Data:

6 października 2023, godz. 16.00

Miejsce:

Oratorium Marianum
Uniwersytet Wrocławski
plac Uniwersytecki 1, Wrocław

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

06.10.2023 07:00

IV edycja koncertu Melodie Trzech Pokoleń

Koncert Melodie trzech pokoleń, którego czwarta edycja odbędzie się w Oratorium Marianum 6 października o godz. 16.00, będzie nawiązywał do majowego XX Konkursu Piosenki Słowiańskiej. Laureaci tego konkursu bowiem, oraz absolwenci Instytutu Filologii Słowiańskiej nadawać będą ton temu koncertowi i niekoniecznie w językach wykładanych w tym Instytucie. Usłyszymy ulubione utwory wykonawców w językach – angielskim, czeskim, macedońskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i ukraińskim.

Koncert otworzą najmłodsi uczestnicy – 12-letni Filip Płażalski utworem z repertuaru Andrei Bocelliego pt. Time To Say Goodbye oraz 11-letnia Julia Polańska w duecie z mamą, wieloletnią  jurorką i sponsorką Konkursu Piosenki Słowiańskiej, wokalistką Anną Majkut-Polańską.

Adrianna Kwiatkowska – uhonorowana podczas XX edycji KPS I nagrodą  Dziekana Wydziału Filologicznego, Sofiia Poplavska nagrodą Dyrekcji IFS oraz Małgorzata Pelak nagrodą Biura Współpracy Międzynarodowej wykonają swoje ulubione utwory m.in. Mambo Italiano z rep. Rosemary Clooney, My Same z rep. Adele czy Tango Tendresse z rep. Justyny Szafran.

Na scenie Sali Muzycznej wystąpią studenci germanistyki wraz z opiekunką ich koła naukowego dr Julianną Redlich, a sama pani doktor zaprezentuje się solo w autorskim przekładzie utworu Der Weg na język polski znanego niemieckiego aktora i piosenkarza Herberta Grönemeyera.

Usłyszymy również absolwentów nie tylko IFS – laureatów KPS sprzed lat – Kamilę Konopczak z utworem Eurydyki tańczące Anny German, zespół Kołchoz Boys, tym razem w pełnym składzie  zaśpiewa utwór tak gorąco przyjęty przez publiczność na majowym konkursie – utwór z repertuaru Tercjii Pikardyjskiej pt. BohdanLyubov Moc z tak znaną nawet polskiej publiczności Czeremszyną. Nie zabraknie wykładowców z Polski i Czech Igora Jelinka i Jakuba Walczaka. W ich wykonaniu usłyszymy utwór z repertuaru Edmunda Fettinga, Чайф – 17 лет w języku rosyjskim oraz Kometę po czesku.

Ogromnym aplauzem publiczności  majowego koncertu został nagrodzony występ Iliji Psaltirova, Ambasadora w Ambasadzie Macedonii Północnej. Organizatorzy zaprosili Pana Ambasadora do udziału w tym jesiennym koncercie. W jego wykonaniu usłyszymy utwory w języku macedońskim – Bidi mi i ostani oraz Sonce za tri svetovi.

Wielką niespodzianką dla publiczności będzie udział ulubionego językoznawcy Polaków,byłego dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UWr, profesora Jana Miodka, który zaśpiewa dla naszej publiczności swój ulubiony utwór, a akompaniować mu będzie rektor senior prof. Adam Jezierski. Pan rektor i tym razem wystąpi w potrójnej roli – konferansjera, akompaniatora i  wykonawcy. W tym roku do stałych akompaniatorów naszych koncertów – do multiinstrumentalisty Stanisława Marinczenki i rektora seniora Adama Jezierskiego – dołączyła utalentowana adiunktka z Instytutu Filologii Germańskiej dr Julianna Redlich. Koncert poprowadzą – studentka III roku filologii rosyjskiej Agata Bromboszcz oraz absolwent rusycystyki i ukrainistyki Łukasz Gawlik.

 

Organizatorzy:
Instytut Filologii Słowiańskiej,
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego,
Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UWr,
Biuro Współpracy Międzynarodowej UWr

 

Projekt współfinansowany z budżetu  Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych filmem, chcących realizować własne projekty filmowe oraz przygotowujących się do studiów artystycznych. Zapraszamy 2 grudnia do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. pokaż więcej »

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 15:00

OKiS na 31. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 , które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2023 w Hali Stulecia we Wrocławiu (stoisko numer: 26). Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

2 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert zespołu PESH - polsko-norweskiego zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:45

MIKOŁAJKOWA ZABAWA W MARCINKOWICACH

Mikołajkowa zabawa na dmuchańcach już 3 grudnia w Marcinkowicach. Wspaniała integracja, która od lat przyciąga setki dzieci z różnych powiatów całego województwa. Serdecznie zapraszamy! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:40

Mikołajkowa Przechadzka Dolnośląska

Jeśli chcecie spędzić niezapominany weekend z całą rodziną, 3 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Przechadzkę Dolnośląską. W programie spacer szlakiem atrakcji kulturalnych Wrocławia, zabawy, konkursy i pokazy filmowe. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:30

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach. Atrakcje, spektakle, koncert pastorałek Magdy Steczkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:25

BENEFIS KUBY STANKIEWCZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)