Udostępnij:

Dodano:

10.05.2024 12:00

WYNIKI NABORU „Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

WYNIKI NABORU
Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum
Szkła Artystycznego i Designu

W dniu 16 maja 2024 roku Komisja naboru w składzie: Igor Wójcik oraz dr Mariusz Łabiński wybrała następujące osoby do udziału w projekcie Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu:

  1. Agata Drąg
  2. Justyna Dżaman
  3. Amelia Mercedes Nowak
  4. Ewelina Salanda

Gratulujemy!

Wyniki naboru do projektu Glass without borders

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

ogłasza nabór uczestników i uczestniczek do projektu

 

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu to unikalne przedsięwzięcie na skalę kraju, integrujące edukację, twórczość i technologię szkła. Projekt eksploruje nowoczesną erę szklarstwa, podkreślając jego wszechstronne możliwości technologiczne, naukowe i artystyczne. W kontekście regionu Karkonoszy i Gór Izerskich, inicjatywa odnosi się do historii szkła jako integralnej części tożsamości regionu. Projekt inspiruje do postrzegania szkła nie tylko jako materiału, lecz również jako nośnika wartości kulturowych, pogłębia zrozumienie dziedzictwa szklarstwa, przyczyniając się do rozwoju społeczności lokalnych. Rozwój umiejętności artystycznych, współpraca i wymiana oraz promocja polskiej twórczości to kluczowe cele. Warsztaty oferują praktyczne doświadczenia, inspirują młode talenty, rozwijają umiejętności rzemieślnicze i teoretyczne, promują współpracę międzyuczelnianą, oraz podnoszą świadomość historyczną.

Na projekt złożą się warsztaty z artystami oraz studentami i studentkami Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w polskich i czeskich hutach szkła. Część warsztatów będzie dostępna dla publiczności, a całość projektu zostanie zakończona otwartym wydarzeniem z warsztatami plenerowymi. Pełny program już wkrótce zostanie ogłoszony na stronie www.okis.pl.

 

Nabór uczestników i uczestniczek prowadzony będzie w terminie:

od 10.05 do 15.05.2024 roku.

Ogłoszenie wyników:

16.05.2024 roku, www.okis.pl

Formularz zgłoszeniowy:


Kryteria uczestnictwa:

Kandydatem lub Kandydatką do projektu w ramach naboru mogą zostać osoby fizyczne, które są studentami/studentkami Sztuka i wzornictwo szkła (lub podobnych) na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Zakres uczestnictwa:

  • udział w plenerze w dniach 15-28 lipca 2024, w tym udział w warsztatach szklarskich oraz w sympozjum naukowym (wystąpienie);
  • w ramach pleneru oczekiwane będzie zrealizowanie pracy artystycznej, a następnie udział w wystawie poplenerowej;
  • nocleg oraz wyżywienie zostaną zapewnione przez Organizatora.

Zasady i termin naboru:

  1. Nabór odbywać się będzie w dniach 10-15 maja 2024. Zgłoszenia będą przyjmowane w formie elektronicznej do 15.05.2024, do godz. 23:59.
  2. Nabór prowadzony będzie z uwzględnieniem zasad równości.
  3. W toku naboru przyjmowane będą jedynie zgłoszenia wypełnione na właściwym formularzu, opatrzonym datą i podpisem potencjalnego uczestnika czy uczestniczki.
  4. Formularz powinien zostać uzupełniony w języku polskim. Formularz jest dostępny na stronie www.okis.pl.
  5. Każdy potencjalny uczestnik/uczestniczka zobligowany jest do zapoznania się z regulaminem naboru i uczestnictwa w projekcie określającym zasady naboru i realizacji projektu.

Regulamin:

Regulamin naboru do projektu Glass without borders 15-28.07.2024

Miejsce składania formularza:

Każda osoba zainteresowana udziałem, spełniająca kryteria naboru powinna złożyć formularz zgłoszeniowy drogą elektroniczną na adres: sekretariat@okis.pl.

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 17.02.2025 07:00

Wystawa: „Glass without borders” w Krośnie

Zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie na kolejną odsłonę wystawy dzieł szkła artystycznego, powstałych w ramach projektu „Glass without borders”. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:46

NOWE WARSTWY ARCHITEKTURY Panel dyskusyjny

Podczas spotkania, zorganizowanego wspólnie z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, wraz z zaproszonymi gośćmi przyjrzymy się różnym aspektom architektonicznych przemian Wrocławia. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:30

Spotkanie kulturalno-edukacyjne dot. przygotowywanych w 2025 roku wydarzeń kulturalno- edukacyjnych w Polsce i w Czechach..

Zapraszamy na spotkanie dotyczące wydarzeń organizowanych w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej w 2024 oraz bieżących inicjatyw, które odbędzie się 27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:30

TOMASZ DOMAŃSKI „Obraz nie Obraz” w BWA w Rzeszowie

Polecamy wystawę Tomasza Domańskiego w BWA w Rzeszowie. Wystawie towarzyszy album- retrospektywa działań artystycznych Domańskiego w latach 1983 – 2023, którego wydawcą jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 05:00

Prezentacja książki Pawła Skrzywanka pt. „Radiowy kaowiec czyli kulturalnie o Wrocławiu”

7 marca w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbędzie się spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu”. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia Robert Gawłowski. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 05:00

Spotkanie autorskie z Martą Hożewską

Zapraszamy do Biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim na spotkanie autorskie z Martą Hożewską - autorką książki "Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice" pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 04:00

„Radiowy KaOwiec” spotkanie z Pawłem Skrzywankiem

14 marca w Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu”. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia dyrektor Ossolineum, Łukasz Kamiński. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 03:00

45. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

21 marca, galą we wrocławskim Teatrze Capitol, rozpocznie się 45. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. OKiS we Wrocławiu jest koproducentem niektórych wydarzeń tegorocznego festiwalu. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)