Data:

Wernisaż: 19 stycznia 2024, godz. 19.00

Miejsce:

Galeria FOTO-GEN OKiS
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Bilety:

normalny – 10 zł
ulgowy* – 5 zł
grupowy – 7 zł od osoby (grupa od 8 osób)
grupowy ulgowy* – 3,50 zł od osoby (grupa od 8 osób)
rodzinny – 15 zł ( 1 osoba dorosła +do pięciu dzieci)
oprowadzania grup (od 8 osób) z kuratorem galerii*:
— j. polski: 20 zł
— j. angielski: 30 zł

*Bilet ulgowy przysługuje: emerytom, rencistom, uczniom, studentom

Wstęp bezpłatny przysługuje: dzieciom do lat 7, studentom kierunków artystycznych i pokrewnych, dziennikarzom, osobom powyżej 70. roku życia, Zasłużonym Działaczom Kultury, Zasłużonym Kulturze Gloria Artis lub adekwatnie odznaczonym, pracownikom galerii i muzeów na podstawie legitymacji pracowniczych, przewodnikom miejskim w trakcie oprowadzania.

*Oprowadzania grup (od 8 osób) z kuratorem galerii odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym.

We wtorki wstęp bezpłatny.

Udostępnij:

Dodano:

19.01.2024 02:00

kinoMANUAL Salon zimowy

kinoMANUAL zostało założone przez Agę Jarząb i Maćka Bączyka. To mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej z Wrocławia (Polska) nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem.
kinoMANUAL eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. Ich najczęściej nagradzany film „25/25” zdobył II nagrodę na Festiwalu Punto y Raya 2018 oraz I nagrodę dla najlepszego polskiego filmu na Festiwalu ANIMOCJE 2019. kinoMANUAL koncertował na żywo z zespołem Pin Park w Polsce, Anglii, Niemczech, Holandii i Francji.
kinoMANUAL współpracuje z międzynarodowymi instytucjami sztuki, artystami i badaczami na całym świecie jako motion designer i organizator targów sztuki. Od 2015 roku stale współpracują z Punto y Raya Festival z Hiszpanii, Filmverkstaden z Finlandii (jako aktywny członek stowarzyszenia Filmverkstaden) oraz O!Pla Polish Film Festival z Polski.
kinoMANUAL prowadzi warsztaty animacyjne dla dorosłych i dzieci podczas festiwali animacji i filmu, targów sztuki i pokazów kultury.
Aga Jarząb jest twórczynią filmów, animatorką i projektantką graficzną, urodzona we Wrocławiu w 1977 roku. Mieszka i pracuje w swoim rodzinnym mieście. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z tytułem magistry sztuk pięknych, rozpoczęła tam pracę jako wykładowczyni i pracowniczka naukowa. W 2017 roku uzyskała stopień doktory w dziedzinie sztuki i kontynuuje pracę dydaktyczną na Wydziale Sztuki Mediów.
Rozpoczęła swoje doświadczenie artystyczne jako graficzka, ale w końcu znalazła swój artystyczny wyraz w animacji. Koncentruje się na filmach animowanych w technikach tradycyjnych, takich jak rysunek, wycinanka czy reżyseria bezpośrednia. Jej filmografia zawiera głównie abstrakcyjne, eksperymentalne filmy krótkometrażowe. Od 2014 roku współpracuje z Maćkiem Bączykiem w duecie kinoMANUAL. Razem tworzą filmy i spektakle, które są pokazywane na wielu festiwalach animacji na całym świecie.

Jako graficzka i animatorka Aga Jarząb współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, takimi jak muzea, targi sztuki i festiwale filmowe. Dwa jej filmy z „Siostry Jarząb” znalazły się w antologii DVD „Akcja – animacja” wydanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej NInA.

