Data i miejsce:

22 maja 2023
Oratorium Marianum
plac Uniwersytecki 1, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

20.03.2023 07:05

XX Konkurs Piosenki Słowiańskiej

22 maja 2023 roku w Oratorium Marianum odbędzie się jubileuszowa, XX edycja Konkursu Piosenki Słowiańskiej, którego organizatorami jest Instytut Filologii Słowiańskiej, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Biuro Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UWr.

Początkowo udział w konkursie brali tylko studenci z Instytutu Filologii Słowiańskiej, a więc bohemiści, rusycyści, serbiści i ukrainiści. Z czasem konkurs nabrał charakteru ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego. Na scenie Auli Leopoldyńskiej i Oratorium Marianum występowali studenci z Krakowa, Opola, Lublina, Warszawy, Białegostoku, Zielonej Góry, a także z zaprzyjaźnionych ośrodków uniwersyteckich z Czech, Rosji i Ukrainy.

Do udziału w tym tegorocznym,  jubileuszowym XX Konkursie Piosenki Słowiańskiej   zapraszamy studentów wszystkich   uczelni – zarówno wrocławskich, jak innych ośrodków, zarówno polskich, jak i zagranicznych (np. studentów biorących udział w programie Erasmus+ oraz studentów-obcokrajowców ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców, którzy chcieliby zaprezentować się na scenie Oratorium Marianum wykonując piosenkę  słowiańską.

Warunki uczestnictwa:

Do koncertu w eliminacjach wstępnych zakwalifikowani zostaną przez organizatorów studenci, którzy najlepiej zaprezentują piosenkę w jednym z języków nauczanych w Instytucie Filologii Słowiańskiej. Do konkursu zostanie dopuszczonych maksymalnie 15 osób:
– 2 wykonawców lub zespoły śpiewające w języku czeskim
– 2 w języku rosyjskim
– 2 w języku chorwackim/serbskim
– 2 w języku ukraińskim
+ 4 wykonawców w innym języku słowiańskim

Stawiając na różnorodność i zachowanie proporcji prosimy młodych artystów o  przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2023 roku zgłoszenia i demo 2 różnych utworów w wybranym języku i w języku polskim – komisja przedkonkursowa złożona z organizatorów i muzyków wybierze jeden z nich na podstawie barwy głosu i doboru repertuaru.

Zgłoszenie powinno zawierać:
– nazwę zespołu/imię i nazwisko solisty, uczelnię/miasto;
– tytuł i język w jakim utwór będzie wykonywany;
– dotychczasowe osiągnięcia (kilka zdań o sobie, obowiązkowo);
– skład osobowy i instrumentarium; (utwory można wykonywać tylko a capella lub z akompaniamentem) brak możliwości odtwarzania z podkładu muzycznego;
– osoby dopuszczone do konkursu same dobierają swoich akompaniatorów, w razie problemów organizatorzy służą pomocą;
– telefon oraz adres e-mail.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres : kps@uwr.edu.pl +48 506 75 83 22 Formularz zgłoszeniowy
– organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę techniczną.
– koszty podróży oraz noclegów ponoszą uczestnicy.

XX edycja Konkursu Piosenki Słowiańskiej odbędzie się w poniedziałek 22 maja w godzinach 16.00-19.00 w Oratorium Marianum.
W przededniu i w dniu konkursu przewidziane są próby, o których wszyscy zakwalifikowani zostaną poinformowani odpowiednio wcześniej.

Organizatorzy przygotowali następujące nagrody:
– I Nagroda Dziekana Wydziału Filologicznego UWr  2 000 PLN
– II Nagroda – Wrocławskiego Klubu ANIMA – recital w Animie
– III Nagroda – Dyrekcji IFS – 1000 PLN
– Nagroda Publiczności

Wyróżnienia
*Nagroda Biura Współpracy Międzynarodowej dla najlepiej śpiewającego  obcokrajowca 1000 PLN
* Nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu  500 PLN
* Nagroda Dyrekcji Instytutu Filologii Germańskiej 500 PLN
* Nagroda Konsula Honorowego RCz we Wrocławiu p. Arkadiusza Ignasiaka – dwie równorzędne nagrody po 500 PLN każda
* Nagroda anonimowego miłośnika piosenki słowiańskiej – 500 PLN
* kolacja dla dwojga ufundowana przez restaurację ARMINE
* kolacja dla dwojga ufundowana przez Kozacką Chatkę
* zaproszenie do Centrum Sztuki Głosu Art Voice Anny Majkut-Polańskiej

Nagrody główne przyznaje jury, wyróżnienia fundatorzy nagród.

