Data

11-13 sierpnia 2017

Miejsce

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
pl. Grunwaldzki 24a
Aula im. Jana Pawła II

Udostępnij:

Dodano:

11.08.2017 11:11

Wrocławski Festiwal Popkultury NiuCon

Odbywający się od 2008 roku festiwal poświęcony jest fantastyce, literaturze, komiksom, tradycyjnym i cyfrowym grom, kulturze azjatyckiej, działalności artystycznej, cosplayowi, muzyce i szeroko pojętej popkulturze. Fundacja POPCOOLTURA jest organizatorem, a jej członkowie i współpracownicy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez w całej Polsce. Tegoroczny Cosplay będzie współorganizowany przez Biuro Festiwalowe Impart oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucję Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. Sam konkurs odbędzie się na najpiękniejszej scenie i sali widowiskowej Wrocławia!
Nagrody na konkurs sponsoruje Galeria Łucznik – oficjalny dystrybutor produktów marki Łucznik! Impart znajduje się 10 minut piechotą od miejsca odbywania się NiuCon i 5 minut od szkoły noclegowej. Sala widowiskowa ma ponad 500 miejsc na widowni! Jeżeli chcecie towarzyszyć cosplayerom będziecie mogli odbierać na NiuConie specjalne wejściówki na teren Impartu!

W Kąciku Cosplayera Galeria Łucznik zapewnia dwa stanowiska z maszynami do szycia, matami, linijkami i wieloma innymi rzeczami!

Udział wezmą:

