Data:

10 lutego 2024, godz. 19.00

Miejsce:

Galeria FOTO-GEN,
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

06.02.2024 03:00

kinoMANUAL/ Koncert Piotra Kurka

Zapraszamy na koncert w ramach wystawy „Salon Zimowy” duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi Piotr Kurek. Wstęp wolny!
Warszawski muzyk i kompozytor, który w swojej twórczości eksploruje różnorodne podejścia i inspiracje, tworząc hipnotyczną muzykę, w której główną rolę odgrywa brzmienie ludzkiego głosu oraz harmonijne splatanie instrumentów akustycznych i elektronicznych.
Jest znany zarówno z solowej działalności artystycznej, jak i udziału w różnych projektach kolaboracyjnych. Jego utwory zostały wydane przez renomowane wytwórnie, takie jak Unsound Festival, Mondoj, Edições CN, Hands In The Dark, Black Sweat Records, Dunno, Sangoplasmo, i inne.
Piotr Kurek ma na swoim koncie liczne występy na znaczących festiwalach muzycznych, w tym na Unsound, CTM, OFF, TodaysArt i UH Fest. Ponadto, koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, biorąc udział w rozległych trasach koncertowych. Jest absolwentem platformy SHAPE oraz programu OneBeat, zorganizowanego przez Bang on a Can’s Found Sound Nation. W ostatnich latach miał również okazję przebywać na rezydencjach artystycznych w EMS w Sztokholmie, Szwecji, oraz w Gyeonggi Creation Center w Ansan, Korei Południowej.
W zeszłym roku Piotr Kurek wydał dwie płyty: „Peach Blossom” w warszawskiej wytwórni Mondoj oraz „Smartwoods” wydany przez festiwal Unsound. „Peach Blossom” to album skoncentrowany na akustycznych i syntezowanych harmoniach wokalnych oraz brzmieniu instrumentów MIDI. „Smartwoods”, z kolei, stanowi fascynujący muzyczny mikst, gdzie nawiązania do muzyki barokowej i eksperymentalnego jazzu, grane na żywo na instrumentach akustycznych, płynnie współistnieją z nowoczesnymi, komputerowymi elementami, tworząc iluzoryczne brzmienie.
Obie płyty odbiły się szerokim echem zarówno w Polsce, jak i na świecie, zdobywając entuzjastyczne recenzje, między innymi na stronach Pitchfork, Quietus, Boomkat, a także w magazynie The Wire.
To pierwszy z trzech koncertów w ramach wystawy Salon Zimowy, którą będzie można oglądać od 19.01 do 31.03 we wrocławskiej galerii FOTO-GEN (Nankiera . Przed nami także koncerty LOTTO (2.03) i PIN PARK (23.03).
Zapraszamy!
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.04.2024 02:00

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

4 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

Sztukę Teatru Układ Formalny, która powstała w koprodukcji Teatru oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w trzech dolnośląskich miejscowościach: Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:40

KONCERT JANUSZA CEDRO W DŁUGOŁĘCE. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA

20 kwietnia wokalista Janusz Cedro wykona interpretacje najbardziej znanych polskich przebojów z lat 60. i 70. w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)