Data:

30 stycznia 2022, godz. 17.00

Streeming koncertu odbędzie się na:

oficjalnym profilu miasta na Facebooku oraz na sycow.pl. oraz na kanale www.youtube/okis.wroclaw

Udostępnij:

Dodano:

30.01.2022 02:00

XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

Już 30 stycznia po raz kolejny Syców stanie się centrum kultury Kresowej. Do Sycowa przyjadą zespoły kresowe, duchowni z Ukrainy oraz oficjalne delegacje, które zawsze wspierają to wydarzenie nie tylko dobrym słowem, ale też realnym działaniem.

 

Tak jak w poprzednim roku, ze względów epidemiologicznych koncert odbędzie się wyłącznie w wersji online. Nie może jednak zabraknąć, jak co roku, występów Rodaków ze Wschodu oraz naszych polskich artystów.

Wśród zagranicznych gości zobaczymy: Polonijny Zespół Folklorystyczny „Korale” z Krasnojarska z Syberii, Kwartet Rezonans oraz Zespół Aksamitki z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie. Wśród lokalnych artystów zobaczymy wykonawców z Centrum Kultury w Sycowie, kwartet wokalny Sonus Vocum z Wrocławia oraz Zespół Tańca Ludowego „Długołęka”. Koncertowi towarzyszy zbiórka charytatywna na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która będzie się odbywała na portalu zrzutka.pl.

Koncert będzie transmitowany na Syców – Oficjalny profil miasta na Facebooku oraz na www.sycow.pl.
Streaming koncertu odbędzie się również na kanale www.youtube/okis.wroclaw

 

 

Organizatorami koncertu są:
Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak
Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Współorganizatorami koncertu są:
Centrum Kultury w Sycowie
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Powiat Oleśnicki

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

Wydarzeniu towarzyszy również w tym dniu uroczysta Msza Święta, która odprawiana jest w intencji naszych ojczyzn. Transmisja z uroczystości będzie prowadzona od 13:00 na kanale TV Polonia.

 

Zapraszamy serdecznie wsparcia tej inicjatywy oraz dołączenia do transmisji online z koncertu. Start zaplanowany jest na godzinę 17:00. Rodacy ze Wschodu szczególnie teraz potrzebują naszego duchowego wsparcia.

 

Fotorelacja z koncertu – materiały promocyjne Centrum Kultury w Sycowie

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 07.12.2022 11:36

State of Glass | Wystawa powarsztatowa | e-Glass Festival 2022

Od 16-31 grudnia 2022 zapraszamy do Laboratorium Szkła w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze na wystawę powarsztatową jednej z najbardziej spektakularnych imprez, które organizujemy na Dolnym Śląsku, czyli State of Glass. Dolnośląskich Warsztatów i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu. pokaż więcej »

Dodano: 06.12.2022 14:45

MIESIĘCZNIK ODRA 12/2022

DYMKOWSKI o pogrobowym sarmatyzmie • ŁUCZAK: Gen. Armagedon • GAJDZIŃSKI: Rok 2022 ku pamięci • NICIEJA: O „szkodliwej kresomanii” • Pożegnania z Rosją: BECKER, MIZURO • Rozmowy z GLUZĄ i LUCCHESIM ROMANOWICZOWA •AUGUSTYNIAK: Na targu III Rzeszy • MANTEUFFEL • KRÜGER z Dziennika pandemii • CEMBRZYŃSKA o sztuce szkła • URBANEK pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 06:00

Koncert JARMUŻEK / PAKOWSKA

Serdecznie zapraszamy wraz z artystami i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, na magiczny koncert “Jarmużek / Pakowska”, który odbędzie się 8 grudnia 2022, w przestrzeni Sztygarówka, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.     JARMUŻEK / PAKOWSKA Ten wrocławski duet łączy dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka […] pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 05:30

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Współczesny teatr radykalny: przypadki Olivera Frljića, Janeza Janšy i Žigii Divjaka

Do udziału UOP zaproszeni zostali tym razem nie tylko polscy badacze i badaczki, ale i goście z Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowenii, którzy zaprezentują w trakcie wykładów i seminariów dorobek awangard teatralnych swoich krajów oraz podejmą próbę refleksji nad ich współczesnymi aspektami. Wykład w języku angielskim. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 05:00

LUDOBÓJSTWO. Spektakl o Pier Paolo Pasolinim

Dramat "Ludobójstwo" Jacka Żebrowskiego oparty jest na tekstach włoskiego intelektualisty, pisarza i reżysera Piera Paolo Pasoliniego. Zapraszamy na zdarzenie teatralne w tym samym tytule w reżyserii czervo01 w dniu 10 grudnia 2022 o godzinie 19.00 do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 04:30

VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga: Muzyczna zaduma po raz dwunasty.

Zimowe, przedświąteczne dni sprzyjają zadumie, zatrzymaniu i słuchaniu muzyki w pięknych wnętrzach. Taką atmosferę potrafią stworzyć Koncerty Adwentowe w późnobarokowym kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Fundacja Dobrej Muzyki po raz dwunasty zaprasza na dwa popołudnia z muzyką, w czasie których zabrzmią organy Schlaga z 1870 roku. W dwie niedziele adwentu, tuż przed […] pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 04:00

XXXIII Polsko- Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z październikowym programem cyklu Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego przez cały rok organizowane są koncerty, wykłady, prelekcje i spotkania. pokaż więcej »

Dodano: 05.12.2022 03:00

Koncert „Kolęda jest kobietą”

Serdecznie zapraszamy na koncert: "Kolęda jest kobietą". Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska, Joanna Dudkowska, Aleksandra Awtuszewska i Małgorzata Koperska. Usłyszymy autorskie aranżacje znanych kolęd. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)