Data:

3 lutego 2023, godz. 9:00-15:00

Miejsce:

Dolnośląska Biblioteka Publiczna,
Wrocław, Rynek 58, sala 35

Bilety:

Wstęp wolny. Obowiązuje wysłanie zgłoszenia online.

Udostępnij:

Dodano:

30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zaprasza na szkolenie wyłącznie praktyków kultury, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, urzędów i organizatorów z terenu Dolnego Śląska: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane jak się wydaje.

Szkolenie o tym, jak w najprostszy sposób napisać poprawnie dokument do każdej imprezy. Dowiedzą się Państwo, dlaczego one są takie ważne, co muszą zawierać i przede wszystkim, po co i dla kogo one są!

3 lutego 2023, godz. 9:00-15:00
Dolnośląska Biblioteka Publiczna,
Wrocław, Rynek 58, sala 35

 

Informujemy, że nabór chętnych do udziału w szkoleniu został zamknięty.

 

Program szkolenia: 

  • Wnioski i ustalenia z raportu NIK z kwietnia2019 roku dotyczącego imprez masowych i innych wydarzeń kulturalno-sportowych
  • Poprawna dokumentacja jako element systemu bezpieczeństwa imprezy masowej i niemasowej
  • Jak przygotować i zorganizować takie imprezy jak: imprezy masowe, biegi i imprezy plenerowe nieobjęte ustawą, marsze- przemarsze- parady stacjonarne i ruchome
  • Podstawy prawne

– ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych
– art. 65 Kodeksu Ruchu Drogowego
– ustawa o Zgromadzeniach

    • Zadania i rola  Organizatora  w kwestiach bezpieczeństwa, w tym odpowiedzialność prawna
    • Dokumenty obowiązkowe do każdego rodzaju imprezy
    • Analiza ryzyka – po co jest, dlaczego jest taka ważna i jak ją zrobić poprawnie?
    • Co w dokumentach jest ważnego dla każdej ze służb jak Policja, Pogotowi, Straż Pożarna
    • Procedura składania dokumentów
    • Współpraca Organizatora ze Służbami Państwowymi oraz agencją ochrony.  Jak policzyć wymaganą ilość pracowników ochrony, służb medycznych, ale również ilość toalet dla publiczności.
    • Kontrola na imprezie. Kto i kiedy może nam skontrolować imprezę ? Kto i kiedy może przerwać imprezę w trakcie jej trwania?
    • Komunikacja i zasady stosowania dokumentacji
    • Ćwiczenia: z analizy ryzyka i oceny zagrożeń do imprezy, wypełnienie wniosku na imprezę masową lub zajętość pasa ruchu w sposób szczególny
    • Po co są i do czego służą inne dokumenty przygotowane na imprezę masową i niemasową.
    • Regulamin imprezy – jak go przygotować poprawnie i czemu służy
    • Lista przedmiotów zabronionych
    • Plan operacyjny wydarzenia – co to jest i po co jest?
    • Graficzny plan imprezy i plan zmiany organizacji ruchu drogowego – jak zrobić? Kto może go przygotować? Elementy obowiązkowe.

 

Czas trwania szkolenia:  ok. 8  godzin
Liczba miejsc ograniczona do 25 osób
Każdy uczestnik otrzyma  imienny dyplom ukończenia szkolenia.
Prowadzenie: Marcin Samsel, ekspert ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

 

Certyfikowany trener, wykładowca w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Specjalizuje się między innymi w zarządzaniu tłumem, systemach antyterrorystycznych i systemach zarządzania kryzysowego. Praktyk  organizator, pod jego opieką przeprowadzono kilkaset wydarzeń zarówno sportowych jak i artystycznych.

