Data i miejsce:

5 kwietnia 2024, godz. 18:00 i 20:00,
Zagroda Kołodzieja,
Aleje Lipowe 1, Zgorzelec

Bilety:

Bilety do nabycia na platformie Kupbilecik https://www.kupbilecik.pl/szukaj/?q=ha%C5%82da+jazz&qw=

Udostępnij:

Dodano:

04.04.2024 05:00

XVII Międzynarodowy Festiwal „Hałda Jazz” 2024

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu  oraz Green Fundacja Promocji Muzyki I Terapii zapraszają na kolejną odsłonę JAZZOWEJ HAŁDY.

Przed nami XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2024. Program tegorocznej edycji obiecuje wiele atrakcji, różnorodność muzycznych smaków oraz ekspansję jazzową, docierając nawet najmniejszych miasteczek i gmin wiejskich.

Kontynuując udaną i wartościową współpracę, którą Fundacja Green kilka lat temu nawiązała z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, wnioski same się nasuwają. Na skutek wspólnych doświadczeń stawiamy na edukację jazzową naszych najmłodszych. Zależy nam na rozwijaniu muzycznych gustów dzieci i młodzieży. Jako profesjonaliści doskonale wiemy, że jazz, oprócz swojej podstawowej funkcji, wspiera rozwój kreatywności i spontaniczności u młodych ludzi. Wyciągając wnioski z obserwacji, stwierdzamy, że Mała Akademia Jazzu odgrywa w naszych działaniach cel niemalże nadrzędny, jeśli nie najważniejszy.

I w tym roku sytuacja nie będzie inna. W ramach kalendarza jazzowej hałdy zaplanowaliśmy studium jazzowe dla najmłodszych, rozpoczynając pierwszy semestr dla adeptów kultury wysokiej z Bolesławca już 4 kwietnia podczas otwarcia festiwalu. Następnego dnia zagramy dla publiczności zgorzeleckiej, gdzie spotkamy się z wyjątkową postacią polskiej estrady, Anną Marią Jopek. Na zakończenie wiosennej edycji prezentujemy projekt „Tribute To Aretha Franklin” z Ewą Urygą na czele.

5 kwietnia 2024, godz. 18:00 i 20:00, Zagroda Kołodzieja Zgorzelec
Anna Maria Jopek wraz z Michałem Szkilem (piano) i Adamem Kowalewskim (kontrabas) z
agrają jazzowy koncert dla zgorzeleckiej publiczności. Nikomu nie trzeba przedstawiać Anny Marii Jopek – to wyjątkowa wokalistka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów wielkiego formatu. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note i Santori Hall. Wychowała się w artystycznej rodzinie, w garderobach Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, w którym występowali jej rodzice, Stanisław Jopek i jego żona Maria. Jej artystyczny, a zarazem ludowy charakter, odcisnął znaczące piętno na wrażliwości artystycznej wokalistki, które w dużej mierze pozostają obecne do dziś. Stylistyczne ramy działalności Anny Marii Jopek tworzą trzy obszary muzyczne doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (jako absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) oraz pasja do jazzu. W tegorocznej edycji Hałdy Jazz organizatorzy skupili się właśnie na tym ostatnim obszarze, zapraszając Annę Marię Jopek do udziału. Koncert odbędzie się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu „Hałda Jazz” 2024, na który zapraszają Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green.
Bilety do nabycia na platformie Kupbilecik.

Sponsorzy: Port Lotniczy Wrocław Manufaktura w Bolesławcu
Partner: Zagroda Kołodzieja
Patronat medialny: Telewizja Regionalna TVT

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.04.2024 02:00

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

4 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

Sztukę Teatru Układ Formalny, która powstała w koprodukcji Teatru oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w trzech dolnośląskich miejscowościach: Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:40

KONCERT JANUSZA CEDRO W DŁUGOŁĘCE. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA

20 kwietnia wokalista Janusz Cedro wykona interpretacje najbardziej znanych polskich przebojów z lat 60. i 70. w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)