I wystawa

8-24 listopada 2024
WERNISAŻ: 8 listopada 2023, godz. 18:00
Galeria „W sam raz”,
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Piłsudskiego 1C, Bolesławiec

II wystawa

styczeń 2025
Galeria Zamek (OPT),
pl. Świętojański 1, Wrocław

Udostępnij:

Dodano:

30.10.2024 05:40

16 Plener Malarski „Park Sztuki” – wystawa poplenerowa

16 Plener Malarski „Park Sztuki” miał szczęście kolejny raz odbyć się na terenie kompleksu hotelowego Zamek Kliczków koło Bolesławca, dzięki współpracy i przychylności Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Pro Culturae Bono oraz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Do udziału zostało zaproszonych 10 artystów z Dolnego Śląska i spoza jego granic. Twórcy, tradycyjnie mieszkali i tworzyć w kompleksie należącym do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Zamek Kliczków, korzystali z uroków zielonych terenów Borów Dolnośląskich, mieli możliwość też zwiedzać malownicze okolice miasta Bolesławiec, poznawać historię miejsca i zażywać uroków przyrody.

Plener, to 10 artystów, 10 postaw reprezentantów różnych pokoleń, ale też 10 dni pobytu, 10 wieczorów, gdzie można było prowadzić długie rozmowy o sztuce i życiu. Te dni pozwoliły powoli otworzyć się na siebie, poznać, rozpoznać, porozmawiać, pomilczeć, poobserwować. „Bezkarnie” i swobodnie skonfrontować siebie z innymi twórcami. Praca w pracowni, jak można się domyślić, jest obserwacją samego siebie, na płaszczyźnie osobistego widnokręgu. Spotkanie 10 artystów w przestrzeni poza strefą komfortu własnej pracowni daje (nie musi) możliwość szerszego spojrzenia, wymianę myśli, obrazów, przeżyć. Powstaje synergię grupy, wspólnotowości.

Zwieńczeniem pleneru są dwie wystawa oraz katalog poplenerowy.

Kuratorka pleneru: Krystyna Szczepaniak

 


ARTYŚCI:

Joanna Bruździńska
Maluje i fotografuje, ale jej największą fascynacją jest ceramika, sztuka, która ją wciąż zaskakuje. Jej rzeźby to nieskończona przestrzeń uczuć, w której można przekraczać granice swej wyobraźni. Prowadzi własną pracownię autorską koło Bolesławca. Owocem jej kreatywności są liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe.

Pati Dubiel
Urodzona w Krośnie. Studiowała w ASP we Wrocławiu na Wydziale Szkła i Ceramiki. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, stypendystka. Współpracuje z firmami Villa Glass Studio, Mika Glass, Bymorritz, Yugo-Design, Glass Studio Borowski oraz wieloma galeriami sztuki w Polsce i za granicą. Właścicielka galerii sztuki „Versus”.

Malwina Karp
Studiowała malarstwo na ASP we Wrocławiu. Dyplom w pracowni prof. P. Błażejewskiego i prof. P. Pintala. Nagradzana w konkursach malarskich: BWA w Zielonej Górze, Dyrektora Galerii Miejskiej w Częstochowie, ZPAP we Wrocławiu, na Salonie Zimowym w Radomiu. Udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i poza granicami.

Katarzyna Kulpa
Malarka, doktora sztuki, nauczycielka akademicka, arteterapeutka. Członkini Rady Artystycznej przy ZG ZPAP. Absolwentka malarstwa i malarstwa architektonicznego na Akademii Sztuk Pięknych  we Wrocławiu, Akademii Terapii Ekspresywnych i SensArte w Warszawie. Adiunktka na Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu. Zajmuje się malarstwem, performance.

Marta Lech
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. Związana z macierzystą uczelnią jako wykładowczyni. Zajmuje się grafiką artystyczną, a także, malarstwem i rysunkiem. Tworzy prace balansujące na pograniczu przedstawiającego i nieprzedstawiającego. Grafiki i obrazy jej autorstwa zostały uhonorowane licznymi nagrodami na międzynarodowych konkursach.

Jacek Łydżba
Ukończył warszawską ASP z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w pracowni plakatu. „Sztukę mam w genach, po ojcu – rzeźbiarzu. Dlatego tworzę bez wysiłku a natchnienie mi nie przeszkadza” – mówi sam o sobie. Niepoprawny optymista i wielbiciel wszystkiego co piękne. Maluje anioły, balony, samoloty, które należą do żywiołu powietrza, a ten jest mu najbliższy.

