Data i miejsce:

27 kwietnia 2022, godz. 20.00
Realizacja Spektaklu przypada w dniu 91. Urodzin Krzysztofa Komedy
Sala Radia Wrocław, aleja Karkonoska 10, Wrocław


28 kwietnia 2022, godz. 19.00
Kinoteatr ZBYSZEK
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,
ul. Świdnicka 23, Dzierżoniów

Bilety:

w cenie od 40 do 60 zł do nabycia na stronie www.nimwstaniedzien.pl oraz w punktach stacjonarnych:
Księgarnia Książnica ul. Świdnicka 49
Księgarnia PWN ul. Kuźnicza 56
Sklep Muzyczny Ragtime ul. Traugutta 15
Sklep Muzyczny Riff ul. Piłsudskiego 28

Udostępnij:

Dodano:

27.04.2022 13:00

“Nim Wsta­­nie Dzień” – opowieść o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy

“Nim Wsta­­nie Dzień” to połączenie monodramu w wykonaniu Michała Koseli z Teatru Dra­ma­tycz­nego w Wał­brzy­chu, animowanych multimediów autorstwa Agaty Szuby oraz muzyki w wykonaniu kwartetu jazzowego. Interdyscyplinarny spektakl w reżyserii Krzysztofa Witkowskiego opowiada o życiu, twór­czo­ści i tra­gicz­nym wypadku kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, który był bez­po­śred­nią przy­czyną śmierci wielkiego mistrza.

Pre­miera spek­ta­klu odbyła się w formie streamingu w listopadzie 2020 r. na sce­nie Teatru Dra­ma­tycz­nego im. Jerzego Sza­niaw­skiego w Wał­brzy­chu. Projekt został doce­niony i zauwa­żony przez pre­sti­żowe Insty­tu­cje Kul­tury Dol­nego Ślą­ska takie,  jak: Teatr Pol­ski we Wro­cła­wiu, Teatr Modrze­jew­skiej w Legnicy, Fil­har­mo­nię Dolnoślą­ską w Jele­niej Górze oraz  Teatr Dra­ma­tyczny im. Jerzego Sza­niaw­skiego w Wał­brzy­chu.

W spektaklu udział biorą: Michał Kosela – aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w roli jednego z najgenialniejszych kompozytorów muzyki filmowej, a także muzycy:  Adam Kawończyk – zaliczany do czołowych trębaczy jazzowych w Polsce, Oleg Dyyak –  multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych,  Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz, a także autor scenariusza i reżyserii spektaklu.

Spektakl organizowany jest w ramach ogólnopolskiej trasy teatralnej, nad którą patronat medialny objęła TVP Kultura

Szczegółowe informacje o spektaklu na stronie www.nimwstaniedzien.pl  oraz na www.facebook.com/NimWstanieDzien

Film promujący spektakl do obejrzenia na  www.facebook.com/NimWstanieDzien

 

 

 

Bilety w cenie od 40 do 60 zł
do nabycia na stronie www.nimwstaniedzien.pl oraz w punktach stacjonarnych:
Księgarnia Książnica ul. Świdnicka 49
Księgarnia PWN ul. Kuźnicza 56
Sklep Muzyczny Ragtime ul. Traugutta 15
Sklep Muzyczny Riff ul. Piłsudskiego 28

 

Organizatorem dolnośląskich pokazów są:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green

 

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Sponsor:
Port Lotniczy Wrocław, który wspiera „Kulturę wysokich lotów”

Darczyńca:
Fundacja KGHM Polska Miedź

Patronat medialny:
TVP Kultura, Radio Wrocław

Specjalne podziękowania dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu za przekazane rekwizyty, bez których realizacja spektaklu nie była możliwa.

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Do 19 lutego trwa wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentuje prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy jest Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywa się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 04:00

40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe . Spotkanie promujące album.

8 lutego 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety na spotkanie promujące album "40 lat Kawiarni Artystycznej Kalambur Art Cafe". Gośćmi spotkania będą m.in. Michał Litwiniec, koordynator i pomysłodawca publikacji, Berenika Niewiadomska, jedna z autorek książki. Spotkanie poprowadzi Karol Pęcherz. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 03:00

Wystawa pofestiwalowa State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu 2022

Zapraszamy na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach „State of Glass” w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie. Celem projektu „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i […] pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 02:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 06:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zorganizowało w dniu 2 lutego 2023 szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

3 lutego 2023 odbyło się drugie szkolenie zorganizowane przez Dolnośląskie Laboratorium Kultury, które dotyczyło tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)