Data i miejsce:

15 września 2023, godz. 18.00
Ziębickie Centrum Kultury
ul. Wojska Polskiego 10, Ziębice

16 września 2023, godz. 19.00
kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Mickiewicza 8, Żarów

Bilety:

Bezpłatne wejściówki w formie zaproszenia można odbierać w siedzibie organizatorów koncertów.

Udostępnij:

Dodano:

15.09.2023 08:00

„Z klasyką przez Polskę”: Katarzyna Kaczorowska i Katarzyna Falana duet fortepianowy.

15 września 2023, godz. 18.00
Ziębickie Centrum Kultury

16 września 2023, godz. 19.00
kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie

 

Katarzyna Kaczorowska urodziła się w Jekaterynburgu (Rosja), studia muzyczne rozpoczęła w Uralskim Konserwatorium im. Modesta Musorgskiego w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1993 roku przyjechała do Polski i kontynuowała edukację artystyczną we wrocławskiej Akademii Muzycznej również w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1995 roku na konkursie pianistycznym ”Konzerteum” w Markopoulou w Grecji otrzymała IV nagrodę. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie kameralistyki. Współpracowała z wybitnymi solistami m.in. ze skrzypkami Hanną Lachert-Segal (New York Philharmonic), Wiktorem Kuzniecowem, Robertem Bacharą, była akompaniatorem na kursie mistrzowskim prof. Idy Haendel. Ma w swoim dorobku nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z dokonań fonograficznych wymienić należy nagranie płyt „From The Shadow To The Light” z klarnecistą Janem Jakubem Bokunem,  „Ottorino Respighi” z Ewą Podleś, Michałem Nestorowiczem i Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” dla firmy KOCH oraz ”Skrzypce w miniaturze” ze skrzypkiem Marcinem Ostrowskim.

Pracowała w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz oraz w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego  we Wrocławiu na stanowisku nauczyciela fortepianu i akompaniatora. Od roku 2000 prowadzi klasę fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jej uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Katarzyna Falana – pianistka i kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie  fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej oraz studiów podyplomowych w klasie kameralistyki prof. Janiny Baster.

Stypendystka Prezydenta Miasta Katowic.  Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych : m.in. Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Rzymie w 1997r. oraz półfinalistka Reding-Piette Piano Duo Competition w Neuchatel w Szwajcarii w 2001r. Brała udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. H. Czerny-Stefańskiej i W. Obidowicza, a także w kursie duetów fortepianowych w Rostocku w klasie  Hansa Petera i Volkera  Stenzl (Niemcy) oraz Brachy Eden i Alexandra Tamira (Izrael).  Od 2009 roku ściśle współpracuje  z Orkiestrą Symfoniczną  Narodowego Forum Muzyki biorąc udział w koncertach symfonicznych, a także  festiwalach m.in. Wratislavia Cantans,  Musica Polonica Nova.  Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami m.in.: Ph. Herreweghe, J. Swensenem, A. Boreyko, G. Chmurą, S. Skrowaczewskim  i J. Kaspszykiem.

Koncertowała z orkiestrą  m.in. w  Tallinie, Sztokholmie, Gandawie i  Zagrzebiu oraz w Stanach Zjednoczonych.

Pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

Artystki współpracują ze sobą od 2015 roku tworząc duet fortepianowy.

 

 

Projekt „Z klasyką przez Polskę”  realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Założeniem podstawowym podjętej inicjatywy jest prezentacja zjawisk artystycznych na najwyższym poziomie w dolnośląskich miasteczkach, wsiach, na lokalnych scenach, w amfiteatrach i innych przestrzeniach plenerowych. Projekt „Z klasyką przez Polskę” przełamuje bariery w obcowaniu ze sztuką, nie tylko na poziomie finansowym czy organizacyjno-logistycznym, ale i psychologicznym. Dzięki niemu muzyka klasyczna i jazzowa dociera do publiczności, która – często po raz pierwszy – ma okazję zapoznać się ze wspaniałym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców.

Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, dostępni zazwyczaj jedynie w zinstytucjonalizowanych przestrzeniach, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii.

Bezpośrednio za organizację koncertów na terenie Dolnego Śląska odpowiadać będzie nowo utworzona komórka organizacyjna Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu: Dolnośląskie Laboratorium Kultury we współpracy i pod nadzorem merytorycznym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Do włączenia się w projekt zaproszeni zostaną także przedstawiciele dolnośląskich samorządów.

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Polski Impresariat Muzyczny, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.07.2024 06:00

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

W dniach 15-28 lipca po raz kolejny spotkamy się na pograniczu polsko-czeskim, by podziwiać autorskie dzieła sztuki i designu polskich, czeskich, koreańskich i amerykańskich artystów. pokaż więcej »

Dodano: 25.06.2024 13:10

OSIEDLA KULTURY I SZTUKI/ DRUGI NABÓR 2024

Nowy nabór w ramach programu OSIEDLA KULTURY I SZTUKI. Dotacje na przedsięwzięcia artystyczne mogą pozyskać artyści, grupy nieformalne czy organizacje pozarządowe. Nabór potrwa do wyczerpania środków lub zamknięcia projektu. pokaż więcej »

Dodano: 23.07.2024 10:00

Fotorelacja z 24. Summer Guitar Festival. Krzyżowa 2024

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 24. Summer Guitar Festival, który odbył się w dniach 14-21 lipca 2024 w Krzyżowej. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 03:00

XXXV Polsko – Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącym programem cyklu wydarzeń w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej 2024. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 02:40

“Bliskie Kino” i Festiwal Filmowy Spektrum

Letnie pokazy filmów w dolnośląskich plenerach. Od 22 czerwca do 14 września odbędzie się pięć projekcji kinowych hitów z ostatnich lat. “Bliskie Kino” zawita do Szczepanowa, Duszników Zdrój, Obornik Śląskich, Świebodzic i Kamiennej Góry. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 02:32

30. BOLESŁAWIECKIE ŚWIĘTO CERAMIKI

Jubileuszowe 30. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Ceramiczne serce Polski otworzy się na turystów z całego świata! Tylko w Bolesławcu nad Bobrem „kobaltowy zawrót głowy”, który w tym roku potrwa od 14 do 18 sierpnia.  pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 02:00

Festiwal Performansu „(nie) Obecność”

Festiwal „(nie) Obecność”, to wielowymiarowe, międzynarodowe wydarzenie otwierające przestrzeń dla różnorodnych stylów artystycznych i tematów społecznych . Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w czerwcu w Görlitz, na drugą zapraszamy na początku października do Ostravy. pokaż więcej »

Dodano: 15.07.2024 01:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2024

3 października w Galerii Karkonoskiej odbędzie się koncert "Wiwat Muzyka” z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)