Data pleneru:

31 lipca - 25 sierpnia 2023

Miejsce pleneru:

Zakład Ceramiczny „Bolesławiec” Sp. z o.o. w Bolesławcu
„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu
Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz w Bolesławcu

Udostępnij:

Dodano:

31.07.2023 09:00

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu

W Bolesławcu – stolicy dolnośląskiej  ceramiki – już po raz 58. gościć będą artyści biorący udział w Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim. Uczestnicy pleneru pochodzą z różnych części Europy, w tym z Ukrainy,  Białorusi, Gruzji, Szkocji i Polski, a w swoim dorobku posiadają wiele wystaw i prezentacji.  Nad pomyślnym i owocnym przebiegiem Pleneru czuwać będzie bolesławiecka artystka  Janina Bany-Kozłowska.

Ideą tego przedsięwzięcia jest międzykulturowy dialog, polegający na wymianie doświadczeń artystycznych i integracji. Efekty wspólnej pracy uczestników pleneru prezentowane będą szerszej widowni podczas wystawy poplenerowej 10 sierpnia 2023 r. o godz.18.00 w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

W tym roku, na zaproszenie OKiS we Wrocławiu, jedną z uczestniczek pleneru będzie znakomita gruzińska artystka Irina Toronjadze, której wizyta wpisana jest w program Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury.

Irina Toronjadze – absolwentka Narodowej Akademii Sztuki w Tbilisi (projektowanie ceramiki), od 2015 wykładowczyni na Wydziale Sztuki Pięknych i Dekoracyjnych Uniwersytetu Sztuki w Batumi. Swoje prace artystyczne wielokrotnie prezentowała podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Gruzji, Polsce, Francji, Niemczech, Ukrainie, Włoszech i Turcji. Jej dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, a także w  Adżarskim Muzeum Sztuki. Jest członkinią Związku Artystów Gruzińskich oraz Międzynarodowej Federacji Artystów.

Prace Iriny Toronjadze

Organizatorzy pleneru:
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy projektu:
„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego
„MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU” Sp. z o.o.
Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. w Bolesławcu

Strona wydarzenia

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.03.2024 08:00

Wielkanocne wianki – warsztaty dla dzieci

5 i 17 marca, wraz z Fundacją Kolory Życia, zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci z wykonywania wielkanocnych wianków dekoracyjnych. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 08:00

Spotkanie autorskie – „Dniewnik, czyli kronika niezapowiadanych śmierci. Część II (2019-2022)”

8 marca w Księgarni Tajne Komplety odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Waldemarem Okoniem, autorem książki „Dniewnik". Spotkanie poprowadzi Paweł Gołębski z Radia RAM. Wstęp wolny.  pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 08:00

BLACKOUT UA
Międzynarodowa wystawa malarstwa i rysunku

Wystawa Blackout to międzynarodowy eksperyment sięgający do idei wspólnotowego wystąpienia społeczności artystycznej dla klimatu. Ekspozycja wpisuje się w globalny dyskurs na temat energii, włącza się w szeroki kontekst debaty o współczesnej ekologii i jej wpływie na kondycję psychologiczną człowieka. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 07:00

„Wiosna, lato, jesień, zima i znowu wiosna” | „Весна, літо, осінь, зима і знову весна”

Spektakl na podstawie klasycznego utworu Łesi Ukrainki pt. „Pieśń lasu” w ramach cyklu „Scena ukraińska” powróci na scenę Teatru Laboratorium Instytutu im. J. Grotowskiego 9 i 10 marca oraz 13 i 14 kwietnia. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Historie pisane muzyką" w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 14 marca w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 05:00

„FOLWARK ZWIERZĘCY” I „ANIMAL FARM”

Spektakl w języku angielskim inspirowany powieścią „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella w wykonaniu międzynarodowej grupy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 04:00

Spektakl „Limba” | Teatr Układ Formalny

„Limba" w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o współczesnych problemach w komunikacji międzyludzkiej, hejcie, egoizmie, braku empatii i społecznych podziałach. pokaż więcej »

Dodano: 04.03.2024 03:00

Improwizacja: struktura i impuls | Імпровізація: структура та імпульс

Bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12–19 lat, których celem jest pogłębienie kreatywności, motywacji i jakości pracy w grupie. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)