Finalistów oceniać będą: przewodniczący jury – dr Mateusz Wiśniewski z IFS (był związany z Operą Wrocławską, a obecnie z International Antonina Campi Vocal Competition),  prorektor UWr  prof. Patrycja Matusz, prorektor UWr ds. studenckich prof. Maciej Cesarz, dyrektor IFS prof. Oleh Beley, dyrektor OKiS-u Igor Wójcik, wokalistka, właścicielka Centrum Sztuki Głosu Art Voice Anna Majkut-Polańska i multiinstrumentalista  Andrzej Walus.

W trakcie obrad jury wystąpią laureaci poprzednich konkursów oraz zaproszeni goście.

Wyniki konkursu ogłosi przewodniczący jury dr Mateusz Wiśniewski z IFS, a nagrody wręczą fundatorzy nagród.

Nagrodę publiczności przyzna jury studenckie (trzy osoby) wyłonione spośród publiczności.

 

Więcej informacji na stronie www.uwr.edu.pl

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 10.02.2023 03:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbywa się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 22.03.2023 10:00

Szkolenie: Zostań grantopisarzem!

Dolnośląskie Laboratorium Kultury OKiS we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne szkolenie dla reprezentantów sektora kultury na Dolnym Śląsku, dotyczące tajników prawidłowego aplikowania o środki finansowe na działalność. Szkolenie odbędzie się 14 kwietnia br. pokaż więcej »

Dodano: 22.03.2023 09:55

W/E LAB RESIDENCY. NABÓR NA REZYDENCJE ARTYSTYCZNE

Zachęcamy do udziału w rocznym projekcie w zakresie sztuk wizualnych, który inauguruje program rezydencji w gospodarstwie FLOWLAND w Tarczynie. Projekt adresowany jest do twórców i twórczyń polskiego, niemieckiego i ukraińskiego pochodzenia z obszaru Dolnego Śląska i Saksonii, pokaż więcej »

Dodano: 20.03.2023 10:45

KONKURS GRANTOWY – Europejska Stolica Kultury Chemnitz 2025

Ruszył nabór wniosków dla instytucji, organizacji i osób prywatnych z Dolnego Śląska na projekty transgraniczne z partnerami z Czech i Niemiec w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Chemnitz 2025. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat grantów oraz realizacji projektów kulturalnych w ramach programu ESK Chemnitz 2025. pokaż więcej »

Dodano: 20.03.2023 09:00

Cykl wykładów Bogusława Jasińskiego Czy teatr może być zbawiony?

Zapraszamy na cykl wykładów Bogusława Jasińskiego - filozofa, artysty i autora kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki. Trzy wykłady cyklu: Czy teatr może być zbawiony? odbędą się w kwietniu i maju br. pokaż więcej »

Dodano: 20.03.2023 08:30

Spektakl „Poskromienie”

Wiosną na scenę wrocławskiej Piekarni - Centrum Sztuk Performatywnych powraca spektakl "Poskromienie" w reżyserii Moniki Pęcikiewicz oparty na szekspirowskiej komedii. Zapraszamy w dniach 14, 15 i 16 kwietnia 2023. pokaż więcej »

Dodano: 20.03.2023 08:20

Summer Guitar Festival 2023

Ruszyły zapisy on-line do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu w Krzyżowej. która odbędzie się w terminie 6-13 sierpnia 2023. Wśród pedagogów kursów gitarowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych znakomici artyści z Polski i zagranicy. Zapraszamy na www.guitarfestival.okis.pl pokaż więcej »

Dodano: 20.03.2023 07:15

Maluję, więc jestem. Spotkanie z malarką Mirą Żelechower-Aleksiun z okazji wydania monografii „Mira między A i Ż”.

Mira Żelechower-Aleksiun, wrocławska malarka i scenografka teatralna, była gościem Mariusza Szczygła podczas spotkania 29 marca w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie. Rozmowa o pracy artystycznej i twórczych inspiracjach odbyła się z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 55-lecia pracy artystycznej oraz 80-lecia urodzin artystki. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)