 • Elena Samko – znana cosplayerka z Rosji, mistrzyni makijażu, która zakochała się w Wiedźminie i przemieniła się w postacie z gry, zarówno piękne, bestie jak i w samego Geralta
 • Beata “Ari” Smugaj – autorka i ilustratorka Lisich Spraw – Specjalistka od wizerunku w social media, autorka i ilustratorka komiksów, których bohaterami są uzbrojone w miecze i halabardy, całe mnóstwo sera, rude kity i jeszcze więcej miłości lisy.
 • Pan Rysownik – polski youtuber, znawca Pokemonów, animacji i ilustrator w jednym
 • Konrad Koko Okoński Art – Rysownik komiksów w Internecie od 2004 r., od kilku lat także rysownik komiksów na papierze. Autor „Wiśni”, „Kwarcowego Paciorka”. Prowadzi podkasty: „Schwing” z Robertem Bele Sienickim i „Inside Baseball” z Mateuszem Żarkowskim.
 • Tomasz Żaglewski – Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca i teoretyk komiksu. Jest potwierdzeniem, że nauka jest ciekawa. Autor „Kinowe uniwersum superbohaterów. Analiza współczesnego filmu komiksowego”.
 • Dranka – Rysowniczka „Kawaii Scotland” oraz niegdyś bloga komiksowego „Smocze Przytulisko”. Za dnia tworzy grafiki do gier mobilnych, w nocy zaś rysuje przygody młodych Szkotów w zwiewnych kiltach.
 • Staszek „Szybki Jest” Mąderek – Reżyser filmowy, scenarzysta, VFX supervisor, z pasji również aktor, kompozytor muzyki filmowej, nauczyciel. Pionier filmowej produkcji niezależnej w Polsce. W 2000 r. stworzył filmowy short Stars in Black, który przyniósł mu uznanie i rozgłos. Obecnie dobiega końca produkcja pełnometrażowego filmu luźno opartego na pomysłach z krótkometrażówki.
 • Koty to zło – Autorka fanpage z bazgrołami o kotach, rybach, studentach i innych dzikich zwierzętach. Na co dzień udaje, że studiuje, a tak na prawdę siedzi i rozmyśla jak rysować więcej jednocześnie nie rysując wcale.
 • EVAREZTP – Youtuber, przede wszystkim gra w FPS oraz gry wyścigowe. Jego kanał jest przeglądem gier oraz technologii z perspektywy zwykłego użytkownika, choć nie jest ultra pro znawcą (ponoć dodawanie takich słów do tekstu jest modne).
 • BLOGODYNKA – Blogerka i youtuberka. Jej kanał jest poświęcony kulturze, podróżom i stylowi życia. Na jej blogu możemy przeczytać, że uwielbia się śmiać, jeść czekoladę i oglądać filmy katastroficzne
 • Agata Suchocka – Pisarka, poetka, tłumaczka, malarka i piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, czyli kobieta wszechstronnie uzdolniona. Jest autorką m. in. powieści Woła mnie ciemność; jej teksty są niebanalne, a bohaterowie cechują się złożonym charakterem.
 • Anika Stasińska – Pisarka, kreatorka Rafaela Bieleckiego, ucznia szkoły w Hogparcie (jeśli ta nazwa brzmi znajomo, już wiesz o czym mogą być jej książki). Oryginalny styl, charakterny bohater, cięty i podwórkowy język – wszystko to składa się na wspaniałą i zajmującą parodię.
 • Hybryda – Polska Cosplayerka, reprezentantka na EC w 2014, jurorka. Ma obsesję na punkcie nowych technologii i chętnie służy poradą w sytuacjach problemowych
 • EuGeniusz Dębski – Pisarz tworzący w nurcie SF i fantasy, łączący je także z thrillerem i sensacją. Zdecydowanie jeden z ważniejszych wrocławskich pisarzy fantastyki, współtwórca „Fahrenheita” i autor m. in. przygód detektywa Owena Yeates’a.
 • Jacek Inglot – Wrocławianin, pisarz, krytyk, nauczyciel i redaktor. O fantastyce we Wrocławiu wie wszystko czego chcielibyście się dowiedzieć i dużo więcej. Autor m. in. takich powieści jak Eri i smok czy Inquisitor. Zemsta Azteków.
 • Johnny Walker – Pisarz, autor powieści fantastycznych i przygodowych, a także opowiadań sensacyjnych. Swój debiut pisarski rozpoczął w roku 2011 r. wraz z wydaniem serii powieści Survival War. Jest także autorem opowiadań m.in. Koledzy (2012) i Nocny łów (2011). W 2012 r. rozpoczął pracę nad cyklem Oblicza bestii.
 • Łowcy Przygód – Youtuberzy i urban explorerzy tworzący startup łączący media i przygodę. Są autorami reportaży o profilu sensacyjno-przygodowo- turystycznym, mających na celu ukazanie ciekawych miejsc, odkrycia historycznych tajemnic i zapomnianych szlaków.
 • Przemysław Karda – Corsup, żołnierz, podróżnik, filozoficzny hałaburda… – jak sam o sobie pisze. Ponadto autor powieści sience fiction Interregnum, której akcja rozpoczyna się w 2013 r. w Genewie od pewnego odkrycia naukowego, które…
 • Rafał Kosik  – Pisarz, który twierdzi, że pisze z potrzeby opowiadania historii. Największą rozpoznawalność zawdzięcza cyklowi „Felix, Net i Nika”, młodzieżowej powieści SF. Na podstawie jego książki powstał film, a kilka znajduje się w kanonie lektur szkoły podstawowej.
 • Spychu – Youtuber prowadzący kanał poświęcony tematyce japońskiej animacji oraz klasycznym i teraźniejszym grom konsolowym i komputerowym. Sam będąc fanem tych wszystkich rzeczy dzieli się nimi z pozostałymi entuzjastami.
 • Odmęty Absurdu – Ilustratorka, twórczyni humorystycznych, ale też niekiedy absurdalnych obrazków, na których wypowiadają się stworki o wielu oczach i mackach. Spróbuj utrzymać z tymi stworami kontakt wzrokowy!
 • Julian Jeliński z Brodu z Kosmosu – Youtuber, współtwórca kanału o popkulturze widzianej z kosmosu. Jeden z trzech fanów Black Panthera i Luke’a Cage’a w Polsce. Obrońca romantyzmu Killer Croca i jeden z nielicznych, dla których Suicide Squad był gorszym filmem od Batman v. Superman.
 • Torbacz Wombat – Ilustratorka, twórczyni przeuroczego, leniwego i posiadającego nieco zbędnych kilogramów, kochającego ciastka Torbacza Wombata. Chyba każdy ma chwile, w których w pełni identyfikuje się z sympatycznym Wombatem.

Fanów planszówek zapewne ucieszy fakt, że na NiuConie będzie można zagrać w Lord of Hellas, która będzie miała swoją premierę dopiero w listopadzie. Jest to gra autorstwa Awaken Realms (autorzy This War of Mine the Board Game ), która na Kickstarterze zebrała ponad 1,7 miliona funtów! Nie zabraknie również turniejów:

 • Domek ( Rebel.pl ) – Eliminacje do Mistrzostw Polski
 • Cortex ( Rebel.pl )
 • Park Niedźwiedzi ( Lacerta )
 • Wyspa Skye ( Lacerta )
 • Mistrzostwa Polski w Neuroshimie ( Portal )
 • Eliminacje do mistrzostw Polski Century – Korzenny Szlak ( Cube )
 • Turniej Pokemon Trading Card Game

Odbędą się też turnieje w Gwinta ( CDProject ) czy HearthStone ( Blizzard ) i Pokemon Video Game Championship.

