Data i miejsce:

27 kwietnia 2022, godz. 20.00
Realizacja Spektaklu przypada w dniu 91. Urodzin Krzysztofa Komedy
Sala Radia Wrocław, aleja Karkonoska 10, Wrocław


28 kwietnia 2022, godz. 19.00
Kinoteatr ZBYSZEK
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,
ul. Świdnicka 23, Dzierżoniów

Bilety:

w cenie od 40 do 60 zł do nabycia na stronie www.nimwstaniedzien.pl oraz w punktach stacjonarnych:
Księgarnia Książnica ul. Świdnicka 49
Księgarnia PWN ul. Kuźnicza 56
Sklep Muzyczny Ragtime ul. Traugutta 15
Sklep Muzyczny Riff ul. Piłsudskiego 28

Udostępnij:

Dodano:

27.04.2022 13:00

“Nim Wsta­­nie Dzień” – opowieść o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy

“Nim Wsta­­nie Dzień” to połączenie monodramu w wykonaniu Michała Koseli z Teatru Dra­ma­tycz­nego w Wał­brzy­chu, animowanych multimediów autorstwa Agaty Szuby oraz muzyki w wykonaniu kwartetu jazzowego. Interdyscyplinarny spektakl w reżyserii Krzysztofa Witkowskiego opowiada o życiu, twór­czo­ści i tra­gicz­nym wypadku kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, który był bez­po­śred­nią przy­czyną śmierci wielkiego mistrza.

Pre­miera spek­ta­klu odbyła się w formie streamingu w listopadzie 2020 r. na sce­nie Teatru Dra­ma­tycz­nego im. Jerzego Sza­niaw­skiego w Wał­brzy­chu. Projekt został doce­niony i zauwa­żony przez pre­sti­żowe Insty­tu­cje Kul­tury Dol­nego Ślą­ska takie,  jak: Teatr Pol­ski we Wro­cła­wiu, Teatr Modrze­jew­skiej w Legnicy, Fil­har­mo­nię Dolnoślą­ską w Jele­niej Górze oraz  Teatr Dra­ma­tyczny im. Jerzego Sza­niaw­skiego w Wał­brzy­chu.

W spektaklu udział biorą: Michał Kosela – aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w roli jednego z najgenialniejszych kompozytorów muzyki filmowej, a także muzycy:  Adam Kawończyk – zaliczany do czołowych trębaczy jazzowych w Polsce, Oleg Dyyak –  multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych,  Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz, a także autor scenariusza i reżyserii spektaklu.

Spektakl organizowany jest w ramach ogólnopolskiej trasy teatralnej, nad którą patronat medialny objęła TVP Kultura

Szczegółowe informacje o spektaklu na stronie www.nimwstaniedzien.pl  oraz na www.facebook.com/NimWstanieDzien

Film promujący spektakl do obejrzenia na  www.facebook.com/NimWstanieDzien

 

 

 

Bilety w cenie od 40 do 60 zł
do nabycia na stronie www.nimwstaniedzien.pl oraz w punktach stacjonarnych:
Księgarnia Książnica ul. Świdnicka 49
Księgarnia PWN ul. Kuźnicza 56
Sklep Muzyczny Ragtime ul. Traugutta 15
Sklep Muzyczny Riff ul. Piłsudskiego 28

 

Organizatorem dolnośląskich pokazów są:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green

 

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Sponsor:
Port Lotniczy Wrocław, który wspiera „Kulturę wysokich lotów”

Darczyńca:
Fundacja KGHM Polska Miedź

Patronat medialny:
TVP Kultura, Radio Wrocław

Specjalne podziękowania dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu za przekazane rekwizyty, bez których realizacja spektaklu nie była możliwa.

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.09.2022 04:30

Ruszyła XVIII edycja Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”

Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy” jest skierowany do młodzieży ponad 300 szkół województwa dolnośląskiego. W konkursie zwyczajowo bierze udział ok. 400 uczniów ze szkół podstawowych i liceów, którzy zgłaszają swoje prace w dowolnej formie literackiej na jeden z trzech podanych wcześniej tematów. pokaż więcej »

Dodano: 05.08.2022 03:02

Wystawa Józefa Robakowskiego „LABORATORIUM, ZAPISY BIOLOGICZNO-MECHANICZNE”

Do 2 października 2022 można oglądać wystawę Józefa Robakowskiego, jednego z najważniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej. Zapraszamy na ekspozycję będącą syntezą najważniejszych obszarów twórczości tego artysty do wrocławskiej Galerii Foto-Gen OKiS. pokaż więcej »

Dodano: 01.07.2022 05:00

Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego

Do 30 września br. trwa nabór zgłoszeń na Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego, który towarzyszy światowym obchodom Międzynarodowego Roku Szkła Organizacji Narodów Zjednoczonych./ The end of September is the deadline for application to the Horbowy International Glass Competition, which attends the global celebration of the United Nations International Year of Glass. pokaż więcej »

Dodano: 26.09.2022 15:02

Emisja reportażu z jubileuszowego 60. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju

Zapraszamy na emisję reportażu z jubileuszowego 60. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju, która odbędzie się 30 września 2022 o godz. 19.05 na antenie TVP3 Wrocław. pokaż więcej »

Dodano: 26.09.2022 12:02

Uroczystość wręczenia Nagrody Kulturalnej Śląska za rok 2022

W dniach 23-24 września 2022 w Oldenburgu w Dolnej Saksonii odbyły się uroczystości związane z wręczeniem Nagrody Kulturalnej Śląska 2022. Laureatkom tegorocznej Nagrody serdecznie gratulujemy! pokaż więcej »

Dodano: 26.09.2022 05:00

Suwon International Art Project ONSAEMIRO

Z przyjemnością informujemy, że Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu bierze udział w kolejnym międzynarodowym festiwalu sztuki – Suwon International Art Project ONSAEMIRO oraz w wyjątkowo wchodzącym w jego ramy, jednym z najważniejszych azjatyckich międzynarodowych festiwali fotografii Suwon International Photo Festival pokaż więcej »

Dodano: 26.09.2022 04:00

Polsko-gruzińskie wykonania Vivaldiego

"Cztery Pory Roku" Antonia Vivaldiego w wykonaniu dolnośląskiego kwintetu jazzowego The 5th Season Quintent oraz Orkiestry Symfonicznej Batumskiego Centrum Sztuki  to unikatowy projekt muzyczny, który prezentowany będzie dwukrotnie w Batumi w dniach 1 i 2 października 2022 w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury. pokaż więcej »

Dodano: 26.09.2022 03:40

Gruzińskie tourée Zespołu HEJSZOVINA

Zespół folklorystyczny HEJSZOVINA będzie gościł na koncertach w Gruzji w dniach 3-7 października 2022 r. w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury. Zespół zaprezentuje za granicą m.in. pieśni patriotyczne oraz utwory regionalne wywodzące się z pogranicza polsko-czeskiego. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)