Marek Marchwicki
Dyplom z malarstwa na ASP we Wrocławiu. Tworzy obrazy, rzeźby, instalacje, zestawy obrazów, obiekty modułowe. Jego prace są refleksją na temat kultury, historii, filozofii. Interesuje go zagadnienia pamięci, osobistej i zbiorowej. Obrazy pamięci zmieszane są z epizodami historycznymi, prawdziwe informacje z wymyśloną narracją („archeologią myślenia”).

Edyta Purzycka
Absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom w 1996 roku z grafiki artystycznej pod kierunkiem prof. Haliny Pawlikowskiej, aneks z malarstwa i fotografii. W latach 1995-96 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W swoich pracach wykorzystuje kilka technik wklęsłodrukowych (akwafortę, akwatintę, miękki werniks, odprysk atramentowy).

Krystyna Szczepaniak (KURATOR)
Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof.
J. Kałuckiego oraz z ilustracji książkowej u prof. G. Marszałka. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Wszelkie media artystyczne nie są jej obce. Laureatka kilku nagród i wyróżnień. Uczestniczka wielu wystaw. Od wielu lat kuratorka plenerów malarskich „Park sztuki” w Zamku Kliczków.

Martyna Zaradkiewicz
Absolwentka Instytutu Edukacji Artystycznej przy APS w Warszawie. Dyplom w Pracowni Rzeźby u prof. Macieja Zychowicza oraz dyplom mgr sztuki w Pracowni działań intermedialnych u prof. Wiesława Karolaka. Tworzy we Wrocławiu gdzie udziela się w licznych projektach artystycznych i kulturalno animacyjnych. Współtworzyła Galerię Sztuki „Tętno”.

ORGANIZATORZY:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki
Fundacja Pro Culturae Bono, Zamek Kliczków

www.okis.pl
bok.boleslawiec.pl
www.kliczkow.com.pl

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 30.10.2024 07:00

WIECZÓR POEZJI MASADA

6 listopada zapraszamy do Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu na wieczór poezji MASADA połączony z prezentacją książki Piotra Chrzczonowicza. W części muzycznej programu muzycznej pieśni poetyckie do słów Anat Zagorski Springmann,Wisławy Szymborskiej i Ewy Lipskiej. pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 06:00

„Karma Kamana. Oddech” rozmowa z Krzysztofem „Kamanem” Kłosowiczem

Krzysztof „Kaman” Kłosowicz, którego twórczość i działalność artystyczną opisuje najnowsza książka wydana nakładem OKiS we Wrocławiu, będzie gościem Dariusza Sasa podczas spotkania 7 listopada w Sali Teatru Laboratorium. pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 05:40

„Śpiewnik domowy” | koncerty z okazji Dnia Niepodległości

Akustyczny, muzyczno-literacki wieczór w wykonaniu artystów scen operowych z  Ukrainy i Białorusi. Koncert składa się z utworów wybitnych Polskich kompozytorów Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza i ma swoim celem kultywowanie pamięci o zasłużonych dla Polski wybitnych postaci, urodzonych na Kresach pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 05:40

16 Plener Malarski „Park Sztuki” – wystawa poplenerowa

8 listopada zapraszamy do Bolesławca na wernisaż wystawy poplenerowej „16. Park Sztuki” pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 05:30

„Cień”

Autorski monodram „Cień” jest opowieścią o przejściu. Artystka odważa się na rozmowę o granicach. Wraz z Elfriede Jelinek wyznacza je i komentuje. Spektakl na podstawie tekstu Elfriede Jelinek pt. „Cienie. Eurydyka mówi”, w przekładzie Karoliny Bikont. pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 05:30

Premiera filmu Ucieczka w reżyserii Rafała Brylla

Premiera filmu UCIECZKA w reżyserii Rafała Brylla odbędzie się 12 listopada 2024 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Film przedstawia historię pobytu Barbary Gancarczyk we Wrocławiu po opuszczeniu Warszawy podczas powstania warszawskiego. pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 05:00

„Jesień” – prapremiera

Już wkrótce najnowsza premiera Teatru Polskiego w Podziemiu to sceniczna adaptacja powieści Ali Smith „Jesień" w reżyserii Katarzyny Minkowskiej – jednej z najzdolniejszych artystek najmłodszego pokolenia. pokaż więcej »

Dodano: 30.10.2024 05:00

3KWADRA – KARKONOSKA NOC ELEKTRONICZNEJ AWANGARDY /STARY KSIĘŻYC – SIERP/

Zapraszamy na multimedialne przedsięwzięcie do schroniska HALA SZRENICKA. Trwający dwa dni projekt stanowi sensoryczną podróż, w której waloryzacji ulega dźwięk, obraz oraz indywidualne relacje z naturą. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)