Data:

20-22 września 2024

Miejsca:

Piątek 20.09.2024, godz. 17.00
Teatr Zdrojowy Kudowa Zdrój

Sobota, 21.09.2024, godz. 17.00
Kaplica Św. Onufrego, ul. Sportowa 1, Stronie Śląskie

Niedziela, 22.09.2024, godz. 16.00
Teatr Zdrojowy Duszniki Zdrój

Udostępnij:

Dodano:

03.09.2024 07:00

„Z klasyką przez Polskę” | POLISH CELLO QUARTET

We wrześniu czekają nas kolejne koncerty muzyki klasycznej w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”. Tym razem wystąpi formacja POLISH CELLO QUARTET podczas trzech koncertów w Kudowie-Zdroju, Stroniu Śląskim i Dusznikach-Zdroju.

 

 

 

POLISH CELLO QUARTET (PCQ) powstał w 2011 roku z inicjatywy Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali, Krzysztofa Karpety oraz Adama Krzeszowca – czterech wybitnych polskich wiolonczelistów. Od 2014 roku działają pod skrzydłami Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. W ich najnowszym dorobku znalazł się album Polish Cello Quartet – Chopin Project. Chopin Project to innowacyjne przedsięwzięcie prezentujące transkrypcje utworów Fryderyka Chopina autorstwa Sabiny Meck, Piotra Mossa i Leszka Kołodziejskiego. Nietypowy skład wykonawczy, złożony z czterech wiolonczel, podkreśla wyjątkową rolę tego instrumentu w twórczości kompozytora. Aranżacje nie tylko oferują nowe brzmienie, lecz także oddają hołd fascynacji Chopina wiolonczelą, a także pozwalają na dotarcie do szerszego grona odbiorców. W repertuarze PCQ znajdują się przede wszystkim utwory oryginalnie skomponowane na kwartet wiolonczelowy. W 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt. Discoveries. W 2018 roku, na zaproszenie Kwartetu Śląskiego oraz wytwórni CHANDOS, PCQ zarejestrował Kwartet wiolonczelowy Grażyny Bacewicz, a płyta z tym nagraniem otrzymała nagrodę Fryderyk 2019 w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Kwartet jest jednym z najdynamiczniej działających polskich zespołów kameralnych, regularnie występuje w Polsce, Europie i na świecie podczas najważniejszych festiwali muzycznych (m.in. Cello Biënnale Amsterdam, Festival Internacional Cervantino w Meksyku, Eckelshausener Musiktage).

 

CHOPIN PROJECT RECITAL

Program:

F. Chopin:

Mazurek F-dur op. 68 nr 3 (oprac. S. Meck)
Walc h-moll op. 69 nr 2 (oprac. L. Kołodziejski)
Preludium e-moll op. 28 nr 4 (oprac. S. Meck)
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 (oprac. P. Moss)
Preludium Des-dur op. 28 nr 15 (oprac. S. Meck)
Preludium gis-moll op. 28 nr 12 (oprac. L. Kołodziejski)
Etiuda cis-moll op. 25 nr 7 (oprac. L. Kołodziejski)
Nokturn cis-moll op. posth. (oprac. S. Meck)
Walc cis-moll op. 64 nr 2 (oprac. S. Meck)
Walc Des-dur op. 64 nr 1 (oprac. P. Moss)
Walc Es-dur op. 18 nr 1 „Grande valse brillante” (oprac. S. Meck)
Nokturn H-dur op. 9 nr 3 (oprac. S. Meck)
Mazurek B-dur op. 7 nr 1 (oprac. S. Meck)

 

Z klasyką przez Polskę

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych.

 

Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 03.09.2024 08:00

„Stascha…” na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Spektakl „Stascha, czyli płomień w oddechu”, o pisarce międzywojnia Stanisławie Przybyszewskiej, powróci w połowie września do Sali Teatru Laboratorium w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Trwają zapisy na spektakle. pokaż więcej »

Dodano: 22.08.2024 12:57

WYBORY DO DOLNOŚLĄSKIEJ/ WROCŁAWSKIEJ RADY KULTURY

Chcesz mieć realny wpływ na politykę kulturalną naszego regionu lub miasta Wrocławia? Zgłoś swoją kandydaturę do Dolnośląskiej Rady Kultury lub Wrocławskiej Rady Kultury. Nabór kandydatów ruszy 29 sierpnia. pokaż więcej »

Dodano: 19.08.2024 13:46

Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska

W dniach 25-26 października br. pod hasłem "Sztuka współpracy" odbędzie się Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska adresowany do wszystkich osób zainteresowanych i zajmujących się szeroko pojętą kulturą. W programie m.in. debaty, dyskusje i warsztaty, wybory do dwóch Rad Kultury oraz działania artystyczne we Wrocławiu oraz w regionie. pokaż więcej »

Dodano: 02.08.2024 14:08

Wyniki drugiego naboru do programu: Osiedla Kultury i Sztuki

Trwa nabór projektów do programu Osiedla Kultury i Sztuki. Środki przyznawane są do momentu ich całkowitego wyczerpania. Zachęcamy do poznania listy projektów, które już otrzymały dofinansowanie w trwającym naborze. pokaż więcej »

Dodano: 10.09.2024 14:27

MIESIĘCZNIK „ODRA” 9/2024

NAGRODA „ODRY” 2023 dla URSZULI KOZIOŁ • WISZEWSKI: kryzys w nauce • Rozmowy z: Anną Pacześniak, Martinem Schulze Wesselem, Winrichem Hoppem • GAJDZIŃSKI o tarciach w koalicji 15 X • WIŚNIEWSKI • HAUSER •  Jak być nadal chrześcijaninem? – SURDYKOWSKI, SANIEWSKI • OKOŃSKI: Niechciany Reich-Ranicki • LISKOWACKI: kryzys w księgarstwie pokaż więcej »

Dodano: 03.09.2024 10:00

Nagroda Odry za rok 2023 dla Urszuli Kozioł

Po trzyletniej przerwie Redakcja i Rada Redakcyjna „Odry” postanowiły przyznać Nagrodę „Odry” Urszuli Kozioł, poetce, prozaiczce, felietonistce, przez wiele lat redaktorce „Odry”, za opublikowany w 2023 roku „Raptularz”, tom poruszających wierszy „o miłości i śmierci. / O starości. / O potrzebie rozmowy z samą sobą (od ja do ja), ale też / z imaginacyjnym kochankiem”. […] pokaż więcej »

Dodano: 03.09.2024 09:00

Wrocławska sztuka w USA/ „Obecnie spada się poziomo”

"Obecnie spada się poziomo" to nazwa wystawy prezentującej twórczość  wrocławskich osób artystycznych związanych z miejscową Akademią Sztuk Pięknych, która odbędzie się we wrześniu br. w Midway Gallery w Bostonie. Celem wystawy jest zaproszenie na pokaz i dyskusję lokalnych mieszkańców o zróżnicowanym gender, pochodzeniu narodowym, klasowym i rasowym. pokaż więcej »

Dodano: 03.09.2024 08:00

Ratownik. Szaleniec czy pasjonat od zabytków? – OKiS na 8. Pikniku Artystycznym FLOWLAND w Tarczynie

W tym roku jednym z zaproszonych gości będzie Marek Sztark, zastępca kierownika Dolnośląskiego Laboratorium Kultury OKIS, który opowie o pasji ratowania zabytków. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)