Data:

29-30 stycznia 2018, godz. 18:00

Miejsce:

galeria Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46 a/301, Wrocław

Bilety

Wstęp wolny za okazaniem wejściówek z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.
Wejściówki do odbioru w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS (Rynek-Ratusz 24, Wrocław) w dniach 24-30.01.18 od poniedziałku do piątku w godzinach między 9:00 a 17:00.

Udostępnij:

Dodano:

29.01.2018 09:06

Nieuniknione

wg Wściekłości i dumy Oriany Fallaci i Listów przeciwko wojnie Tiziano Terzaniego

 

reżyseria, opracowanie tekstu: Marzena Sadocha

scenografia, muzyka: Andrzej Dudek-Dürer

obsada: Janka Woźnicka, Edwin Petrykat

 

Próby otwarte / Work in progress: 29 i 30 stycznia 2018, godz. 18:00

Miejsce: galeria Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46 a/301, Wrocław

Czas: ok. 60 min

Producent/organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Współorganizator: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

Partner: Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground

 

 

„Mówi się, że nowa rzeź jest nieunikniona […].
Mówi się o szczepieniach, o maskach gazowych, o dżumie.
W powietrzu wisi pytanie, kiedy to nastąpi…”.

Oriana Fallaci, Wściekłość i duma

„Wybuch zdarzył się naprawdę – ogromny, przerażający.
Grzmot, kiedy do nas dotrze, będzie ogłuszający.
Może nawet nas zmieść z powierzchni ziemi”.

Tiziano Terzani, Listy przeciwko wojnie

 

Marzena Sadocha, znana wrocławianom pisarka i dramaturżka, sekretarz redakcji „Notatnika Teatralnego”, doktorantka DSW, z wykształcenia dziennikarka. Autorka dramatów Małe dzieckoZa chwilę spadnie bombaMedia MedeaSzukam w twoim ciele snapchat oraz europoematu Ptaki, które jem. Dramaturżka przedstawień Agnieszki Olsten, Moniki Pęcikiewicz i Marcina Libera w Teatrze Polskim we Wrocławiu, tamże autorka performansu Roma Movie. Reżyserka czytań współczesnej literatury. Rozpoznawalna i ceniona z uwagi na konsekwentny i nietuzinkowy styl, poetyckie zaangażowanie we współczesność. Ostatnio w Teatrze Muzycznym Capitol wyreżyserowała przedstawienie Tu mówi Elektra, będące ważną artystyczną odpowiedzią na przemoc wobec kobiet.

O swojej najnowszej pracy – Nieuniknione pisze: „Z ustami pełnymi strachu. Dwa manifesty i dwa sny o przyszłości. Oriana Fallaci i Tiziano Terzani. Nadzy i przerażeni. Zamknięci w jednej przestrzeni swojego doświadczenia. W jednym geście bezradności. Z dwoma projektami. Na brzegu wojny, która ciągle trwa”. Sadochę interesuje spotkanie dwóch postaw w doświadczeniu wojny, Fallaci i Terzaniego, do którego doszło w wyniku zamachu na World Trade Center 11 września 2001. Fallaci, poproszona o przerwanie milczenia, napisała wówczas opublikowany przez włoski dziennik „Corriere della Sera” artykuł Wściekłość i duma, potem wydała książkę pod tym samym tytułem; natomiast Terzani pisał Listy przeciwko wojnie. Dwa bieguny współczesnego świata trawiące ludzi.

Na scenie Janka Woźnicka (Klinken/miłość jest zimniejsza… w reż. Łukasza Twarkowskiego, Kronos w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego, historyczne czternastogodzinne Dziady w reż. Michała Zadary) i pomysłodawca projektu Edwin Petrykat (Sprawa Dantona i Ziemia Obiecana w reż. Jana Klaty, Dziady), doskonali aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu, od 2016 roku związani z nieformalną grupą Teatr Polski – w podziemiu/Polski Theatre in the underground. Autorem scenografii i muzyki jest Andrzej Dudek-Dürer, performer, autor grafik, kolaży, fotografii i filmów, kompozytor i muzyk.

 

 

Producent: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

Znalezione obrazy dla zapytania urząd marszałkowski dolnoślaski

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 14.04.2025 10:00

Polskie szkło artystyczne w Bratysławie

W okresie od kwietnia do września 2025 będzie można obejrzeć kilka wystaw polskich artystów szkła w Bratysławie. Ekspozycje promować będą polskie rzemiosło i sztukę szklarską na międzynarodowej scenie artystycznej, a twórczynie i twórcy zaprezentują na nich nowoczesny design oraz dzieła wykonane w tradycyjnych technikach. pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 01:50

XXXIV Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

11 maja rozpocznie się Festiwal "Maj z Muzyką Dawną", w ramach którego odbędą się koncerty i wykłady we Wrocławiu, Strzelinie oraz Żórawinie. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona jest pamięci Macieja Kieresa, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu. pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 05:00

Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ/ Bartnik, Kawaguchi

W weekend na Dolny Śląsk powraca cykl "Z klasyką przez Polskę", w ramach którego na trzech koncertach wystąpi duet sopranistki Aldony Bartnik i pianisty Naruchiko Kawaguchi.  pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 04:00

ODWOŁANE! „Taniec Trzech UNESCO” w Jaworze

Z powodu intensywnych opadów deszczu wydarzenie "Taniec Trzech UNESCO", planowane 25 kwietnia, jest odwołane. O nowym terminie poinformujemy wkrótce. pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 04:00

„Bo ta ziemia to gospoda / W ogromnej naszej podróży”. Sześćdziesięciolecie premiery „Księcia Niezłomnego” Teatru Laboratorium

25 kwietnia w ramach obchodów jubileuszu premiery „Księcia Niezłomnego” Teatru Laboratorium w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu odbędzie się wystawa, pokaz zapisu filmowego spektaklu oraz spotkanie z udziałem prof. Ferruccia Marottiego, prowadzenie: Jarosław Fret. pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 04:00

Spektakl „HEKSY”, reż. Monika Pęcikiewicz

HEKSY dramatyczne zrodziły się z HEKS powieściowych, lecz w żadnym razie nie są z nimi tożsame. To raczej zupełnie nowy, pulsujący organizm, za który w pierwotnej wersji przygotowanej dla Teatru Dramatycznego w Warszawie odpowiadały improwizująca na podstawie swojej powieści Agnieszka Szpila i prowadząca owe wielomiesięczne improwizacje aktorka – Anna Kłos.Tekst, nad którym rozpoczął pracę Teatr […] pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 03:00

Obecność. Maria Michałowska

Warszawska odsłona wystawy poświęconej twórczości Marii Michałowskiej, jednej z najbardziej znaczących artystek środowiska wrocławskiej awangardy. Wystawie towarzyszyć będzie monograficzna książka, wydana w ubiegłym roku nakładem OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 14.04.2025 02:50

Premiera filmu „Smuga Dźwięków” w TVP3 Wrocław

Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego "Smuga dźwięków" w reżyserii Macieja Żurawskiego, która odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17.40 na antenie TVP3 Wrocław. pokaż więcej »

Skip to content