Data i miejsce:

14 marca 2025, godz. 17.00
Muzeum Pana Tadeusza
Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Rynek 6, Wrocław
Dziedziniec Kamienicy pod Złotym Słońcem

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

14.03.2025 05:00

„Radiowy KaOwiec” spotkanie z Pawłem Skrzywankiem

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Radiowy KaOwiec, czyli kulturalnie o Wrocławiu” wydaną przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Z Pawłem Skrzywankiem o jego pracy i działalności społeczno-kulturalnej porozmawia dyrektor Ossolineum, Łukasz Kamiński.

O książce: „Znakomicie powiedziane i doskonale napisane. Felietony radiowe Pawła Skrzywanka to nie tylko kronika wrocławskiej kultury okresu pandemii, ale też jej bogate dzieje po roku 1989. Niezwykły dokument czasu ukazujący zdarzenia i ludzi, o których należy pamiętać. Głos ważny i wolny, wolność ubezpieczający”.

Robert Gawłowski

 

Paweł Skrzywanek (ur. 1965) – wrocławianin, absolwent historii na Uniwersytecie Wrocławskim, od trzydziestu lat związany z „uzdrowiskowością”. Obecnie zarządzający Uzdrowiskiem Sopot. W latach 80. XX w. działacz opozycyjnych, niezależnych organizacji studenckich. Radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia I kadencji. Animator kultury. Uczestnik wielu przedsięwzięć związanych z promocją działań artystycznych i ochroną zabytków. Inicjator wpisu Hali Stulecia we Wrocławiu na Światową Listę UNESCO. Autor licznych scenariuszy filmowych promujących dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska oraz artykułów popularyzujących historię regionu. Za swoją pracę i działalność społeczną wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Swoje felietony radiowe wygłaszał na falach Radia Rodzina w latach 2021–2024. Było ich blisko sto pięćdziesiąt.

Prowadzący Łukasz Kamiński – dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, historyk specjalizujący się w historii Polski po 1945 r., w szczególności okresu okupacji sowieckiej i PRL. Studiował i doktoryzował się na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest pracownikiem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się najnowszą historią Polski, szczególnie problematyką opozycji i oporu społecznego wobec reżimu komunistycznego w latach 1944–1989. W latach 2009–2011 był dyrektorem Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, a w latach 2011–2016 prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizator:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Muzeum Pana Tadeusza Ossolineum
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu        

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 17.03.2025 04:00

45. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

21 marca, galą we wrocławskim Teatrze Capitol, rozpocznie się 45. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. OKiS we Wrocławiu jest koproducentem niektórych wydarzeń tegorocznego festiwalu. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 04:00

Spektakl „HEKSY”, reż. Monika Pęcikiewicz – PREMIERA

HEKSY dramatyczne zrodziły się z HEKS powieściowych, lecz w żadnym razie nie są z nimi tożsame. To raczej zupełnie nowy, pulsujący organizm, za który w pierwotnej wersji przygotowanej dla Teatru Dramatycznego w Warszawie odpowiadały improwizująca na podstawie swojej powieści Agnieszka Szpila i prowadząca owe wielomiesięczne improwizacje aktorka – Anna Kłos. Tekst, nad którym rozpoczął pracę […] pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 03:00

Monodram „PARADOX” w Jeleniej Górze

Zapraszamy na pełen refleksji, humoru i ironii monodram „PARADOX” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza, inspirowany książkami Josepha Hellera „Paragraf 22” i „Closing Time”. Spektakl odbędzie się 22 marca w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Bilety do nabycia w kasach JCK oraz na bilety.jck.pl pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 03:00

Scena ukraińska. Sezon II 2024/2025

W marcu w ramach Sceny Ukraińskiej zapraszamy na spektakl „Antologia” | „Антологія” 22 i 23 marca w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 03:00

XII FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ „BYLE DO WIOSNY”

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym kl. I-VIII do udziału w XII FESTIWALU PIOSENKI TURYSTYCZNEJ „BYLE DO WIOSNY”. Zgłoszenia można składać do 17 marca 2025. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 02:00

„Lobster” z okazji Dnia Teatru

Z okazji Dnia Teatru OKiS we Wrocławiu wspólnie z Teatrem Kombinat zapraszają na spektakl „Lobster”. Spektakl powstał w ramach współpracy wrocławskich artystek – pisarki i dramaturżki Agnieszki Wolny-Hamkało oraz reżyserki Katarzyny Baranieckiej. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 01:00

Monodram „PARADOX” w Bolesławcu

Kolejny pokaz monodramu „PARADOX” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza, inspirowany książkami Josepha Hellera „Paragraf 22” i „Closing Time”. Spektakl odbędzie się 28 marca w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu. pokaż więcej »

Dodano: 17.03.2025 00:30

OBCHODY GRECKIEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

29 marca we Wrocławskim Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia odbędą się uroczyste obchody Dnia Niepodległości Grecji z okazji 200 lat niepodległości Grecji. pokaż więcej »

Skip to content