

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Do 19 lutego trwa wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentuje prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy jest Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywa się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 04:00

40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe . Spotkanie promujące album.

8 lutego 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety na spotkanie promujące album "40 lat Kawiarni Artystycznej Kalambur Art Cafe". Gośćmi spotkania będą m.in. Michał Litwiniec, koordynator i pomysłodawca publikacji, Berenika Niewiadomska, jedna z autorek książki. Spotkanie poprowadzi Karol Pęcherz. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 03:00

Wystawa pofestiwalowa State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu 2022

Zapraszamy na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach „State of Glass” w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie. Celem projektu „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i […] pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 02:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 06:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zorganizowało w dniu 2 lutego 2023 szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

3 lutego 2023 odbyło się drugie szkolenie zorganizowane przez Dolnośląskie Laboratorium Kultury, które dotyczyło tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)