Data i miejsce:

14 i 15 czerwca 2024, godz. 19.00
Sala Teatru Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego
Przejście Żelaźnicze / Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Bilety:

Cena wejściówki 15 zł

Udostępnij:

Dodano:

07.06.2024 05:00

ostatńx poetx. pśę$wińo | premiera

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu wraz z PLAZACIEMNIA.PL zapraszają na premierę projektu „ostatńx poetx. pśę$wińo” – opowieści roślin, zwierząt i wolnych ludzi, realizowanego na podstawie scenariusza i w reżyserii Marcina Czerwińskiego (czervo01) w Sali Teatru Laboratorium (Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław, Rynek-Ratusz 27) 14-15 czerwca 2024 r.

„Ostatńx poetx. pśę$wińo” to projekt performatywny, podejmujący kwestię wspólnoty międzygatunkowej i bezprzemocowej równości/ różnorodności wobec wyzysku i skrajnej eksploatacji planety oraz wolności wobec pojęć płci, granicy, narodu, własności.

Scenariusz i reżyseria: czervo01

Biorą udział:
Roman Bromboszcz
Dariusz Brzeski
czervo01
Gnomm
Konrad Góra
Ryfka Gorzkowska
Anouk Herman
Orfeusz Jakubiszyn
Kundelini
Anke Machowski
Remedium
Sunny
Wirek
i inni

scenografia/ muzyka: zespół
organizacja scenografii: Adi Buczyński

 

 

Pokazy premierowe
14 czerwca 2024, godz. 19.00 KUP BILET
15 czerwca 2024, godz. 19.00 KUP BILET


Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia na: www.ekobilet.pl
oraz na 40 minut przed spektaklem w miejscu wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona. Miejsca są nienumerowane.
Przedstawienie dla widzów 16+

 

Miejsce pokazów:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27, Wrocław

 

Wykonawcy:

Roman Bromboszcz – urodzony na Śląsku, wychowany na Pomorzu, mieszka w Wielkopolsce. Na różne sposoby gra ze stykami kultury i techniki. Wśród form ekspresji znajdują się: performans, aplikacja internetowa, obiekt, instalacja, książka. Pomimo tego, że jego znakiem zodiaku jest Lew, nie zajmuje kierowniczego stanowiska, ale jest moderatorem kolektywu Perfokarta. http://roman.bromboszcz.perfokarta.net

Dariusz Brzeski – mając 15 lat wyemigrował do USA. Studiował tam antropologię i przez 25 lat podróżował, zajmując się aktywizmem i wolontariatem konserwacji i ochrony przyrody. Ostatnie 10 lat spędził broniąc lasu w Hambach w Nadrenii-Westfalii przed działaniami kopalni odkrywkowej. Powrócił do Polski nawiązując bliską więź z gąską, kaczuszką i pieskiem, z którymi prowadzi zajęcia edukacyjne i świadomościowe w całym kraju.

czervo01 – nauczyciel, eseista, poeta, performer, reżyser. Ciężkostrawny dla siebie. Psychofan Staschy, fan Brunona i Pier Paolo. Autor kilku książek o literaturze i jednej poetyckiej, pt. „Miniaturzyści esperanto” (nagroda Iłłakowiczówny). Przygotowuje drugą.

Gnomm – wrocławski twórca najlepiej odnajdujący się na styku performansu, poezji i rapu. To ostatnie udaje mu się raz na jakiś czas wydać w formie płyty lub zaprezentować na koncertach, których granie jest jego ulubionym zajęciem. Troska o losy świata zderza się tu z hedonistycznymi ucieczkami w odległe, psychodeliczne krainy.

Ryfka Gorzkowska – absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Grała m.in. w spektaklach w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, Piotra Cieplaka, Bogusława Kierca, Mariana Pečko, Pawła Aignera i Pawła Passiniego. Wystąpiła w ponad 20 czytaniach performatywnych. Współtworzy grupę Bufetowe oraz zasila szeregi Perfoteki. Stale współpracuje z telewizją w Opolu. Wyróżniona w 26. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych Jacka Sieradzkiego.

Konrad Góra – upiór, małorolny chłop polskiego, małosolny kosmosu. Skromny gangster spod Oleśnicy, specjalność: zaciemnienie. Niedawno odkrył, że Henryk Bereza zdążył o nim machnąć dwa akapity i spłakał się trochu.

