Data:

30 stycznia 2022, godz. 17.00

Streeming koncertu odbędzie się na:

oficjalnym profilu miasta na Facebooku oraz na sycow.pl. oraz na kanale www.youtube/okis.wroclaw

Udostępnij:

Dodano:

30.01.2022 02:00

XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

Już 30 stycznia po raz kolejny Syców stanie się centrum kultury Kresowej. Do Sycowa przyjadą zespoły kresowe, duchowni z Ukrainy oraz oficjalne delegacje, które zawsze wspierają to wydarzenie nie tylko dobrym słowem, ale też realnym działaniem.

 

Tak jak w poprzednim roku, ze względów epidemiologicznych koncert odbędzie się wyłącznie w wersji online. Nie może jednak zabraknąć, jak co roku, występów Rodaków ze Wschodu oraz naszych polskich artystów.

Wśród zagranicznych gości zobaczymy: Polonijny Zespół Folklorystyczny „Korale” z Krasnojarska z Syberii, Kwartet Rezonans oraz Zespół Aksamitki z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie. Wśród lokalnych artystów zobaczymy wykonawców z Centrum Kultury w Sycowie, kwartet wokalny Sonus Vocum z Wrocławia oraz Zespół Tańca Ludowego „Długołęka”. Koncertowi towarzyszy zbiórka charytatywna na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która będzie się odbywała na portalu zrzutka.pl.

Koncert będzie transmitowany na Syców – Oficjalny profil miasta na Facebooku oraz na www.sycow.pl.
Streaming koncertu odbędzie się również na kanale www.youtube/okis.wroclaw

 

 

Organizatorami koncertu są:
Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak
Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Współorganizatorami koncertu są:
Centrum Kultury w Sycowie
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Powiat Oleśnicki

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

Wydarzeniu towarzyszy również w tym dniu uroczysta Msza Święta, która odprawiana jest w intencji naszych ojczyzn. Transmisja z uroczystości będzie prowadzona od 13:00 na kanale TV Polonia.

 

Zapraszamy serdecznie wsparcia tej inicjatywy oraz dołączenia do transmisji online z koncertu. Start zaplanowany jest na godzinę 17:00. Rodacy ze Wschodu szczególnie teraz potrzebują naszego duchowego wsparcia.

 

Fotorelacja z koncertu – materiały promocyjne Centrum Kultury w Sycowie

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Do 19 lutego trwa wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentuje prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy jest Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywa się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 04:00

40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe . Spotkanie promujące album.

8 lutego 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety na spotkanie promujące album "40 lat Kawiarni Artystycznej Kalambur Art Cafe". Gośćmi spotkania będą m.in. Michał Litwiniec, koordynator i pomysłodawca publikacji, Berenika Niewiadomska, jedna z autorek książki. Spotkanie poprowadzi Karol Pęcherz. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 03:00

Wystawa pofestiwalowa State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu 2022

Zapraszamy na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach „State of Glass” w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie. Celem projektu „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i […] pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 02:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 06:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zorganizowało w dniu 2 lutego 2023 szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

3 lutego 2023 odbyło się drugie szkolenie zorganizowane przez Dolnośląskie Laboratorium Kultury, które dotyczyło tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)