W kwietniu 2019 roku ukazał się bardzo krytyczny raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący przestrzegania przepisów prawa w kontekście imprez masowych oraz organizacji imprez na podstawie art. 65 ustawy o ruchu drogowym. W raporcie wyczytać możemy, że urzędy wydawały pozwolenia na imprezy pomimo tego, że 52% wniosków nie zawierało kompletu dokumentów. A w 60% skontrolowanych, składanych dokumentów przez organizatorów zawierała błędy. Jednocześnie po wydarzeniach z 13 stycznia 2019, wiele urzędów (zwłaszcza w dużych miastach) znacznie restrykcyjnie podchodzi do składanej dokumentacji, jak i znacznie częściej kontroluje imprezy i wydarzenia, na które wydawana jest zgoda.
Jednocześnie organizatorzy imprez, głównie ze względu na brak przygotowania merytorycznego w tym zakresie oraz złożoności przepisów mają coraz większy problem z łatwym i szybkim przygotowaniem dokumentacji na imprezę. A prawdziwe kłopoty przychodzą, kiedy z jakiegoś powodu ta dokumentacja poddana zostaje kontroli po imprezie!

 

Dolnośląskie Laboratorium Kultury przy Ośrodku Kultury i Sztuki zajmuje się monitorowaniem sytuacji w kulturze regionu, wsparciem wartościowych zjawisk, sieciowaniem podmiotów kultury i podnoszeniem kompetencji kadr kultury.

 

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA


Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 21.01.2025 11:13

Wernisaż wystawy poplenerowej III. Impresje Kłodzkie – BWA Wałbrzych

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowy III. Impresje Kłodzkie, który odbędzie się 22 stycznia 2025 o godzinie 17.00 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Wystawa czynna od 23 stycznia do 9 lutego 2025. pokaż więcej »

Dodano: 13.01.2025 01:00

„Muzyczne Czwartki” w Jeleniej Górze 2025

„Styczniowy karnawał” to koncert kameralny w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, który odbędzie się 23 stycznia w Galerii Karkonoskiej. Serdecznie zapraszamy. pokaż więcej »

Dodano: 13.01.2025 00:40

XXII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie – Zjednoczeni dla Dobrej Sprawy

25 stycznia odbędzie się  XXII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Celem wydarzenia jest niesienie pomocy Polakom mieszkającym na Ukrainie i innych krajach wschodnich. pokaż więcej »

Dodano: 13.01.2025 00:30

„Jesień” – lutowe pokazy spektaklu Teatru Polskiego w Podziemiu

W lutym zapraszamy na kolejne pokazy najnowszego spektaklu Teatru Polskiego w Podziemiu, scenicznej adaptacja powieści Ali Smith „Jesień" w reżyserii Katarzyny Minkowskiej. pokaż więcej »

Dodano: 07.01.2025 13:36

MIESIĘCZNIK „ODRA” 1/2025

Ile koalicji w koalicji? • Czy Polacy się zmieniają? • Świat z Trumpem na czele Rozmowa z prof. GOŁATĄ: O przyszłości ludzkości • Rosja donosząca • SZPET Nad „Notesami” Wajdy • JASTRUN: Opowiadania • TURANT: Z podróży Było nie było GRZYWACZA • HARLENDER • Biennale Musica w Wenecji Wiersze: SENDECKI, WILDEN • Literatura w „niebycie” […] pokaż więcej »

Dodano: 03.01.2025 01:00

WARSTWY Sinta Werner

Narracja wystawy „Warstwy“ niemieckiej artystki Sinty Werner zbudowana została wokół wrocławskiego modernizmu jako kulturowej spuścizny Wrocławia i istotny element tożsamości tego miasta. Zachęcamy do obejrzenia nowej wystawy w Galerii FOTO-GEN. pokaż więcej »

Dodano: 16.12.2024 08:56

Wystawa: Glass without Borders

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze trwa wystawa dzieł szkła artystycznego powstałych w ramach tegorocznej edycji projektu "Glass without Borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu". pokaż więcej »

Dodano: 30.11.2024 00:00

Karolina Jaklewicz. Geometria w stanie napięcia

Wystawa będzie pokazem retrospektywnym obrazów, wybranych ze wszystkich cykli artystki namalowanych pomiędzy 2002 i 2022 rokiem. Towarzyszy jej w pełni ilustrowany, dwujęzyczny katalog, wydany przez OKiS pod redakcją Doroty Monkiewicz z tekstami Leszka Koczanowicza, Luizy Nader, Piotra Lisowskiego i Doroty Monkiewicz. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)