O PROJEKCIE Ro/Złączenia

W ramach projektu Ro/Złączenia w terminach 2-24 maja i 5-25 czerwca 2014 w Galerii Kuad oraz w przestrzeni Kuadrum w Stambule zostały zorganizowane dwie odsłony wystawy sztuki współczesnej, na których zaprezentowano 32 czołowych artystów sztuk wizualnych z Polski i Turcji. Było to ogromne i zarazem unikatowe przedsięwzięcie w skali europejskiej, którego głównym celem było wypracowanie podstawy dla przyszłej współpracy obu państw i wspólnych projektów artystów oraz specjalistów zajmujących się sztuką współczesną.

Udostępnij:

Dodano:

29.03.2020 15:49

OKiS vs KWARANTANNA: #ZAGRANICA: Ro/Złączenia

OKiS organizuje wiele projektów, które wykraczają poza granice naszego kraju. Na swoim koncie mamy liczne wystawy sztuk wizualnych, które prezentowaliśmy zagranicą, a także te, w których integrowaliśmy środowiska artystyczne z różnych stron świata.
Niewątpliwie jednym z takich wydarzeń, jest projekt Ro/Złączenia, który został zrealizowany w roku 2014 w ramach 600-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską a Turcją.
W ramach projektu Ro/Złączenia w terminach 2-24 maja i 5-25 czerwca 2014 w Galerii Kuad oraz w przestrzeni Kuadrum w Stambule zostały zorganizowane dwie odsłony wystawy sztuki współczesnej, na których zaprezentowano 32 czołowych artystów sztuk wizualnych z Polski i Turcji. Było to ogromne i zarazem unikatowe przedsięwzięcie w skali europejskiej, którego głównym celem było wypracowanie podstawy dla przyszłej współpracy obu państw i wspólnych projektów artystów oraz specjalistów zajmujących się sztuką współczesną.
Artyści: Gülçin Aksoy, Anna Baumgart, Kuba Bąkowski, Piotr Bosacki, Karolina Breguła, Wojtek Doroszuk, Monika Drożyńska, Nezaket Ekici, Angelika Fojtuch, Karolina Freino, Patrycja German, Koray Kantarcıoğlu, Piotr Kmita, Katarzyna Krakowiak, Sıtkı Kösemen, Tomasz Kulka, Robert Maciejuk, Ardan Özmenoğlu, Ferhat Özgür, Tomasz Partyka, Agnieszka Polska, Çağrı Saray, Wilhelm Sasnal, Sümer Sayın, Janek Simon, Piotr Skiba, Konrad Smoleński, Tunca Subaşı, Antek Wajda, Uygur Yılmaz
Zespół kuratorski: Agnieszka Chodysz-Foryś, Beral Madra, Güneş Nasuhbeyoğlu, Małgorzata Sobolewska
Wystawie towarzyszył wydany przez OKiS katalog Ro/Złączenia pod redakcją Agnieszki Chodysz-Foryś oraz Małgorzaty Sobolewskiej, z tekstami: Fırat Arapoğlu, Maxa Cegielskiego, Justyny Chmielewskiej, Agnieszki Chodysz-Foryś, Marzeny Godzińskiej, Beral Madra, Güneş Nasuhbeyoğlu, Agaty Pyzik, Małgorzaty Sobolewskiej, Joanny Warszy
Projekt wzbogacony był o debatę, która odbyła się 2 maja 2014 roku w Galerii Kuad. Głównym tematem dyskusji była wolności sztuki w czasach demokracji. Głos zabrali wybitni znawcy i obserwatorzy sztuki współczesnej: krytycy, dziennikarze, badacze społeczni: Fırat Arapoğlu, Max Cegielski, Justyna Chmielewska, Beral Madra, Agata Pyzik, Joanna Warsza

 

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym, zaprezentowanym podczas wernisażu 2 maja 2014 roku, był koncert eksperymentalnej grupy Krew z Kontaktu (KZK), czerpiącej swoje inspiracje z wielu źródeł życia codziennego. Projekt miał swój pokaz także w Galerii Entropia 10 czerwca 2014 roku: https://www.wywrota.pl/sztuka/25393-kzk-wroclaw-stambul-track–wystawa.html

Organizacja i koordynacja: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Galeria Kuad oraz przestrzeń Kuadrum w Stambule. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.07.2024 06:00

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-28 lipca po raz kolejny spotkamy się na pograniczu polsko-czeskim, by podziwiać autorskie dzieła sztuki i designu polskich, czeskich, koreańskich i amerykańskich artystów. pokaż więcej »

Dodano: 25.06.2024 13:10

OSIEDLA KULTURY I SZTUKI/ DRUGI NABÓR 2024

Nowy nabór w ramach programu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI. Dotacje na przedsięwzięcia artystyczne mogą pozyskać artyści, grupy nieformalne czy organizacje pozarządowe. Nabór potrwa do wyczerpania środków lub zamknięcia projektu. pokaż więcej »

Dodano: 26.07.2024 15:32

JANUSZ CEDRO/ NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PIOSENKI

Po raz kolejny zabrzmią najpiękniejsze, polskie piosenki z lat 60. i 70. w wykonaniu wokalisty i gitarzysty Janusza Cedro. Zapraszamy na koncert z cyklu "Rozśpiewany Dolny Śląsk" w piątek, 26 lipca do Cieplic. pokaż więcej »

Dodano: 23.07.2024 10:00

Fotorelacja z 24. Summer Guitar Festival. Krzyżowa 2024

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 24. Summer Guitar Festival, który odbył się w dniach 14-21 lipca 2024 w Krzyżowej. pokaż więcej »

Dodano: 18.07.2024 10:55

XXV Festiwal Bachowski Świdnica

Festiwal Bachowski Świdnica świętuje w tym roku swoje ćwierćwiecze. XXV edycja odbędzie się w Świdnicy i licznych pobliskich miejscowościach w dniach od 18 do 28 lipca. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 06:00

DOLNOŚLĄSKIE KONCERTY LETNIE

W sierpniu zapraszamy do Wrocławia na 10 koncertów, które odbędą się w ramach nowego cyklu "Dolnośląskie Koncerty Letnie" pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 05:00

Country pod Śnieżką

10 sierpnia od godziny 16:00 zapraszamy na jeleniogórskie Błonie gdzie odbędzie się 11. odsłona Pikniku Country pod Śnieżką. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 05:00

“Bliskie Kino” i Festiwal Filmowy Spektrum

Letnie pokazy filmów w dolnośląskich plenerach. Od 22 czerwca do 14 września odbędzie się pięć projekcji kinowych hitów z ostatnich lat. “Bliskie Kino” zawita do Szczepanowa, Duszników Zdrój, Obornik Śląskich, Świebodzic i Kamiennej Góry. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)