Data i miejsce:

4 listopada 2022, godz. 18.00
Galeria Ars et Historia
Ul. Niepodległości 10, Bolków

5 listopada 2022, godz. 18.00
Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim 
Wądroże Wielkie 192

Bilety:

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Darmowe wejściówki w formie zaproszenia można odbierać w siedzibie organizatorów koncertów.

Udostępnij:

Dodano:

04.11.2022 04:00

„Z klasyką przez Polskę”
Anna Radziejewska/ Paweł Sommer

Romantyczność

Anna Radziejewska – mezzosopran
Paweł Sommer – fortepian

4 listopada 2022, godz. 18.00
Galeria Ars et Historia
Ul. Niepodległości 10, Bolków

5 listopada 2022, godz. 18.00
Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim
Wądroże Wielkie 192

 

Program koncertów:

Stanisław Moniuszko – Mère, tu n’es plus là (V. Hugo), Niepewność (A. Mickiewicz)
Johannes Brahms – Von eviger Liebe
Robert Schumann – Widmung (F. Rückert)
Franz Schubert – Impromptus Es -dur op. 90 nr 2, Gretchen am Spinnrade (J. W. Goethe)
Fryderyk Chopin – Piosnka litewska, Życzenie, Scherzo b-moll op. 31
Antonín Dvořák – Struna naladěna
Edvard Grieg – Solvejgs Lied (H. Ibsen)
Franz Liszt- Etiuda koncertowa Un sospiro
Hector Berlioz – Le spectre de la rose
Enrique Granados – El tra la la y el puntendo
Gioacchino Rossini – cavatina Tancredi z opery „Tancredi”

 

 

Anna Radziejewska jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Występowała w wielu teatrach operowych oraz salach koncertowych Europy i Azji oraz na festiwalach, współpracując z wieloma wybitnymi dyrygentami. Kreowała role w inscenizacjach twórców wielkich twórców opery. Posiada również bogaty repertuar koncertowy, na który składają się recitale pieśni i muzyki kameralnej, dzieła oratoryjne i wokalno-instrumentalne oraz koncerty z zespołami muzyki dawnej. Jej talent doceniają wybitni kompozytorzy, dedykując jej swoje utwory. W 2021 roku wyreżyserowała spektakl „Eroi(ne)” dla Polskiej Opery Królewskiej. Odznaczona brązowym medalem Gloria Artis oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest pedagogiem śpiewu solowego, profesorem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Artystka często zapraszana jest również do prowadzenia kursów mistrzowskich.

Paweł Sommer związany z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie skończył studia i pracuje jako wykładowca. Doskonalił swoje umiejętności podczas licznych kursów i warsztatów, m.in. Britten-Pears Young Artist Programme (Aldeburgh, 2011, 2012), Académie européenne de musique (Aix- -en-Provence, 2012, 2014), a także w International Lied Masterclass (Bruksela) oraz w Studium Pieśni (UMFC), gdzie pracował pod okiem wybitnych śpiewaków i pianistów. Jest współautorem płyty Wandtke plays polish (Requiem Records 2018), na której wraz ze skrzypaczką Anną Wandtke wykonuje Sonatę d-moll op. 9 K. Szymanowskiego. W październiku 2019 roku współuczestniczył w prowadzonych przez śpiewaczkę Annę Radziejewską kursach mistrzowskich w South-Central University for Nationalities w Wuhan (Chiny). Brał udział w różnych wydarzeniach artystycznych, do których należały m.in. koncerty z cyklu Sounds of art w Muzeum Narodowym w Warszawie (2018-2020).

 

 

Projekt „Z klasyką przez Polskę”  realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Założeniem podstawowym podjętej inicjatywy jest prezentacja zjawisk artystycznych na najwyższym poziomie w dolnośląskich miasteczkach, wsiach, na lokalnych scenach, w amfiteatrach i innych przestrzeniach plenerowych. Projekt „Z klasyką przez Polskę” przełamuje bariery w obcowaniu ze sztuką, nie tylko na poziomie finansowym czy organizacyjno-logistycznym, ale i psychologicznym. Dzięki niemu muzyka klasyczna i jazzowa dociera do publiczności, która – często po raz pierwszy – ma okazję zapoznać się ze wspaniałym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców.

Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, dostępni zazwyczaj jedynie w zinstytucjonalizowanych przestrzeniach, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii.

Bezpośrednio za organizację koncertów na terenie Dolnego Śląska odpowiada nowo utworzona komórka organizacyjna Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu: Dolnośląskie Laboratorium Kultury we współpracy i pod nadzorem merytorycznym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Do włączenia się w projekt zapraszani są także przedstawiciele dolnośląskich samorządów.

 

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Polski Impresariat Muzyczny, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

AKTUALNOŚCI

Dodano: 24.11.2022 07:00

OKiS na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy na stoisko Wydawnictwa OKiS na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2022 w dniach 1-4 grudnia 2022 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Podczas Targów będzie można zakupić publikacje OKiS w atrakcyjnych, promocyjnych cenach! pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... Zapraszamy na nową wystawę Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW oraz na wernisaż wystawy 1 grudnia 2022 o godz. 18:00. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 07:00

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Od 2 grudnia 2022 zapraszamy na nową wystawę w Galerii FOTO-GEN OKiS "Technologia nie znosi ambicji", na której zdjęcia Lucjana Demidowskiego Piotra Zugaja pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 06:30

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2022

Zapraszamy 3-4 grudnia na wyjątkowe szkolenie z zarządzania projektem w kulturze. Będą na nim bardzo praktyczne informacje o tym, jak pozyskać środki na projekty kulturalne oraz treningowy pokaz metodyki zarządzania projektem społecznym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 06:00

Koncert JARMUŻEK / PAKOWSKA

Serdecznie zapraszamy wraz z artystami i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, na magiczny koncert “Jarmużek / Pakowska”, który odbędzie się 8 grudnia 2022, w przestrzeni Sztygarówka, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.     JARMUŻEK / PAKOWSKA Ten wrocławski duet łączy dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka […] pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 05:00

LUDOBÓJSTWO. Spektakl o Pier Paolo Pasolinim

Dramat "Ludobójstwo" Jacka Żebrowskiego oparty jest na tekstach włoskiego intelektualisty, pisarza i reżysera Piera Paolo Pasoliniego. Zapraszamy na zdarzenie teatralne w tym samym tytule w reżyserii czervo01 w dniu 10 grudnia 2022 o godzinie 19.00 do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 04:00

XXXIII Polsko- Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z październikowym programem cyklu Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w ramach którego przez cały rok organizowane są koncerty, wykłady, prelekcje i spotkania. pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2022 03:00

Koncert „Kolęda jest kobietą”

Serdecznie zapraszamy na koncert: "Kolęda jest kobietą". Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska, Joanna Dudkowska, Aleksandra Awtuszewska i Małgorzata Koperska. Usłyszymy autorskie aranżacje znanych kolęd. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)