Data i miejsce:

22 maja 2023
Oratorium Marianum
plac Uniwersytecki 1, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

22.05.2023 08:00

XX Konkurs Piosenki Słowiańskiej

22 maja 2023 roku w Oratorium Marianum odbyła się jubileuszowa, XX edycja Konkursu Piosenki Słowiańskiej, którego organizatorami byli Instytut Filologii Słowiańskiej, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Biuro Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UWr.

Początkowo udział w konkursie brali tylko studenci z Instytutu Filologii Słowiańskiej, a więc bohemiści, rusycyści, serbiści i ukrainiści. Z czasem konkurs nabrał charakteru ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego. Na scenie Auli Leopoldyńskiej i Oratorium Marianum występowali studenci z Krakowa, Opola, Lublina, Warszawy, Białegostoku, Zielonej Góry, a także z zaprzyjaźnionych ośrodków uniwersyteckich z Czech, Rosji i Ukrainy.

Do udziału w tym tegorocznym,  jubileuszowym XX Konkursie Piosenki Słowiańskiej zaproszono studentów wszystkich   uczelni – zarówno wrocławskich, jak innych ośrodków, zarówno polskich, jak i zagranicznych (np. studentów biorących udział w programie Erasmus+ oraz studentów-obcokrajowców ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców, którzy zechcieli zaprezentować się na scenie Oratorium Marianum wykonując piosenkę  słowiańską.

Warunki uczestnictwa:

Do koncertu w eliminacjach wstępnych zakwalifikowani zostali przez organizatorów studenci, którzy najlepiej zaprezentują piosenkę w jednym z języków nauczanych w Instytucie Filologii Słowiańskiej. Do konkursu zostanie dopuszczonych maksymalnie 15 osób:
– 2 wykonawców lub zespoły śpiewające w języku czeskim
– 2 w języku rosyjskim
– 2 w języku chorwackim/serbskim
– 2 w języku ukraińskim
+ 4 wykonawców w innym języku słowiańskim

Stawiając na różnorodność i zachowanie proporcji prosimy młodych artystów o  przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2023 roku zgłoszenia i demo 2 różnych utworów w wybranym języku i w języku polskim – komisja przedkonkursowa złożona z organizatorów i muzyków wybierze jeden z nich na podstawie barwy głosu i doboru repertuaru.

Zgłoszenie powinno zawierać:
– nazwę zespołu/imię i nazwisko solisty, uczelnię/miasto;
– tytuł i język w jakim utwór będzie wykonywany;
– dotychczasowe osiągnięcia (kilka zdań o sobie, obowiązkowo);
– skład osobowy i instrumentarium; (utwory można wykonywać tylko a capella lub z akompaniamentem) brak możliwości odtwarzania z podkładu muzycznego;
– osoby dopuszczone do konkursu same dobierają swoich akompaniatorów, w razie problemów organizatorzy służą pomocą;
– telefon oraz adres e-mail.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres : kps@uwr.edu.pl +48 506 75 83 22 Formularz zgłoszeniowy
– organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę techniczną.
– koszty podróży oraz noclegów ponoszą uczestnicy.

XX edycja Konkursu Piosenki Słowiańskiej odbędzie się w poniedziałek 22 maja w godzinach 16.00-19.00 w Oratorium Marianum.
W przededniu i w dniu konkursu przewidziane są próby, o których wszyscy zakwalifikowani zostaną poinformowani odpowiednio wcześniej.

Organizatorzy przygotowali następujące nagrody:
– I Nagroda Dziekana Wydziału Filologicznego UWr  2 000 PLN
– II Nagroda – Wrocławskiego Klubu ANIMA – recital w Animie
– III Nagroda – Dyrekcji IFS – 1000 PLN
– Nagroda Publiczności

Wyróżnienia
*Nagroda Biura Współpracy Międzynarodowej dla najlepiej śpiewającego  obcokrajowca 1000 PLN
* Nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu  500 PLN
* Nagroda Dyrekcji Instytutu Filologii Germańskiej 500 PLN
* Nagroda Konsula Honorowego RCz we Wrocławiu p. Arkadiusza Ignasiaka – dwie równorzędne nagrody po 500 PLN każda
* Nagroda anonimowego miłośnika piosenki słowiańskiej – 500 PLN
* kolacja dla dwojga ufundowana przez restaurację ARMINE
* kolacja dla dwojga ufundowana przez Kozacką Chatkę
* zaproszenie do Centrum Sztuki Głosu Art Voice Anny Majkut-Polańskiej

Nagrody główne przyznaje jury, wyróżnienia fundatorzy nagród.

Finalistów oceniać będą: przewodniczący jury – dr Mateusz Wiśniewski z IFS (był związany z Operą Wrocławską, a obecnie z International Antonina Campi Vocal Competition),  prorektor UWr  prof. Patrycja Matusz, prorektor UWr ds. studenckich prof. Maciej Cesarz, dyrektor IFS prof. Oleh Beley, dyrektor OKiS-u Igor Wójcik, wokalistka, właścicielka Centrum Sztuki Głosu Art Voice Anna Majkut-Polańska i multiinstrumentalista  Andrzej Walus.

W trakcie obrad jury wystąpią laureaci poprzednich konkursów oraz zaproszeni goście.

Wyniki konkursu ogłosi przewodniczący jury dr Mateusz Wiśniewski z IFS, a nagrody wręczą fundatorzy nagród.

Nagrodę publiczności przyzna jury studenckie (trzy osoby) wyłonione spośród publiczności.

 

Więcej informacji na stronie www.uwr.edu.pl

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 08.04.2024 02:00

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

4 maja rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 07.03.2024 12:15

KULTURA I SZTUKA NA WROCŁAWSKICH OSIEDLACH

Co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie na wrocławskich osiedlach? Jakie przedsięwzięcia realizowane będą w ramach projektu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI 2024? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 15.04.2024 12:15

Spektakl „Limba” | Na Dolnym Śląsku

Sztukę Teatru Układ Formalny, która powstała w koprodukcji Teatru oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w trzech dolnośląskich miejscowościach: Kłodzku, Kamiennej Górze i Kowarach. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

Kolejny koncert pt. „Wiosna, ach to TY” w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze odbędzie się 18 kwietnia w Galerii Karkonoskiej. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 06:00

Spektakl „BOSKA”

Główną bohaterką "Boskiej" jest kobieta, której ciało nie mieści się w ramach wytyczonych społecznie i kulturowo norm. Wraz z Teatrem Kombinat zapraszamy na kwietniowe prezentacje spektaklu. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

Instant Christmas Band / I Love 69 Popgejů

19 kwietnia w Klubie Proza odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z serii dźwiękowo-performatywnej OKiS. Spotkanie z czeskim eksperymentem dźwiękowo-wizualnym w wykonaniu Petra Válka i jego projektu Instant Christmas Band oraz niepokornych I Love 69 Popgejů. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na wystawę fotografii i rzeźby Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 08.04.2024 04:40

KONCERT JANUSZA CEDRO W DŁUGOŁĘCE. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA

20 kwietnia wokalista Janusz Cedro wykona interpretacje najbardziej znanych polskich przebojów z lat 60. i 70. w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)