Anouk Herman – zajmuje się naukowo femcel studies oraz zagadnieniami kłirowości i dziewczyńskości. Ulubione zwierzę: mysz. Szczęśliwa liczba: 27. Debiut: tom „right into pod tramwaj”, za który otrzymało Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego i było nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia.

Orfeusz Jakubiszyn – aktor związany z alternatywnym teatrem i niezależnymi grupami artystycznymi Wrocławia, w latach 80. z Pomarańczową Alternatywą, brał udział w nieformalnych działaniach parateatralnych i literackich. Adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Wolontariusz Domów Pomocy Społecznej.

Anke Machowski – osoba performerska. Zajmuje się tworzywem poetyckim i zjawiskiem slamu poetyckiego w kontekście artywizmu oraz współczesnych form demokracji.

Remedium – formacja w składzie: AaronJhis (preparowana pseudogitara); Gespinst (generator przypadku, metal); Barbie (taniec, rolmo tybetańskie).
Uwaga Networkers! MASS MEETING! wzmacniacze i instrumenty akustyczne będą obecne, aby ogłosić świętowanie naszej przyjaźni! Networkers Arm Yourselves and Appear in Full Force!
 

 

Patronat medialny:

Partner:

Kolektyw Komitet

 

Producenci i organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
oraz PLAZACIEMNIA.PL

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 07.06.2024 06:00

59. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Jak co roku, oferujemy bogaty program koncertów znakomitych artystów muzyki klasycznej zarówno z Polski, jak i z zagranicy! pokaż więcej »

Dodano: 07.06.2024 05:00

ostatńx poetx. pśę$wińo | premiera

Eksperymentalny projekt teatralny, podejmujący kwestię wspólnoty międzygatunkowej i bezprzemocowej równości/ różnorodności wobec wyzysku i skrajnej eksploatacji planety oraz wolności wobec pojęć płci, granicy, narodu, własności. pokaż więcej »

Dodano: 07.06.2024 04:00

Festiwal Performansu „(nie) Obecność”

Festiwal Performansu „(nie) Obecność”, to wielowymiarowe, międzynarodowe wydarzenie otwierające przestrzeń dla różnorodnych stylów artystycznych i tematów społecznych . Pierwsza odsłona projektu już 20-21 czerwca w Görlitz. pokaż więcej »

Dodano: 14.06.2024 13:52

Fotorelacja z 59. Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju

Fotorelacje z koncertów i wydarzeń w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Henryka Wieniawskiego. pokaż więcej »

Dodano: 07.06.2024 07:00

Koncerty chóru chłopięcego z NFM w Batumi | Polsko-Gruziński Festiwal Kultury

W dniach 12-19 czerwca, w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury, odbędzie się wyjazd chóru chłopięcego z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu do Batumi (Gruzja). Chór wystąpi tam podczas dwóch koncertów –16 i 17 czerwca – oraz weźmie udział w warsztatach wokalnych. pokaż więcej »

Dodano: 07.06.2024 05:00

Konferencja Góry Zarządzania 2024

Góry Zarządzania - II Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna ma na celu zintegrowanie środowiska naukowego i biznesowego oraz stworzenie platformy do formowania interdyscyplinarnych zespołów badawczych. Wydarzenie jest otwarte dla pracowników naukowych, doktorantów, studentów, przedstawicieli kół naukowych i instytucji otoczenia biznesu. pokaż więcej »

Dodano: 07.06.2024 05:00

RYTUAŁ – NAPIĘCIE ! – edycja XXI

Od 14 do 16 czerwca we Wrocławiu odbędzie się festiwal sztuki „Rytuał”, podczas którego prezentowane będą różne formy artystycznej kreacji: wideoart, animacja komputerowa, dokument, muzyka elektroniczna, instalacja, performance. pokaż więcej »

Dodano: 07.06.2024 04:30

Letnie spotkania cyrkowo-kuglarskie

W czerwcu w Parku Lesława Węgrzynowskiego na Przedmieściu Świdnickim odbędzie się cykl 4 artystycznych pikników rodzinnych, podczas których dowiemy się czym jest cyrk współczesny i dlaczego występują w nim tylko ludzie, a nie zwierzęta. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)