Udostępnij:

Dodano:

10.05.2024 12:00

WYNIKI NABORU „Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu”

WYNIKI NABORU
Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum
Szkła Artystycznego i Designu

W dniu 16 maja 2024 roku Komisja naboru w składzie: Igor Wójcik oraz dr Mariusz Łabiński wybrała następujące osoby do udziału w projekcie Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu:

 1. Agata Drąg
 2. Justyna Dżaman
 3. Amelia Mercedes Nowak
 4. Ewelina Salanda

Gratulujemy!

Wyniki naboru do projektu Glass without borders

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

ogłasza nabór uczestników i uczestniczek do projektu

 

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu

współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Glass without borders. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu to unikalne przedsięwzięcie na skalę kraju, integrujące edukację, twórczość i technologię szkła. Projekt eksploruje nowoczesną erę szklarstwa, podkreślając jego wszechstronne możliwości technologiczne, naukowe i artystyczne. W kontekście regionu Karkonoszy i Gór Izerskich, inicjatywa odnosi się do historii szkła jako integralnej części tożsamości regionu. Projekt inspiruje do postrzegania szkła nie tylko jako materiału, lecz również jako nośnika wartości kulturowych, pogłębia zrozumienie dziedzictwa szklarstwa, przyczyniając się do rozwoju społeczności lokalnych. Rozwój umiejętności artystycznych, współpraca i wymiana oraz promocja polskiej twórczości to kluczowe cele. Warsztaty oferują praktyczne doświadczenia, inspirują młode talenty, rozwijają umiejętności rzemieślnicze i teoretyczne, promują współpracę międzyuczelnianą, oraz podnoszą świadomość historyczną.

Na projekt złożą się warsztaty z artystami oraz studentami i studentkami Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w polskich i czeskich hutach szkła. Część warsztatów będzie dostępna dla publiczności, a całość projektu zostanie zakończona otwartym wydarzeniem z warsztatami plenerowymi. Pełny program już wkrótce zostanie ogłoszony na stronie www.okis.pl.

 

Nabór uczestników i uczestniczek prowadzony będzie w terminie:

od 10.05 do 15.05.2024 roku.

Ogłoszenie wyników:

16.05.2024 roku, www.okis.pl

Formularz zgłoszeniowy:


Kryteria uczestnictwa:

Kandydatem lub Kandydatką do projektu w ramach naboru mogą zostać osoby fizyczne, które są studentami/studentkami Sztuka i wzornictwo szkła (lub podobnych) na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Zakres uczestnictwa:

 • udział w plenerze w dniach 15-28 lipca 2024, w tym udział w warsztatach szklarskich oraz w sympozjum naukowym (wystąpienie);
 • w ramach pleneru oczekiwane będzie zrealizowanie pracy artystycznej, a następnie udział w wystawie poplenerowej;
 • nocleg oraz wyżywienie zostaną zapewnione przez Organizatora.

Zasady i termin naboru:

 1. Nabór odbywać się będzie w dniach 10-15 maja 2024. Zgłoszenia będą przyjmowane w formie elektronicznej do 15.05.2024, do godz. 23:59.
 2. Nabór prowadzony będzie z uwzględnieniem zasad równości.
 3. W toku naboru przyjmowane będą jedynie zgłoszenia wypełnione na właściwym formularzu, opatrzonym datą i podpisem potencjalnego uczestnika czy uczestniczki.
 4. Formularz powinien zostać uzupełniony w języku polskim. Formularz jest dostępny na stronie www.okis.pl.
 5. Każdy potencjalny uczestnik/uczestniczka zobligowany jest do zapoznania się z regulaminem naboru i uczestnictwa w projekcie określającym zasady naboru i realizacji projektu.

Regulamin:

Regulamin naboru do projektu Glass without borders 15-28.07.2024

Miejsce składania formularza:

Każda osoba zainteresowana udziałem, spełniająca kryteria naboru powinna złożyć formularz zgłoszeniowy drogą elektroniczną na adres: sekretariat@okis.pl.

 

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 04.05.2024 10:30

XXXIII Festiwal „Maj z Muzyką Dawną”

Trwa tegoroczna edycja Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną", który od ponad 30 lat wzbogaca repertuar kulturalny regionu dolnośląskiego o mniej znaną lub rzadko wykonywaną muzykę wokalno-instrumentalną dawnych mistrzów. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 10:00

Święto Wyszywanki / Свято Вишиванки

Wielokulturowe wydarzenie dla dużych i małych odbiorców, którego tematem jest wyszywanka - tradycyjna koszula ukraińska z haftem. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 10:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

25 maja przestrzeń Galerii FOTO-GEN po raz kolejny wypełnią dźwięki muzyki. Tym razem w świat ambientu przeniesie nas Pruski – producent muzyczny związany z wytwórnią Whitelabrecs (UK) oraz Krysalisound (IT). pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 09:30

Premiera filmu „Ta nasza młodość. Strajki studenckie ’88 ’89”

Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego „Ta nasza młodość. Strajki studenckie '88 '89", będącego koprodukcją wrocławskiego oddziału IPN oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Premierowy pokaz filmu odbędzie się 25 maja o godz. 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym.  pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 09:00

„WĘDROWCY KARKONOSZY” – PREMIERA

30 maja odbędzie się premiera najnowszego filmu dokumentalnego współprodukowanego przez OKiS we Wrocławiu - "Wędrowcy Karkonoszy" - na antenie TVP3 Wrocław. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:30

Sztuka Japonii bliżej ludzi. Warsztaty orientalne.

1 czerwca zapraszamy na bezpłatne warsztaty orientalne składania origami i malowania wachlarzy. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:30

Koncert „Dzieci rodzicom”

1 czerwca 2024 o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Zespołu Piosenki i Tańca GWARKOWIE – „DZIECI RODZICOM” w Hali Widowiskowo – Sportowej RCS. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 08:00

Spektakl „Limba” | Teatr Układ Formalny

„Limba" w reż. Piotra Ratajczaka to spektakl o współczesnych problemach w komunikacji międzyludzkiej, hejcie, egoizmie, braku empatii i społecznych podziałach. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)