Data:

29.09–29.10.2023

Miejsce:

Contemporary Art Space Batumi,
1/5, Zviad Gamsakhurdia St,
Batumi, Gruzja

Udostępnij:

Dodano:

29.09.2023 10:12

Prace Toma Swobody i polski selfpublishing w Gruzji

W piątek 29 września 2023 r. w Contemporary Art Space  w Batumi otwarto dwie wystawy polskich artystów-fotografików w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury.

Pierwsza z nich to prezentacja indywidualna prac polskiego artysty Toma Swobody „Jak zwierzę”, który w ciągu ostatnich kilku lat rozwija bardzo rozległy projekt badawczy „Animal Space”. Stanowi on dokumentację mieszkalnych przestrzeni dla zwierząt zaprojektowanych przez człowieka. Problem ten jest szczególnie widoczny w ogrodach zoologicznych, gdzie w sposobie projektowania klatek czy wybiegów, udających miejsca natywne zwierząt, uwidacznia się niezrozumienia ich rzeczywistych potrzeb. Stają się one zatem ludzką projekcją, wyobrażeniem tego, jak żyją zwierzęta. Projekt, oprócz tego, że stanowi wizualną narrację, możne być też rozumiany jako protest zwracający uwagę na warunki w jakich żyją zwierzęta. Ich dziejącą się cały czas krzywdę, niewygody i stres. Kuratorem tej wystawy jest Paweł Bąkowski.

Druga wystawa „Polski Selfpublishing fotograficzny. Ziny i niskonakładowe publikacje” to subiektywny przegląd publikacji fotograficznych wybranych przez kuratora wystawy Krzyśka Orłowskiego, który jest wydawcą i projektantem książek fotograficznych. Wybór ten składa się z zinów i małonakładowych, wydawanych oddolnie wydawnictw fotograficznych, które w ostatnich latach są bardzo popularną formą. Wystawa ta to przegląd ponad 20 polskich artystek i artystów, rodzaj otwartej czytelni fotograficznej.

 

 

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Galeria FOTO-GEN
Contemporary Art Space Batumi

Kuratorzy:
Paweł Bąkowski
Krzysiek Orłowski

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Przewodniczący Najwyższej Rady Autonomicznej Republiki Adżarii

Partner:
Zinteka

Projekt został dofinansowany przez MKiDN w programie „Promocja Polskich artystów za granicą”.

Odsłuchaj treść artykułu

AKTUALNOŚCI

Dodano: 10.11.2023 01:00

ANKIETA: DOLNY ŚLĄSK – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Jeszcze dzisiaj zachęcamy podmioty prowadzące działalność kulturalną na Dolnym Śląsku do udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest pozyskanie wiedzy na temat potencjału kulturalnego naszego regionu. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 06:00

BENEFIS KUBY STANKIEWICZA

Benefis jednego z najbardziej cenionych, polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, z okazji Jego urodzin. Wśród gości koncertu, na który zapraszamy 5 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej sceny jazzowej, m.in. Grażyna Auguścik, Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron i Piotr Wojtasik. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 05:00

WYSTAWA „HAVEL I POLSKA”

Zapraszamy na warszawską odsłonę wystawy "Havel i Polska", która rozpocznie się 6 grudnia w Ośrodku Kultury "Arsus" w Warszawie. Ekspozycja upamiętnia postać byłego prezydenta Czechosłowacji oraz późniejszych Czech, a jej organizatorami są Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej oraz OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 05:00

HAŁDA JAZZ 2023 – Edycja zimowa

Warsztaty jazzowe dla dzieci, koncert integracyjny oraz koncert z jazzowymi aranżacjami kolęd - to propozycje grudniowej edycji Festiwalu Hałda Jazz, która odbędzie się w terminie 6-20 grudnia w kilku miejscowościach na Dolnym Śląsku. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 05:00

Mała Akademia Jazzu – ,,Jazzowe Mikołajki w Bolkowie’’

Zaprasza na ,,Jazzowe Mikołajki’’ w ramach Małej Akademii Jazzu, które odbędą się w 6 grudnia Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków - GALERIA ARS ET HISTORIA. Wydarzenie jest organizowane w ramach XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2023. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 04:00

Pendofsky, Gumolit & EyeCandy Visual

Już 7 grudnia o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy wystąpi basista, bandleader i kompozytor – Marcin Pendowski ze swoim znakomitym zespołem PENDOFSKY. Koncert z utworami z płyty "Gumolit" uświetnią dynamiczne wizualizacje artystów EyeCandy Visual. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 03:30

REINTERPRETACJE | performens dźwiękowy

Dźwiękowe podsumowanie 2023 roku w sztukach wizualnych OKiS we Wrocławiu. 7 grudnia zapraszamy na „Reinterpretacje” - trzy eksperymenty dźwiękowe reinterpretujące twórczość Mariny Abramowić, Jerzego Rosołowicza i Alex Urban, przenoszące sztukę wizualną na doświadczenie słuchowe. pokaż więcej »

Dodano: 04.12.2023 03:00

Dolnośląska tożsamość. Kim jest Dolnoślązak?

8 grudnia w Teatrzr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się spotkanie z autorem książki „Dolny Śląsk i Dolnoślązacy", Sławomirem Szymańskim, dot. tożsamości regionalnej i współwydanej przez OKiS we Wrocławiu. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)