Data:

2 marca 2023, godz. 19.00

Miejsce:

Galeria FOTO-GEN OKiS
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Bilety:

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

02.03.2024 06:00

Salon Zimowy: LOTTO – koncert w galerii FOTO-GEN

Zapraszamy na drugi koncert w ramach wystawy „Salon Zimowy” duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi grupa LOTTO. Wstęp wolny!

LOTTO
https://lottoband.bandcamp.com/

Mike Majkowski: kontrabas
Łukasz Rychlicki: gitara
Paweł Szpura: perkusja

 

 

Razem eksplorują granice różnych rodzajów muzyki, takich jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album zespołu, zatytułowany „ASK THE DUST”, został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.

Ich drugi album „LOTTO” ukazał się w kwietniu 2016 roku nakładem wytwórni Instant Classic i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. Zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej na płytę roku, a także został wysoko oceniony przez wielu innych krytyków i portale muzyczne.

Trzecia płyta zespołu, zatytułowana „VV”, ukazała się w październiku 2017 roku również nakładem wytwórni Instant Classic. Muzyka zawarta na tej płycie przyniosła nowe brzmienia, a zespół eksperymentował także z nowym instrumentarium.

W 2019 roku ukazała się EPka „PIX”, która pokazała inne oblicze zespołu, wykorzystując wcześniejsze nagrania i instrumenty elektroniczne.

W 2020 roku miała premierę płyta „Lotto HOURS AFTER”. Po ponad rocznej przerwie, zespół wydał dwie płyty, „AXOLOTL” i „SUMMER”, które ukazały się nakładem Gusstaff Records w dniu 22.09.2023 roku.

W swojej karierze LOTTO zagrało wiele koncertów, w tym na renomowanych festiwalach takich jak UNSOUND FESTIVAL w Krakowie, OFF FESTIVAL w Katowicach, TAURON NOWA MUZYKA w Katowicach, JAZZ JANTAR w Gdańsku, ENJOY JAZZ HEIDELBERG w Niemczech, czy LE GUESS WHO? w Utrechcie.

A kinoMANUAL to mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem, eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, Agnieszka Jarząb i Maciej Bączyk tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego.
http://kinomanual.pl/

To drugi z trzech koncertów w ramach wystawy Salon Zimowy, którą można oglądać do 31.03 we wrocławskiej galerii FOTO-GEN.
Ilość miejsc ograniczona, więc postarajcie się być wcześniej. No i zaplanujcie sobie jeszcze sobotę 23.03 na koncert PIN PARK.


Patroni medialni:
TVP Kultura, Radio Wrocław Kultura, Kwartalnik Fotografia, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Contemporary Lynx

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.04.2024 02:00

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

4 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

Sztukę Teatru Układ Formalny, która powstała w koprodukcji Teatru oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w trzech dolnośląskich miejscowościach: Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:40

KONCERT JANUSZA CEDRO W DŁUGOŁĘCE. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA

20 kwietnia wokalista Janusz Cedro wykona interpretacje najbardziej znanych polskich przebojów z lat 60. i 70. w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)