Data i miejsce:

14 i 15 czerwca 2024, godz. 19.00
Sala Teatru Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego
Przejście Żelaźnicze / Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Bilety:

Cena wejściówki 15 zł

Udostępnij:

Dodano:

14.06.2024 05:00

ostatńx poetx. pśę$wińo | premiera

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu wraz z PLAZACIEMNIA.PL zapraszają na premierę projektu „ostatńx poetx. pśę$wińo” – opowieści roślin, zwierząt i wolnych ludzi, realizowanego na podstawie scenariusza i w reżyserii Marcina Czerwińskiego (czervo01) w Sali Teatru Laboratorium (Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław, Rynek-Ratusz 27) 14-15 czerwca 2024 r.

„Ostatńx poetx. pśę$wińo” to projekt performatywny, podejmujący kwestię wspólnoty międzygatunkowej i bezprzemocowej równości/ różnorodności wobec wyzysku i skrajnej eksploatacji planety oraz wolności wobec pojęć płci, granicy, narodu, własności.

Scenariusz i reżyseria: czervo01

Biorą udział:
Roman Bromboszcz
Dariusz Brzeski
czervo01
Gnomm
Konrad Góra
Ryfka Gorzkowska
Anouk Herman
Orfeusz Jakubiszyn
Kundelini
Anke Machowski
Remedium
Sunny
Wirek
i inni

scenografia/ muzyka: zespół
organizacja scenografii: Adi Buczyński

 

 

Pokazy premierowe
14 czerwca 2024, godz. 19.00 KUP BILET
15 czerwca 2024, godz. 19.00 KUP BILET


Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia na: www.ekobilet.pl
oraz na 40 minut przed spektaklem w miejscu wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona. Miejsca są nienumerowane.
Przedstawienie dla widzów 16+

 

Miejsce pokazów:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27, Wrocław

 

Wykonawcy:

Roman Bromboszcz – urodzony na Śląsku, wychowany na Pomorzu, mieszka w Wielkopolsce. Na różne sposoby gra ze stykami kultury i techniki. Wśród form ekspresji znajdują się: performans, aplikacja internetowa, obiekt, instalacja, książka. Pomimo tego, że jego znakiem zodiaku jest Lew, nie zajmuje kierowniczego stanowiska, ale jest moderatorem kolektywu Perfokarta. http://roman.bromboszcz.perfokarta.net

Dariusz Brzeski – mając 15 lat wyemigrował do USA. Studiował tam antropologię i przez 25 lat podróżował, zajmując się aktywizmem i wolontariatem konserwacji i ochrony przyrody. Ostatnie 10 lat spędził broniąc lasu w Hambach w Nadrenii-Westfalii przed działaniami kopalni odkrywkowej. Powrócił do Polski nawiązując bliską więź z gąską, kaczuszką i pieskiem, z którymi prowadzi zajęcia edukacyjne i świadomościowe w całym kraju.

czervo01 – nauczyciel, eseista, poeta, performer, reżyser. Ciężkostrawny dla siebie. Psychofan Staschy, fan Brunona i Pier Paolo. Autor kilku książek o literaturze i jednej poetyckiej, pt. „Miniaturzyści esperanto” (nagroda Iłłakowiczówny). Przygotowuje drugą.

Gnomm – wrocławski twórca najlepiej odnajdujący się na styku performansu, poezji i rapu. To ostatnie udaje mu się raz na jakiś czas wydać w formie płyty lub zaprezentować na koncertach, których granie jest jego ulubionym zajęciem. Troska o losy świata zderza się tu z hedonistycznymi ucieczkami w odległe, psychodeliczne krainy.

Ryfka Gorzkowska – absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Grała m.in. w spektaklach w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, Piotra Cieplaka, Bogusława Kierca, Mariana Pečko, Pawła Aignera i Pawła Passiniego. Wystąpiła w ponad 20 czytaniach performatywnych. Współtworzy grupę Bufetowe oraz zasila szeregi Perfoteki. Stale współpracuje z telewizją w Opolu. Wyróżniona w 26. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych Jacka Sieradzkiego.

Konrad Góra – upiór, małorolny chłop polskiego, małosolny kosmosu. Skromny gangster spod Oleśnicy, specjalność: zaciemnienie. Niedawno odkrył, że Henryk Bereza zdążył o nim machnąć dwa akapity i spłakał się trochu.

