Data i miejsce:

5 stycznia 2023, godz, 17.00
Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu
pl. Nankiera 8, Wrocław

Bilety :

Wstęp wolny

Udostępnij:

Dodano:

05.01.2023 12:26

Spotkanie z Andrzejem Mazurem – autorem książki „Syntezy 2. Eseje krytyczne”

5 stycznia (czwartek) 2023 o godz. 17.00 w Galerii FOTO-GEN OKiS odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Mazurem – autorem książki pt.: Syntezy 2. Eseje krytyczne.

Tym razem autor przybliżył sylwetki i twórczość takich artystów jak: Anna Bujak, Jan Chwałczyk, Tomasz Domański, Miłosz Flis, Zbigniew Horbowy, Konrad Jarodzki, Katarzyna Koczyńska-Kielan, Jerzy Kosałka, Marzena Krzemińska, Zdzisław Nitka, Dominik Podsiadły, Leon Podsiadły, Michał Staszczak, Witold Vito Wójcik. Są to zarówno pedagodzy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, jak i absolwenci tej uczelni.

Książka przybliża rezultaty poszukiwań założeń ideowych ich twórczości na podstawie wnikliwej jej analizy oraz indywidualnego doświadczania ich sztuki przez samego autora. Podobnie, jak w poprzedniej części, do rąk czytelnika trafia niezwykły zapis wrocławskiej sztuki – wyjątkowości procesów twórczych i samych dzieł. Formuła esejów, jak i sama metoda analizy proponowana przez autora, odsłania przede wszystkim bogactwo, i różnorodność zjawiska, ale  ilustruje też niezwykłe możliwości wyłaniania sensów i budowania na ich podstawie doświadczeń oraz perspektyw interpretacyjnych. Bogato ilustrowana publikacja, oprócz prezentacji postaw artystycznych wybitnych twórców, uwrażliwia na sztukę współczesną i  skłania do indywidualnego myślenia o niej oraz o kulturze regionu, myślenia pozbawionego w miarę możliwości zbędnego teoretyzowania.

 

 

 

 

W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia wydawnictwa  Syntezy 2. Eseje krytyczne.

Więcej informacji o publikacji na stronie www.okis.pl

 

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Znalezione obrazy dla zapytania urząd marszałkowski dolnoślaski

AKTUALNOŚCI

Dodano: 02.12.2022 03:30

„Technologia nie znosi ambicji”
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj

Do 19 lutego trwa wystawa "Technologia nie znosi ambicji", która prezentuje prace Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja. Kuratorem wystawy jest Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 01.12.2022 08:00

NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD, wystawa ,,75 Lat ZPAF 1947- 2022″

Czy błąd może być źródłem inspiracją w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?... W dniach 1 grudnia 2022 - 12 lutego 2023 odbywa się wystawa Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w MWW. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 04:00

40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe . Spotkanie promujące album.

8 lutego 2023 o godz. 18.00 zapraszamy do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety na spotkanie promujące album "40 lat Kawiarni Artystycznej Kalambur Art Cafe". Gośćmi spotkania będą m.in. Michał Litwiniec, koordynator i pomysłodawca publikacji, Berenika Niewiadomska, jedna z autorek książki. Spotkanie poprowadzi Karol Pęcherz. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 03:00

Wystawa pofestiwalowa State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu 2022

Zapraszamy na kolejną wystawę podsumowującą jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach „State of Glass” w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie. Celem projektu „State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i […] pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 02:00

Alex Urban. She Devil

Zapraszamy na wystawę artystki Alex Urban SHE DEVIL, która odbędzie się w dniach 10 lutego -16 kwietnia 2023 w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Alex Urban swoją opowieścią o kobietach usiłuje odczarować złogi fallocentrycznej, zanurzonej w religii kultury i aberracyjne odarcie ich z powagi i właściwej im roli. pokaż więcej »

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 06:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Organizuj i śpij spokojnie. Bezpieczeństwo wydarzeń o charakterze publicznym

Dolnośląskie Laboratorium Kultury zorganizowało w dniu 2 lutego 2023 szkolenie o tym, jak zarządzać bezpieczeństwem wydarzeń i imprez kulturalnych. pokaż więcej »

Dodano: 30.01.2023 05:00

Szkolenia z bezpieczeństwa wydarzeń o charakterze publicznym: Dokumentacja na imprezę – to wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje!

3 lutego 2023 odbyło się drugie szkolenie zorganizowane przez Dolnośląskie Laboratorium Kultury, które dotyczyło tworzenia dokumentacji na imprezy kulturalne w kontekście bezpieczeństwa i imprez masowych. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)