Udostępnij:

Dodano:

30.11.2017 11:23

OKiS na 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

30 listopada – 3 grudnia 2017,
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Stoisko nr 66

Najlepsze polskie wydawnictwa spotykają się w stolicy Dolnego Śląska na Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Jest to jedna z trzech liczących się i wysoko ocenianych imprez krajowych o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której głównym zadaniem jest propagowanie „dobrej książki”, czyli literatury o wysokich walorach, zarówno merytorycznych, literackich, jak również artystycznych i typograficznych.

Jak co roku serdecznie zapraszamy na stoisko Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, na którym będzie można znaleźć najnowsze i archiwalne wydawnictwa w promocyjnych cenach.

Działalność wydawnicza Ośrodka dotyczy kilku dziedzin sztuki. W zakresie sztuk wizualnych koncentruje się na wydawaniu publikacji monograficznych, opracowań i katalogów prezentujących twórczość artystów Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego, Spotkań Wyszehradzkich. Duża część z nich poświęcona jest fotografom, których wystawy organizuje Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”. W dziedzinie teatru, w ramach Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, OKiS od kilku lat wydaje kolejne pozycje w uznanej serii wydawniczej „Czarna książeczka z Hamletem”, która poświęcona jest ruchowi teatrów jednego aktora i sylwetkom wybitnych aktorów polskich i zagranicznych. Od 2010 roku jest wydawcą „Notatnika Teatralnego” – pisma poświęconego polskiemu teatrowi współczesnemu. Od wielu lat razem z Instytutem Książki jest głównym wydawcą prestiżowego miesięcznika „Odra”. OKiS wydaje również książki w serii Arch2pelag takie jak: „Przecinek” Jerzego Pluty czy „Cmentarz nieśmiertelnych” Henryka Wańka. Jest  także współwydawcą prestiżowego miesięcznika „Odra”

W ramach 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek zapraszamy na dwa spotkania organizowane przez OKIS:

Spotkanie promocyjne książki „Wacław Szpakowski (1883-1973). Linie rytmiczne” (Sala Niebieska)
30 listopada 2017, godz. 15:00-15:50

Forum artystyczno-literackie OKiS (Sala Czerwona)
30 listopada 2017, godz. 16:00

 

Godziny otwarcia targów:

30 listopada (czwartek)    12.00-18.00
1 grudnia (piątek)           10.00-19.00
2 grudnia (sobota)          10.00-19.00
3 grudnia (niedziela)       10.00-16.00

Dojazd do Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1) komunikacją miejską:
Autobusy dzienne: 115, 145, 146, 701
Tramwaje: 2, 4, 10 → Biskupin / Sępolno

 

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 15.09.2023 11:52

XIX EDYCJA Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „MY POLACY – MY DOLNOŚLĄZACY” o Laur Złotego Pióra

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół średnich, techników, szkół branżowych oraz VIII klas szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Termin nadsyłania prac mija 16 listopada 2023 roku. pokaż więcej »

Dodano: 01.09.2023 09:00

MIESIĘCZNIK ODRA 9/2023

We wrześniowym numerze ODRY m.in.: BALCEROWICZ: O widmie populizmu • SURDYKOWSKI: Wyborcza mgła •SCHUDY: Walka rzeki z nomenklaturą • Armenia dziś – a ludobójstwo Ormian •BALCERZAN: Awangarda interakcyjna • Przypomnienie Andrzeja Bobkowskiego •SZKOŁA: Galicyjskie wędrówki • Kroutvor: Praski labirynt • MASTERNAK Krzechowicz: Drzewa w sztuce • CIMAFIEJEWA, DMITROCA – poezja • 8 Arkusz pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 06:00

Równowaga I Performance

Zapraszamy na drugą odsłonę projektu "Równowaga". 27 września w sali Instytutu im. J. Grotowskiego odbędą się działania artystyczne, performance w wykonaniu Janusza Bałdygi, Angeliki Fojtuch i Ewy Zarzyckiej. Realizacje trójki uznanych polskich artystów poszerzą kontekst pojęcia równowagi, tak kluczowego w diagnozowaniu przyczyn destabilizacji świata. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 05:00

3. KWADRA PEŁNIA – KARKONOSKA NOC ELEKTRONICZNEJ AWANGARDY

Industrial Art po latach wraca z projektem 3 KWADRA - tym razem w pełni księżyca! 29-30 września 2023, Schronisko na Hali Szrenickiej pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 04:00

Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej we wrześniu

Zapraszamy na wrześniowe wydarzenia artystyczne w ramach XXXIV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną” pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 03:30

10-lecie Zespołu HEJSZOVINA

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Zespołu Wokalnego Hejszovina, podczas którego wystąpią również zaproszeni artyści z repertuarem operetkowym i operowym. Koncert odbędzie się 30 września o godz. 18:00 w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 03:00

SPEKTAKL „AUGUST” W PIEKARNI

Organizatorzy Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej zapraszają na wyjątkowy spektakl "August", który odbędzie się w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA. pokaż więcej »

Dodano: 18.09.2023 03:00

XI Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej, „RAZEM-LEPIEJ”

Od 1 po 8 października, zapraszamy wydarzenia, wśród których zaplanowano m.in. wieczór poetycko-literacki z Uladzimiram Niaklajevym, spotkanie wokół książki CELA 18, prezentację monodramu MÓJ CHLEB Zoi Belochvostik, czytania performatywne, wystawy, oraz koncerty białoruskich artystów. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)