Anouk Herman – zajmuje się naukowo femcel studies oraz zagadnieniami kłirowości i dziewczyńskości. Ulubione zwierzę: mysz. Szczęśliwa liczba: 27. Debiut: tom „right into pod tramwaj”, za który otrzymało Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego i było nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia.

Orfeusz Jakubiszyn – aktor związany z alternatywnym teatrem i niezależnymi grupami artystycznymi Wrocławia, w latach 80. z Pomarańczową Alternatywą, brał udział w nieformalnych działaniach parateatralnych i literackich. Adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Wolontariusz Domów Pomocy Społecznej.

Anke Machowski – osoba performerska. Zajmuje się tworzywem poetyckim i zjawiskiem slamu poetyckiego w kontekście artywizmu oraz współczesnych form demokracji.

Remedium – formacja w składzie: AaronJhis (preparowana pseudogitara); Gespinst (generator przypadku, metal); Barbie (taniec, rolmo tybetańskie).
Uwaga Networkers! MASS MEETING! wzmacniacze i instrumenty akustyczne będą obecne, aby ogłosić świętowanie naszej przyjaźni! Networkers Arm Yourselves and Appear in Full Force!

 

Fotorelacja z premiery spektaklu ostatńx poetx. pśę$wińo

 

Patronat medialny:

Partner:
Kolektyw Komitet

Producenci i organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
oraz PLAZACIEMNIA.PL

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.05.2025 11:00

XXXIV Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

11 maja rozpocznie się Festiwal "Maj z Muzyką Dawną", w ramach którego odbędą się koncerty i wykłady we Wrocławiu, Strzelinie oraz Żórawinie. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona jest pamięci Macieja Kieresa, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2025 10:00

Polskie szkło artystyczne w Bratysławie

W okresie od kwietnia do września 2025 będzie można obejrzeć kilka wystaw polskich artystów szkła w Bratysławie. Ekspozycje promować będą polskie rzemiosło i sztukę szklarską na międzynarodowej scenie artystycznej, a twórczynie i twórcy zaprezentują na nich nowoczesny design oraz dzieła wykonane w tradycyjnych technikach. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 10:00

14. Targi Książki Regionalnej Silesiana

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa OKiS we Wrocławiu na 14. Targach Książki Regionalnej SILESIANA, które odbywają się w dniach 8-11 maja we Wrocławiu. Nasza oferta wydawnicza dostępna również na www.sklep.okis.pl pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 09:00

JUWENALIA WROCŁAWSKIE 2025

Zapraszamy na największe święto studentów we Wrocławiu - Juwenalia Wrocławskie 2025 odbędą się 9 i 10 maja na Polach Osobowickich. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 09:00

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2025

Przed nami trzy dni szalonej zabawy i niezapomnianych wrażeń! Już 9-11 maja 2025 odbędą się Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2025. Na uczestników czekają m.in. koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej z Agnieszką Chylińską na czele. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 08:00

Koncert „Hallowed be the name of Jesus” w Karpaczu

Przeniesiony Koncert Wielkanocny Spirituals Singers Band w Kościele w Karpaczu odbędzie się 10 maja. W programie utwory z nurtu gospel, spirituals, evergreen, a także niezapomniane piosenki zespołu The Beatles. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 08:00

„MARIA SKŁODOWSKA-CURIE” – DEBATA I SPEKTAKL W WARSZAWIE

10 maja spektakl "Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej" w reżyserii Mariusza Wójtowicza. prezentowany będzie w Ursynowskim Centrum Kultury ALTERNATYWY w Warszawie. Pokaz poprzedzi debata dotycząca polskiej noblistki w kontekście łączenia ról naukowczyni i matki. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 07:30

„Kiedyś różą byłam, dziś gniję w kanale” – wrocławska premiera spektaklu

Spektakl w reżyserii Roberta Traczyka to historia o Róży Luksemburg, łącząca elementy teatru politycznego, groteski i komiksowej narracji. Wrocławska premiera spektaklu odbędzie się 6 czerwca w Sali Teatru Laboratorium. Bilety już w sprzedaży. pokaż więcej »

Skip to content