Maciej Bączyk ur. 1977, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Maciek Bączyk zajmuje się dźwiękiem i obrazem w praktyce i w teorii. W 2010 roku Bączyk powrócił do sztuk wizualnych, głównie filmu eksperymentalnego i instalacji. Jedną z najważniejszych cech jego prac jest ręczny kontakt z folią, taśmami, narzędziami i samym procesem produkcyjnym. Występował i nagrywał z zespołami AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty oraz z jego obecnymi zespołami: Kristen, Pin Park. Jest także kuratorem gościnnym na Think Tank Lab Triennale, Międzynarodowym Festiwalu Rysunku Współczesnego we Wrocławiu.

 

Audycja DAB+ Sztuka w Radio Wrocław Kultura #3/2024 (17 stycznia 2024, godz. 16.00)
Gośćmi MaćkaPrzestalskiego będą Maciek Bączyk i Pawłem Bąkowskim kurator  wystawy kinoMANUAL Salon zimowy . (posłuchaj )

 

Patroni medialni:
TVP Kultura, Radio Wrocław Kultura, Kwartalnik Fotografia, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Contemporary Lynx

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 16.02.2024 00:30

ANTOLOGIA „KOŃCA ŚWIATA NIE BĘDZIE”. Spotkanie autorskie ze Stanisławem Bielskim.

24 lutego w Parafii Greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie ze Stanisławem Bielskim, które poprowadzi Anna Ursulenko. pokaż więcej »

Dodano: 16.02.2024 00:22

SALON ZIMOWY I o filmie. kinoMANUAL i Adriana Prodeus

Artyści z kinoMANUAL i Adriana Prodeus, autorka tekstu do publikacji towarzyszącej wystawie "Salon zimowy", zapraszają na rozmowę o filmach, eksperymentach, sprzęcie, dźwiękach i comprovisation. pokaż więcej »

Dodano: 15.02.2024 11:14

Pokazy filmu dokumentalnego „Zrodzony w powietrzu” Bronisława Bubiaka

13 lutego 2024 odbyły się trzy zamknięte pokazy filmu dokumentalnego o pilocie Bolesławie Orlińskim - „Zrodzony w powietrzu” w reżyserii Bronisława Bubiaka. Film prezentowano dla uczniów SP nr 118, noszącej imię słynnego pilota. pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 02:00

Muzyczne Czwartki w Jeleniej Górze 2024

Wraz z uczniami i pedagogami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze zapraszamy na cykl 9 koncertów kameralnych "Muzyczne Czwartki". pokaż więcej »

Dodano: 05.02.2024 01:00

DUB PISTOLS, PAPRIKA KORPS,  BOGATYNIA

Wybuchowe połączenie dwóch oryginalnych zespołów Dub Pistols (UK) i Paprika Korps (PL)! Zapraszamy na koncert łączący różne gatunki muzyczne oraz wspólną zabawę do Bogatyni. pokaż więcej »

Dodano: 02.02.2024 05:00

NIE/DOSKONAŁY BŁĄD – WYSTAWA ZPAF W WAŁBRZYCHU

Nowa odsłona wystawy Dolnośląskiego Związku Artystów Fotografików, prezentująca zagadnienie tzw. błędu w sztuce i fotografii. Wernisaż odbędzie się 2 lutego w Starej Kopalni w Wałbrzychu. pokaż więcej »

Dodano: 26.01.2024 00:18

WYSTAWA TOMASZ DOMAŃSKI „OBRAZ nie OBRAZ”

W dniach 26 stycznia - 3 marca trwa wystawa Tomasza Domańskiego w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Publikacja "Obraz nie Obraz " jest dostępna w naszej księgarni internetowej: www.sklep.okis.pl pokaż więcej »

Dodano: 19.01.2024 15:07

Wystawy poplenerowe Impresje Kłodzkie II. Pleneru Malarskiego w Lewinie Kłodzkim

Kolejna odsłona wystawy obrazów powstałych podczas letniego pleneru 1 marca we Wrocławiu. Zapraszamy do Otwartych Pracowni Plastycznych im. Eugeniusza Gepperta przy ul. Ruskiej. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)