Data:

10 lutego 2024, godz. 19.00

Miejsce:

Galeria FOTO-GEN,
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

06.02.2024 03:00

kinoMANUAL/ Koncert Piotra Kurka

Zapraszamy na koncert w ramach wystawy „Salon Zimowy” duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi Piotr Kurek. Wstęp wolny!
Warszawski muzyk i kompozytor, który w swojej twórczości eksploruje różnorodne podejścia i inspiracje, tworząc hipnotyczną muzykę, w której główną rolę odgrywa brzmienie ludzkiego głosu oraz harmonijne splatanie instrumentów akustycznych i elektronicznych.
Jest znany zarówno z solowej działalności artystycznej, jak i udziału w różnych projektach kolaboracyjnych. Jego utwory zostały wydane przez renomowane wytwórnie, takie jak Unsound Festival, Mondoj, Edições CN, Hands In The Dark, Black Sweat Records, Dunno, Sangoplasmo, i inne.
Piotr Kurek ma na swoim koncie liczne występy na znaczących festiwalach muzycznych, w tym na Unsound, CTM, OFF, TodaysArt i UH Fest. Ponadto, koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, biorąc udział w rozległych trasach koncertowych. Jest absolwentem platformy SHAPE oraz programu OneBeat, zorganizowanego przez Bang on a Can’s Found Sound Nation. W ostatnich latach miał również okazję przebywać na rezydencjach artystycznych w EMS w Sztokholmie, Szwecji, oraz w Gyeonggi Creation Center w Ansan, Korei Południowej.
W zeszłym roku Piotr Kurek wydał dwie płyty: „Peach Blossom” w warszawskiej wytwórni Mondoj oraz „Smartwoods” wydany przez festiwal Unsound. „Peach Blossom” to album skoncentrowany na akustycznych i syntezowanych harmoniach wokalnych oraz brzmieniu instrumentów MIDI. „Smartwoods”, z kolei, stanowi fascynujący muzyczny mikst, gdzie nawiązania do muzyki barokowej i eksperymentalnego jazzu, grane na żywo na instrumentach akustycznych, płynnie współistnieją z nowoczesnymi, komputerowymi elementami, tworząc iluzoryczne brzmienie.
Obie płyty odbiły się szerokim echem zarówno w Polsce, jak i na świecie, zdobywając entuzjastyczne recenzje, między innymi na stronach Pitchfork, Quietus, Boomkat, a także w magazynie The Wire.
To pierwszy z trzech koncertów w ramach wystawy Salon Zimowy, którą będzie można oglądać od 19.01 do 31.03 we wrocławskiej galerii FOTO-GEN (Nankiera . Przed nami także koncerty LOTTO (2.03) i PIN PARK (23.03).
Zapraszamy!
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.03.2024 08:00

Wielkanocne wianki – warsztaty dla dzieci

5 i 17 marca, wraz z Fundacją Kolory Życia, zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci z wykonywania wielkanocnych wianków dekoracyjnych. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 08:00

Spotkanie autorskie – „Dniewnik, czyli kronika niezapowiadanych śmierci. Część II (2019-2022)”

8 marca w Księgarni Tajne Komplety odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Waldemarem Okoniem, autorem książki „Dniewnik". Spotkanie poprowadzi Paweł Gołębski z Radia RAM. Wstęp wolny.  pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 08:00

BLACKOUT UA
Międzynarodowa wystawa malarstwa i rysunku

Wystawa Blackout to międzynarodowy eksperyment sięgający do idei wspólnotowego wystąpienia społeczności artystycznej dla klimatu. Ekspozycja wpisuje się w globalny dyskurs na temat energii, włącza się w szeroki kontekst debaty o współczesnej ekologii i jej wpływie na kondycję psychologiczną człowieka. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 07:00

„Wiosna, lato, jesień, zima i znowu wiosna” | „Весна, літо, осінь, зима і знову весна”

Spektakl na podstawie klasycznego utworu Łesi Ukrainki pt. „Pieśń lasu” w ramach cyklu „Scena ukraińska” powróci na scenę Teatru Laboratorium Instytutu im. J. Grotowskiego 9 i 10 marca oraz 13 i 14 kwietnia. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Historie pisane muzyką" w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 14 marca w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 05:00

„FOLWARK ZWIERZĘCY” I „ANIMAL FARM”

Spektakl w języku angielskim inspirowany powieścią „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella w wykonaniu międzynarodowej grupy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 04:00

Spektakl „Limba” | Teatr Układ Formalny

„Limba" w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o współczesnych problemach w komunikacji międzyludzkiej, hejcie, egoizmie, braku empatii i społecznych podziałach. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 03:00

Improwizacja: struktura i impuls | Імпровізація: структура та імпульс

Bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12–19 lat, których celem jest pogłębienie kreatywności, motywacji i jakości pracy w grupie. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)