Wieczorami zapraszamy wszystkich grzecznych konwentowiczów na Dobranocki z 2×2, tradycyjnie o godzinie 19:00~! Jest to wyjątkowa okazja na wspólne konwentowe oglądanie anime, teledysków japońskich i koreańskich oraz innych seriali i programów emitowanych na antenie telewizji 2×2!
W czasie NiuConu będzie można też spędzić czas na projekcjach udostępnionych dzięki uprzejmości Crunchyroll i obejrzeć 2 godzinny występ wirtualnej idolki Hatsune Miku. Zapraszamy was do wzięcia udziału w dwóch muzycznych konkursach: Jednym jest Cover Music Festival – czyli konkurs, w którym możesz zaprezentować taniec,  śpiew, podobieństwo do artysty, granie na instrumencie. Wszystkie na raz, albo jedno z nich! Więcej informacji tutaj http://niucon.pl/cmf/
Drugim jest konkurs, który dawno zniknął z konwentów – Karaoke! Tutaj możecie zaprezentować jak śpiewacie, a pomoże wam w tym podkład muzyczny i tekst piosenki. Więcej informacji tutaj http://niucon.pl/karaoke/

Na NiuConie nigdy nie brakuje artystycznych atrakcji, w tym roku do warsztatów z mediami tradycyjnymi dołączają media cyfrowe! Najlepsze tablety świata firmy Wacom pojawią się na konwencie. Każdy będzie mógł do nich zasiąść i spróbować swoich sił!

Odbędą się również lekcje języków azjatyckich.

Po raz pierwszy na NiuConie będzie miała miejsce Aleja Artystów, czyli miejsce, gdzie będziecie mogli spotkać ulubionych rysowników i rękodzielników.
Ciekawostką na NiuConie może być spotkanie z dietetykiem, który opowie wam jak zdrowo odżywiać się na konwentach!
Jeżeli lubicie miłe, słodkie i futrzaste zwierzaczki to w trakcie tegorocznego NiuConu odbędzie się FurSuitWalk.
Pubem konwentowym NiuConu jest Cybermachina! Dla każdego uczestnika będzie zniżka 1zł na lane piwo i drinka!

Oficjalna strona festiwalu niucon.pl

AKTUALNOŚCI

Dodano: 04.11.2020 15:12

Czasowe zamknięcie dla publiczności instytucji kultury

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu dla publiczności instytucji kultury. pokaż więcej »

Dodano: 16.03.2020 08:12

Ograniczenie bezpośredniego dostępu oraz kontaktu z biurem OKiS w związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2

Szanowni Państwo, w związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2., w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo: ograniczamy bezpośredni dostęp do biur OKiS i wprowadzamy wyłącznie zdalną obsługę naszych współpracowników oraz partnerów w całym Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 16.03.2020 08:00

Zasady dotyczące funkcjonowania OKIS w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce

Zasady dotyczące funkcjonowania OKIS w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i współpracownikom pokaż więcej »

Dodano: 10.02.2021 03:00

Witold Liszkowski „Fluktuacje – sztuka osobista”

9 marca - 16 kwietnia 2021, Galeria FOTO-GEN, pl. bpa Nankiera 8, Wrocław pokaż więcej »

Dodano: 10.02.2021 02:00

Amazon Burns w Wolimierzu i w Warszawie

11 marca 2021 – pokaz w Wolimierzu, 14 kwietnia 2021 – pokaz w Warszawie pokaż więcej »

Dodano: 10.02.2021 01:00

AMAZON BURNS – premiera spektaklu w Sali Teatru Laboratorium

UWAGA!!! Nowa data premiery: 12 i 13 marca 2021, godz. 19.00, Sala Teatru Laboratorium, Przejście Żelaźnicze, Rynek-Ratusz 27, Wrocław. pokaż więcej »

Dodano: 10.02.2021 00:35

MOJŻESZ

18 i 19 marca 2021, godz. 19:00, PIEKARNIA Centrum Sztuk Performatywnych, Wrocław pokaż więcej »

Dodano: 10.02.2021 00:30

PIĘĆ LAT PARTNERSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA I ADŻARII – WYSTAWA PLENEROWA

19 lutego - 12 marca 2021, ul. Świdnicka, Wrocław pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)