Data i miejsce:

14 marca 2025, godz. 17.00
Muzeum Pana Tadeusza
Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Rynek 6, Wrocław
Dziedziniec Kamienicy pod Złotym Słońcem

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

17.02.2025 04:00

„Radiowy KaOwiec” spotkanie z Pawłem Skrzywankiem

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu” wydaną przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia dyrektor Ossolineum, Łukasz Kamiński.

O książce: „Znakomicie powiedziane i doskonale napisane. Felietony radiowe Pawła Skrzywanka to nie tylko kronika wrocławskiej kultury okresu pandemii, ale też jej bogate dzieje po roku 1989. Niezwykły dokument czasu ukazujący zdarzenia i ludzi, o których należy pamiętać. Głos ważny i wolny, wolność ubezpieczający”.

Robert Gawłowski

 

Paweł Skrzywanek (ur. 1965) – wrocławianin, absolwent historii na Uniwersytecie Wrocławskim, od trzydziestu lat związany z „uzdrowiskowością”. Obecnie zarządzający Uzdrowiskiem Sopot. W latach 80. XX w. działacz opozycyjnych, niezależnych organizacji studenckich. Radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia I kadencji. Animator kultury. Uczestnik wielu przedsięwzięć związanych z promocją działań artystycznych i ochroną zabytków. Inicjator wpisu Hali Stulecia we Wrocławiu na Światową Listę UNESCO. Autor licznych scenariuszy filmowych promujących dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska oraz artykułów popularyzujących historię regionu. Za swoją pracę i działalność społeczną wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Swoje felietony radiowe wygłaszał na falach Radia Rodzina w latach 2021–2024. Było ich blisko sto pięćdziesiąt.

Prowadzący Łukasz Kamiński – dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, historyk specjalizujący się w historii Polski po 1945 r., w szczególności okresu okupacji sowieckiej i PRL. Studiował i doktoryzował się na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest pracownikiem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się najnowszą historią Polski, szczególnie problematyką opozycji i oporu społecznego wobec reżimu komunistycznego w latach 1944–1989. W latach 2009–2011 był dyrektorem Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, a w latach 2011–2016 prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizator:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Muzeum Pana Tadeusza Ossolineum
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu        

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 17.02.2025 09:00

FOTOSTORIE #2 W cieniu milczących kobiet: współczesne fotografki Iranu

Drugi z serii wykładów prowadzonych przez Aleksandrę Szwedo o fotografii jako medium, które nie tylko dokumentuje, ale także tworzy, przekształca i wyzwala. Tym razem punktem wyjścia wykłady będzie twórczość Shirin Neshat. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 08:00

„Muzyczne Czwartki” w Galerii Karkonoskiej 2025

„Zimowy Luty” to koncert kameralny w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, który odbędzie się 20 lutego w Galerii Karkonoskiej. Serdecznie zapraszamy. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 07:00

Wystawa: „Glass without borders” w Krośnie

21 lutego zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie na kolejną odsłonę wystawy dzieł szkła artystycznego, powstałych w ramach projektu „Glass without borders”. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 06:00

NOWE WARSTWY ARCHITEKTURY Panel dyskusyjny

Podczas spotkania, zorganizowanego wspólnie z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, wraz z zaproszonymi gośćmi przyjrzymy się różnym aspektom architektonicznych przemian Wrocławia – od materialnych decyzji urbanistycznych po niematerialne procesy społeczne, kulturowe i przyrodnicze. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 05:00

Spotkanie autorskie z Martą Hożewską

Zapraszamy do Biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim na spotkanie autorskie z Martą Hożewską - autorką książki "Miejsce życzliwe. Rzecz o Targu pod Młynem Sułkowice" pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 04:00

„Radiowy KaOwiec” spotkanie z Pawłem Skrzywankiem

14 marca w Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu”. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia dyrektor Ossolineum, Łukasz Kamiński. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 03:00

45. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

21 marca, galą we wrocławskim Teatrze Capitol, rozpocznie się 45. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. OKiS we Wrocławiu jest koproducentem niektórych wydarzeń tegorocznego festiwalu. W programie festiwalu, oprócz konkursu interpretacji piosenki, odbędą się m.in. premierowy spektakl Agaty Dudy-Gracz czy koncert poświęcony twórczości Stanisława Radwana. pokaż więcej »

Dodano: 17.02.2025 02:00

Monodram „PARADOX” w Jeleniej Górze

Zapraszamy na pełen refleksji, humoru i ironii monodram „PARADOX” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza, oparty na słynnym „Paragrafie 22" Josepha Hellera. Spektakl odbędzie się 22 marca w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Bilety już wkrótce do nabycia w kasach JCK oraz na bilety.jck.pl pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)