Data i miejsce:

5 kwietnia 2024, godz. 18:00 i 20:00,
Zagroda Kołodzieja,
Aleje Lipowe 1, Zgorzelec

Bilety:

Bilety do nabycia na platformie Kupbilecik https://www.kupbilecik.pl/szukaj/?q=ha%C5%82da+jazz&qw=

Udostępnij:

Dodano:

04.04.2024 05:00

XVII Międzynarodowy Festiwal „Hałda Jazz” 2024

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu  oraz Green Fundacja Promocji Muzyki I Terapii zapraszają na kolejną odsłonę JAZZOWEJ HAŁDY.

Przed nami XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2024. Program tegorocznej edycji obiecuje wiele atrakcji, różnorodność muzycznych smaków oraz ekspansję jazzową, docierając nawet najmniejszych miasteczek i gmin wiejskich.

Kontynuując udaną i wartościową współpracę, którą Fundacja Green kilka lat temu nawiązała z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, wnioski same się nasuwają. Na skutek wspólnych doświadczeń stawiamy na edukację jazzową naszych najmłodszych. Zależy nam na rozwijaniu muzycznych gustów dzieci i młodzieży. Jako profesjonaliści doskonale wiemy, że jazz, oprócz swojej podstawowej funkcji, wspiera rozwój kreatywności i spontaniczności u młodych ludzi. Wyciągając wnioski z obserwacji, stwierdzamy, że Mała Akademia Jazzu odgrywa w naszych działaniach cel niemalże nadrzędny, jeśli nie najważniejszy.

I w tym roku sytuacja nie będzie inna. W ramach kalendarza jazzowej hałdy zaplanowaliśmy studium jazzowe dla najmłodszych, rozpoczynając pierwszy semestr dla adeptów kultury wysokiej z Bolesławca już 4 kwietnia podczas otwarcia festiwalu. Następnego dnia zagramy dla publiczności zgorzeleckiej, gdzie spotkamy się z wyjątkową postacią polskiej estrady, Anną Marią Jopek. Na zakończenie wiosennej edycji prezentujemy projekt „Tribute To Aretha Franklin” z Ewą Urygą na czele.

5 kwietnia 2024, godz. 18:00 i 20:00, Zagroda Kołodzieja Zgorzelec
Anna Maria Jopek wraz z Michałem Szkilem (piano) i Adamem Kowalewskim (kontrabas) z
agrają jazzowy koncert dla zgorzeleckiej publiczności. Nikomu nie trzeba przedstawiać Anny Marii Jopek – to wyjątkowa wokalistka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów wielkiego formatu. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note i Santori Hall. Wychowała się w artystycznej rodzinie, w garderobach Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, w którym występowali jej rodzice, Stanisław Jopek i jego żona Maria. Jej artystyczny, a zarazem ludowy charakter, odcisnął znaczące piętno na wrażliwości artystycznej wokalistki, które w dużej mierze pozostają obecne do dziś. Stylistyczne ramy działalności Anny Marii Jopek tworzą trzy obszary muzyczne doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (jako absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) oraz pasja do jazzu. W tegorocznej edycji Hałdy Jazz organizatorzy skupili się właśnie na tym ostatnim obszarze, zapraszając Annę Marię Jopek do udziału. Koncert odbędzie się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu „Hałda Jazz” 2024, na który zapraszają Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green.
Bilety do nabycia na platformie Kupbilecik.

Sponsorzy: Port Lotniczy Wrocław Manufaktura w Bolesławcu
Partner: Zagroda Kołodzieja
Patronat medialny: Telewizja Regionalna TVT

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 04.05.2024 10:30

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

Trwa tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 10:00

Święto Wyszywanki / Свято Вишиванки

Wielokulturowe wydarzenie dla dużych i małych odbiorców, którego tematem jest wyszywanka - tradycyjna koszula ukraińska z haftem. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 10:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

25 maja przestrzeń Galerii FOTO-GEN po raz kolejny wypełnią dźwięki muzyki. Tym razem w świat ambientu przeniesie nas Pruski – producent muzyczny związany z wytwórnią Whitelabrecs (UK) oraz Krysalisound (IT). pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 09:30

Premiera filmu „Ta nasza młodość. Strajki studenckie ’88 ’89”

Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego „Ta nasza młodość. Strajki studenckie '88 '89", będącego koprodukcją wrocławskiego oddziału IPN oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Premierowy pokaz filmu odbędzie się 25 maja o godz. 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym.  pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 09:00

„WĘDROWCY KARKONOSZY” – PREMIERA

30 maja odbędzie się premiera najnowszego filmu dokumentalnego współprodukowanego przez OKiS we Wrocławiu - "Wędrowcy Karkonoszy" - na antenie TVP3 Wrocław. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:30

Sztuka Japonii bliżej ludzi. Warsztaty orientalne.

1 czerwca zapraszamy na bezpłatne warsztaty orientalne składania origami i malowania wachlarzy. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:30

Koncert „Dzieci rodzicom”

1 czerwca 2024 o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Zespołu Piosenki i Tańca GWARKOWIE – „DZIECI RODZICOM” w Hali Widowiskowo – Sportowej RCS. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:00

Spektakl „Limba” | Teatr Układ Formalny

„Limba" w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o współczesnych problemach w komunikacji międzyludzkiej, hejcie, egoizmie, braku empatii i społecznych podziałach. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)