Data:

28 października 2023, godz. 19:05

Miejsce:

Synagoga pod Białym Bocianem,
ul. Włodkowica 7, Wrocław

Bilety:

W cenie 50zł normalny, 40zł ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)
Do nabycia:
- na www.ticketmaster.pl, https://www.ticketmaster.pl/artist/koncert-hawdalowy-bilety/1004828
- na dwie godziny przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem
- w Cocofli – books art cafe wine bar na ul. Pawła Włodkowica 9 we Wrocławiu

Udostępnij:

Dodano:

28.10.2023 02:00

Koncert Hawdalowy pt. ,,Muzyczny Świat Orientu’’ – SENTIDO

25. SEZON ARTYSTYCZNY KONCERTY HAWDALOWE

Serdecznie zapraszamy na KONCERT HAWDALOWY pt. ,,Muzyczny Świat Orientu”.

Koncert w wykonaniu Zespołu „Sentido” w składzie:
Karolina Matuszkiewicz – wokal, kemancze, suka, skrzypce.
Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal.
Piotr Kopietz – akordeon, narracja, aranżacje, kierownictwo artystyczne.Szeroko pojęta Muzyka Orientu, w tym muzyka żydowska od lat inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych, a swoim bogactwem, różnorodnością i niepowtarzalnym urokiem zjednuje sobie rzesze słuchaczy na całym świecie.
Różnorodność i bogactwo dźwięków Muzycznego Świata Orientu zespół „Sentido” prezentuje poprzez mistrzowską grę na charakterystycznych dla tej muzyki, orientalnych instrumentach perkusyjnych i strunowych w połączeniu z wyjątkowo pełnym brzmieniem akordeonu koncertowego oraz klimatycznym wokalem.
W swoim repertuarze Zespół posiada utwory z kręgu od muzyki bliskowschodniej, żydowskiej, sefardyjskiej, bałkańskiej, aż po rytmy latynoamerykańskie. Wszystko to okraszone sporą dawką swobodnej improwizacji i pod wspólnym mianownikiem Muzyka Orientu.

Karolina Matuszkiewicz – Karolina Matuszkiewicz – skrzypaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka. Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec oraz AM w Krakowie w klasie fideli kolanowych. Koncertuje na rzadko spotykanych instrumentach, takich jak: kemanche, suka biłgorajska, fidel płocka, kobyz. Na stałe współpracuje z prof. Marią Pomianowską, Karoliną Cichą, Nikola Kołodziejczykiem, Gerardem Edery i Piotrem Kopietzem oraz okazjonalnie z zespołem „Kapela ze wsi Warszawa”. Jest założycielką zespołów T/Aboret, Karma Trio, Wiklinowa, Andre & the Giants (Rozen), z którymi czynnie koncertuje z autorskim programem.

Artystka w swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania audio i video zrealizowane dla wytwórni płytowych, radia i telewizji. Koncertowała w Rosji, Indiach, RPA, Wietnamie, Chinach, Tunezji, Anglii, Szkocji, Niemczech, Danii, Białorusi, na Węgrzech, na Litwie, we Włoszech, we Francji i w Polsce. Jest laureatką prestiżowych konkursów w dziedzinie muzyki tradycyjnej:
– II miejsce z zespołem „Karma Trio” na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie – Indywidualna nagroda wokalna imienia Anny Kiełbusiewicz na Mikołajkach Folkowych w Lublinie – III miejsce z zespołem „Karma Trio” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie – Nagroda Publiczności z zespołem „Karma Trio” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie – I miejsce i Grand Prix z kwartetem „T/Aboret” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie – Nagroda Publiczności z kwartetem „T/Aboret” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie – Dwukrotne zakwalifikowanie się do Finału konkursu „Nowa Tradycja” w Warszawie wraz z zespołem „T/Aboret”

Arad Emamgholi – perkusista. Urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej. W 2002 roku ukończył studia z zakresu kinematografii na Uniwersytecie w Teheranie. Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi również regularnie kursy mistrzowskie gry na daf. Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. W 2005 roku został wydany w Iranie jego debiutancki album „Shur-e Daf”. Od tamtej pory uczestniczył w szeregu nagrań płytowych znakomitych kompozytorów, wokalistów i instrumentalistów. Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie. W 2019 roku założył irańsko-polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie.

Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz scenach koncertowych (w tym: polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego, Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamek Królewski w Warszawie, Sinfonia Varsovia). Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W 2020 r. koncertował ze światowej sławy skrzypkiem – Roby Lakatos, nagrywając m.in. płytę pt. „World Tangos”.Piotr jest twórcą oraz kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych, w tym m.in.: „Sentido” oraz „Retro Orchestra”. Na stałe występuje w zespołach „Gang Tango” (czołowy polski zespół wykonujący tanga świata) oraz „Orkiestra Adria” (nawiązująca składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych Warszawy). W 2011 r. nagrał płytę „Retrato” (z tangami argentyńskimi i kompozycjami własnymi), a w 2021 płytę „World of Orient” (w klimacie szeroko pojętej muzyki Orientu). Piotr jest aranżerem wszystkich utworów na obu w/w płytach oraz we wszystkich własnych projektach muzycznych. Jako aranżer współpracował m.in. z: Kayah, Kubą Badachem, Katarzyną Cerekwicką, Anną Karwan, Lalą Czaplicką, Sentido, Orkiestra Adria, Gang Tango, Retro Orchestra.

Wybitny brazylijski artysta i dyrygent, Jose Maria Florencio powiedział o nim : „…[dzięki twórczości Piotra Kopietza] Polska zaczyna być miejscem, gdzie kompozycje na bandoneon i tango powstają na poziomie co najmniej tak wspaniałym, jak na poziomie samego Astora Piazzolli. Mamy fantastycznego kompozytora…”.

Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizatorzy:

Art&Business Direction
Gmina Wyznaniowa Żydowska we WrocławiuPartnerzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Samorząd Województwa Dolnośląskiego
Cocofli
Ticketmaster
Urząd MarszałkowskiMecenat:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Miasto Wrocław
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
www.simcha.art.pl
www.proarte.org.pl
www.facebook.com/festiwalsimchaInformacje o Organizatorze:
Fundacja “PRO ARTE 2002” ul. Chorzowska 10/2, 52-023, Wrocław, Polska
Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2023 04:00

WARSZTATY FILMOWE
Podstawy języka filmowego

Warsztaty filmowe dla osób zainteresowanych filmem, chcących realizować własne projekty filmowe oraz przygotowujących się do studiów artystycznych. Zapraszamy 2 grudnia do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. pokaż więcej »

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 15:00

OKiS na 31. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 , które odbędą się w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2023 w Hali Stulecia we Wrocławiu (stoisko numer: 26). Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:50

Koncert zespołu PESH 

2 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert zespołu PESH - polsko-norweskiego zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:45

MIKOŁAJKOWA ZABAWA W MARCINKOWICACH

Mikołajkowa zabawa na dmuchańcach już 3 grudnia w Marcinkowicach. Wspaniała integracja, która od lat przyciąga setki dzieci z różnych powiatów całego województwa. Serdecznie zapraszamy! pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:40

Mikołajkowa Przechadzka Dolnośląska

Jeśli chcecie spędzić niezapominany weekend z całą rodziną, 3 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Przechadzkę Dolnośląską. W programie spacer szlakiem atrakcji kulturalnych Wrocławia, zabawy, konkursy i pokazy filmowe. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:30

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach

Bajkowe Mikołajki w Siechnicach. Atrakcje, spektakle, koncert pastorałek Magdy Steczkowskiej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. pokaż więcej »

Dodano: 27.11.2023 05:25

BENEFIS KUBY STANKIEWCZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)