Data:

30 stycznia 2022, godz. 17.00

Streeming koncertu odbędzie się na:

oficjalnym profilu miasta na Facebooku oraz na sycow.pl. oraz na kanale www.youtube/okis.wroclaw

Udostępnij:

Dodano:

30.01.2022 02:00

XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

Już 30 stycznia po raz kolejny Syców stanie się centrum kultury Kresowej. Do Sycowa przyjadą zespoły kresowe, duchowni z Ukrainy oraz oficjalne delegacje, które zawsze wspierają to wydarzenie nie tylko dobrym słowem, ale też realnym działaniem.

 

Tak jak w poprzednim roku, ze względów epidemiologicznych koncert odbędzie się wyłącznie w wersji online. Nie może jednak zabraknąć, jak co roku, występów Rodaków ze Wschodu oraz naszych polskich artystów.

Wśród zagranicznych gości zobaczymy: Polonijny Zespół Folklorystyczny „Korale” z Krasnojarska z Syberii, Kwartet Rezonans oraz Zespół Aksamitki z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie. Wśród lokalnych artystów zobaczymy wykonawców z Centrum Kultury w Sycowie, kwartet wokalny Sonus Vocum z Wrocławia oraz Zespół Tańca Ludowego „Długołęka”. Koncertowi towarzyszy zbiórka charytatywna na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która będzie się odbywała na portalu zrzutka.pl.

Koncert będzie transmitowany na Syców – Oficjalny profil miasta na Facebooku oraz na www.sycow.pl.
Streaming koncertu odbędzie się również na kanale www.youtube/okis.wroclaw

 

 

Organizatorami koncertu są:
Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak
Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Współorganizatorami koncertu są:
Centrum Kultury w Sycowie
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Powiat Oleśnicki

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

Wydarzeniu towarzyszy również w tym dniu uroczysta Msza Święta, która odprawiana jest w intencji naszych ojczyzn. Transmisja z uroczystości będzie prowadzona od 13:00 na kanale TV Polonia.

 

Zapraszamy serdecznie wsparcia tej inicjatywy oraz dołączenia do transmisji online z koncertu. Start zaplanowany jest na godzinę 17:00. Rodacy ze Wschodu szczególnie teraz potrzebują naszego duchowego wsparcia.

 

Fotorelacja z koncertu – materiały promocyjne Centrum Kultury w Sycowie

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 01.07.2022 05:00

Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego

1 lipca 2022 powołany zostanie Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego, przedsięwzięcie towarzyszy światowym obchodom Międzynarodowego Roku Szkła Organizacji Narodów Zjednoczonych . pokaż więcej »

Dodano: 30.06.2022 06:00

Cykl koncertów „Gruzińskie opowieści” w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury

Cykl koncertów "Gruzińskie opowieści" odbywa się w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury, podczas którego prezentują się "Narodowy Chór Adżarii Batumi" oraz Adżarski Państwowy Zespół Baletowy "Khorumi" . pokaż więcej »

Dodano: 27.06.2022 04:00

State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

Zaplanowana na 15-23 lipca 2022 roku edycja składać się będzie z warsztatów, sympozjum oraz wystawy, w ramach których zaprezentowane będą prace nowoczesnej ery w szklarstwie. pokaż więcej »

Dodano: 27.06.2022 03:00

Summer Guitar Festival 2022

Zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach tegorocznego Festiwalu dniach 17-24 lipca 2022 w Krzyżowej. Szczegółowe informacje na stronie: www.guitarfestival.okis.pl pokaż więcej »

Dodano: 01.07.2022 13:32

Inauguracja Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego

1 lipca 2022 o godzinie 12.00  w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie ogłoszono Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego. pokaż więcej »

Dodano: 01.07.2022 05:00

Trzech Tenorów Fotografii. Neugebauer, Plewiński, Rolke

Trzech Tenorów Fotografii. Trzy różne osobowości, trzy różne sposoby patrzenia na świat,.. Zapraszamy na wernisaż i otwarcie wystawy w dniu 1 lipca o godz. 18.00 do Galerii Foto-Gen. Wystawę będzie można zobaczyć do 24 lipca br. pokaż więcej »

Dodano: 30.06.2022 14:45

XXV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”

„Świat pod Kyczerą” to jeden z największych festiwali folklorystycznych w Polsce i Europie. Tegoroczna 25. edycja odbędzie się od 30 czerwca do 10 lipca pokaż więcej »

Dodano: 29.06.2022 12:11

Dolnośląska śpiewaczka laureatką 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Z radością informujemy, że dolnośląska śpiewaczka ludowa - KRYSTYNA JURASZEK został laureatką II miejsca na 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą! pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)