Data i miejsce:

10 września 2022, godz. 19.00
Perła Żeliszowa
ul. Żeliszów 10, Żeliszów

11 września 2022, godz. 18.00
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Słoneczna 11, Kunice


Bilety:

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Darmowe wejściówki w formie zaproszenia można odbierać w siedzibie organizatorów koncertów.

Udostępnij:

Dodano:

10.09.2022 03:00

„Z jazzem przez Polskę” – Koncerty Zawartko/Piasecki WAGABUNDA

Magdalena Zawartko – głos
Grzegorz Piasecki – kontrabas
Tomasz Pruchnicki – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet alikwotowy, okaryna
Tomasz Wendt – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
Michał Tokaj – fortepian
Grzegorz Pałka – perkusja

sobota, 10.09.2022, godz. 19.00
Perła Żeliszowa
ul. Żeliszów 10, Żeliszów

niedziela, 11.09.2022, godz. 18.00
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Słoneczna 11, Kunice

 

Projekt WAGABUNDA to owoc współpracy między wokalistką Magdaleną Zawartko i kontrabasistą Grzegorzem Piaseckim. Wraz z akompaniamentem grupy innych artystów duet Zawartko/Piasecki tworzy niezwykle zróżnicowaną muzykę czerpiącą z szerokiego spektrum inspiracji skupionych w przestrzeni etnicznych melodii. Cudowne lokacje Gruzji, Maroka czy Izraela zostają zabarwione przez indywidualną wrażliwość dwójki artystów, a także ich poprzednie doświadczenie z polską muzyką ludową. WAGABUNDA to wynik połączenia doświadczeń nabytych przez duet za granicą, unikatowego folkloru odwiedzanych przez nich lokacji i podróżniczej perspektywy. Te wpływy zostały oprawione jazzowym brzmieniem i wirtuozerskim wykonaniem. Duet Zawartko i Piasecki reprezentował Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku.

Magdalena Zawartko to uznana wokalistka i pedagog z wrocławskimi korzeniami. Charakterystyczna dla jej śpiewu jest wielorakość brzmień i technik jakie stosuje, poddając swój wokal ciągłej eksperymentacji. Świetnie posługuje się zarówno technikami operowymi, jak i etnicznymi, z którymi miała styczność podczas swoich podróży. Zawartko udziela się w licznych inicjatywach charytatywnych z celem ułatwienia dostępu do kultury. W jej portfolio widnieje praca nad muzyczną oprawą wielu wydarzeń kulturowych, takich jak wizyta Dalaj Lamy do Wrocławia i Widowisko Wrocławskie Kolędowanie. Pracuje w Akademii Studium Teatru Muzycznego CAPITOL oraz w Młodzieżowej Akademii Musicalowej, której jest także pomysłodawczynią.

Grzegorz Piasecki jest wyróżnionym kontrabasistą i basowym gitarzystą. W swojej muzycznej karierze odnosił liczne sukcesy, między innymi jako laureat „Dyplomu roku 2013” dla najlepszego absolwenta szkół artystycznych przyznawanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego i stypendium programu „Młoda Polska” w dziedzinie muzyki za wybitne osiągniecia na przestrzeni tego samego roku. Grzegorz Piasecki jest także zdobywcą licznych prestiżowych nagród i wyróżnień związanych z muzyką jazzową, takich jak: Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors czy Jazz Contest Azoty Tarnów. Ma na koncie współpracę ze znakomitymi muzykami zarówno z Polski jak i zza granicy, takimi jak: Piotr Wojtasik, Marc Lotz, Leszek Możdżer czy Mack Goldsbury.

 

Projekt „Z klasyką/jazzem przez Polskę”  realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Założeniem podstawowym podjętej inicjatywy jest prezentacja zjawisk artystycznych na najwyższym poziomie w dolnośląskich miasteczkach, wsiach, na lokalnych scenach, w amfiteatrach i innych przestrzeniach plenerowych. Projekt „Z klasyką przez Polskę” przełamuje bariery w obcowaniu ze sztuką, nie tylko na poziomie finansowym czy organizacyjno-logistycznym, ale i psychologicznym. Dzięki niemu muzyka klasyczna i jazzowa dociera do publiczności, która – często po raz pierwszy – ma okazję zapoznać się ze wspaniałym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców.

Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, dostępni zazwyczaj jedynie w zinstytucjonalizowanych przestrzeniach, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii.

Bezpośrednio za organizację koncertów na terenie Dolnego Śląska odpowiadać będzie nowo utworzona komórka organizacyjna Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu: Dolnośląskie Laboratorium Kultury we współpracy i pod nadzorem merytorycznym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Do włączenia się w projekt zaproszeni zostaną także przedstawiciele dolnośląskich samorządów.

 

 

Fotorelacja z koncertu Zawartko/Piasecki WAGABUNDA w ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę”

 

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Polski Impresariat Muzyczny, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 05.05.2025 11:00

XXXIV Międzynarodowy Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

11 maja rozpocznie się Festiwal "Maj z Muzyką Dawną", w ramach którego odbędą się koncerty i wykłady we Wrocławiu, Strzelinie oraz Żórawinie. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona jest pamięci Macieja Kieresa, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu. pokaż więcej »

Dodano: 10.04.2025 10:00

Polskie szkło artystyczne w Bratysławie

W okresie od kwietnia do września 2025 będzie można obejrzeć kilka wystaw polskich artystów szkła w Bratysławie. Ekspozycje promować będą polskie rzemiosło i sztukę szklarską na międzynarodowej scenie artystycznej, a twórczynie i twórcy zaprezentują na nich nowoczesny design oraz dzieła wykonane w tradycyjnych technikach. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 10:00

14. Targi Książki Regionalnej Silesiana

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa OKiS we Wrocławiu na 14. Targach Książki Regionalnej SILESIANA, które odbywają się w dniach 8-11 maja we Wrocławiu. Nasza oferta wydawnicza dostępna również na www.sklep.okis.pl pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 10:00

TE WSZYSTKIE RAJE, KOMETY I POLONIE

8 maja zapraszamy na kolejne oprowadzanie po wystawie "Te Wszystkie Raje, Komety i Polonie". Tym razem opowiedzą o niej Lech Moliński i Jerzy Wypych, którzy jeździli po Dolnym Śląsku szlakiem dawnych powojennych kin zbierając materiały do swojej kolejnej wspólnej książki. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 10:00

Night Music Therapy

8 maja w Showroom Sound Experience we Wrocławiu odbędzie się inauguracja cyklu "Night Music Therapy". Dawid Pawlukanis i Michał Macewicz zabiorą nas świat muzyki ambientowej przy dźwiękach perkusji i elektroniki. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 09:00

JUWENALIA WROCŁAWSKIE 2025

Zapraszamy na największe święto studentów we Wrocławiu - Juwenalia Wrocławskie 2025 odbędą się 9 i 10 maja na Polach Osobowickich. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 09:00

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2025

Przed nami trzy dni szalonej zabawy i niezapomnianych wrażeń! Już 9-11 maja 2025 odbędą się Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2025. Na uczestników czekają m.in. koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej z Agnieszką Chylińską na czele. pokaż więcej »

Dodano: 05.05.2025 08:00

Koncert „Hallowed be the name of Jesus” w Karpaczu

Przeniesiony Koncert Wielkanocny Spirituals Singers Band w Kościele w Karpaczu odbędzie się 10 maja. W programie utwory z nurtu gospel, spirituals, evergreen, a także niezapomniane piosenki zespołu The Beatles. pokaż więcej »

Skip to content