Data

6 - 14.07.2012

Miejsce

Szklarska Poręba, Desna

Udostępnij:

Dodano:

06.07.2012 12:53

V POLSKO-CZESKI PLENER I SYMPOZJUM SZKŁA ARTYSTYCZNEGO – EKOGLASS FESTIWAL 2012

Już tradycyjnie w lipcu odbędzie się kolejna edycja Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego „E-Glass Ekoglass Festiwal”.

Festiwal jest platformą łączącą spektakularną twórczość z zakresu szkła z upowszechnianiem sposobów jego produkcji i unikalności w kontekście kreacji artystycznej, a zarazem elementem wymiany i współpracy polsko-czeskiej na szeroką skalę. Region izerskiego i karkonoskiego pogranicza, gdzie Ekoglass się odbywa, posiada trwałe tradycje produkcji szkła przemysłowego i artystycznego.

W ramach Festiwalu Ekoglass odbędą się pokazy artystyczne przy piecach hutniczych, otwarte dla publiczności warsztaty witrażowe i palnikowe, sympozjum dotyczące sztuki szkła i ekologii w przemyśle szklarskim oraz dyskusje panelowe. Po zakończeniu festiwalu odbędzie się cykl wystaw promocyjnych, na których zaprezentowane zostaną dzieła powstałe podczas pleneru.

W tegorocznej V edycji udział wezmą następujący artyści:

1. Mariusz Łabiński (PL)
2. Anna Klimczak-Dobrzaniecka (PL)
3. Beata Damian-Speruda (PL)
4. Karolina Kędzierska (PL)
5. Agata Wiejak (PL)
6. Karolina Spiak (PL)
7. Jakub Berdych (CZ)
8. Jakub Berdych jr (CZ)
9. Oldřich Plíva (CZ)
10.Martina Mokošínová (CZ)
11.Jiří Šuhájek (CZ)
12.Vladimira Klumparová (CZ)

Kuratorzy: Igor Wójcik, Mariusz Łabiński
Współpraca kuratorska (plener): Jakub Berdych Sr

Prowadzenie Sympozjum: Igor Wójcik

Honorowy Patronat: Arkadiusz Ignasiak – Konsul Honorowy Republiki Czeskiej we Wrocławiu

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Muzeum Karkonoskie – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Czeskie Centrum w Warszawie

Partnerzy:
Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka
Towarzystwo Izerskie
Instytut Edukacji Społecznej we Wrocławiu

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 01.10.2023 09:15

Dolnośląski Kongres Kultury 2023

W dniach 13-14 października odbędzie się w DCF we Wrocławiu pierwsza odsłona Dolnośląskiego Kongresu Kultury w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz zgłaszania udziału w panelach i dyskusjach. pokaż więcej »

Dodano: 01.10.2023 09:00

XI Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej, „RAZEM-LEPIEJ”

Od 1 po 8 października, zapraszamy wydarzenia, wśród których zaplanowano m.in. wieczór poetycko-literacki z Uladzimiram Niaklajevym, spotkanie wokół książki CELA 18, prezentację monodramu MÓJ CHLEB Zoi Belochvostik, czytania performatywne, wystawy, oraz koncerty białoruskich artystów. pokaż więcej »

Dodano: 03.10.2023 10:54

Fotorelacja z koncertu z okazji 10-lecie Zespołu HEJSZOVINA

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu z okazji 10-lecie Zespołu HEJSZOVINA, który odbył się 30 września w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. pokaż więcej »

Dodano: 03.10.2023 08:00

WIECZÓR poetycko – literacki z ULADZIMIRAM NIAKLAJEVYM, spotkanie wokół książki «SAM»

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu wraz z Fundacją „Za Wolność Waszą i Naszą” oraz Wrocławskim Domem Literatury zapraszają na wieczór poetycko-literacki Uładzimira Niklajeu wokół książki „Sam” który odbędzie się w ramach XI Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej. pokaż więcej »

Dodano: 03.10.2023 07:00

10. Festiwal Marii Czubaszek i Wojtka Karolaka – Cały Kazio

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i dobrego słowa do uczestnictwa w jubileuszowym 10. Festiwalu Marii Czubaszek i Wojtka Karolaka. To wyjątkowa okazja, aby razem celebrować Jubileusz w magicznym otoczeniu Polanicy-Zdroju. pokaż więcej »

Dodano: 03.10.2023 07:00

IV edycja koncertu Melodie Trzech Pokoleń

Koncert Melodie trzech pokoleń, którego czwarta edycja odbędzie się w Oratorium Marianum 6 października o godz. 16.00, będzie nawiązywał do majowego XX Konkursu Piosenki Słowiańskiej. Laureaci tego konkursu bowiem, oraz absolwenci Instytutu Filologii Słowiańskiej nadawać będą ton temu koncertowi i niekoniecznie w językach wykładanych w tym Instytucie. pokaż więcej »

Dodano: 03.10.2023 06:00

Wieczory Zakrzowskie

Jan Surma (organy) i Monika Piechaczek (sopran) wystąpią podczas koncertu z cyklu WIECZORY ZAKRZOWSKIE 8 października o godz. 16.00 w Kościele pw. Św. Jana Apostoła we Wrocławiu-Zakrzowie. pokaż więcej »

Dodano: 03.10.2023 05:00

Krótka historia teatru w Europie. Tom drugi, spotkanie autorskie z prof. Józefem Kelerą

Zapraszamy na spotkanie z prof. Józefem Kelerą poświęcone książce „Krótka historia teatru w Europie”, t. 2. Spotkanie poprowadzi prof. Janusz Degler pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)