MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BATUMI STREET ART FESTIVAL 2019
W dniach 9-14 października 2019, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, po raz drugi z rzędu wziął udział w międzynarodowym festiwalu sztuki ulicznej Batumi Street Art Festival 2019. Po zeszłorocznym sukcesie i uznaniu z jakim spotkało się zrealizowane przez dolnośląskich artystów wielkoformatowe malowidło ścienne, Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu Autonomicznej Republiki Adżarii ponownie zaprosiło do udziału w festiwalu dwóch wrocławskich artystów wizualnych współpracujących na co dzień z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Manfreda Batora i Miłosza Flisa. Cieszymy się, że podobnie jak przy okazji poprzedniej edycji, mural wykonany przez naszych współpracowników, wzbudził entuzjazm zarówno przedstawicieli adżarskiego ministerstwa, jak i licznie obserwujących proces twórczy mieszkańców i turystów.
Batumi Street Art Festival 2019 jest kolejnym rezultatem współpracy pomiędzy Adżarią a Dolnym Śląskiem w ramach trwającego od 2017 roku interdyscyplinarnego, artystycznego Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury, współtworzonego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
fot. Manfred Bator&Miłosz Flis_Batumi Street Art Festival 2019
Miłosz Flis urodził się w 1986 w Lublinie. W latach 2007-2012 studiował rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w pracowni Prof. Janusza Kucharskiego. Jego prace znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum rzeźby polskiej w Orońsku, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i Le Beffroi Montrouge. Posługuje się rzeźbą, malarstwem i instalacją . Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Współtworzy Wykwitex.
Manfred Bator urodził się w 1986 we Wrocławiu. W latach 2006-2011 odbył studia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie uzyskał dyplom w Pracowni Rysunku oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Uczestnik ponad siedemdziesięciu wystaw w kraju i za granicą. Jego działania plastyczne koncentrują się na malarstwie, rysunku, grafice i działaniach w przestrzeni. Publikuje teksty teoretyczne i krytyczne (m.in. w Piśmie Artystycznym Format, Piśmie Naukowo-Artystycznym DYSKURS oraz w Sztuce i Dokumentacji).
Patronat Honorowy: Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego