Data:

Wernisaż: 19 stycznia 2024, godz. 19.00

Miejsce:

Galeria FOTO-GEN OKiS
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław

Bilety:

normalny – 10 zł
ulgowy* – 5 zł
grupowy – 7 zł od osoby (grupa od 8 osób)
grupowy ulgowy* – 3,50 zł od osoby (grupa od 8 osób)
rodzinny – 15 zł ( 1 osoba dorosła +do pięciu dzieci)
oprowadzania grup (od 8 osób) z kuratorem galerii*:
— j. polski: 20 zł
— j. angielski: 30 zł

*Bilet ulgowy przysługuje: emerytom, rencistom, uczniom, studentom

Wstęp bezpłatny przysługuje: dzieciom do lat 7, studentom kierunków artystycznych i pokrewnych, dziennikarzom, osobom powyżej 70. roku życia, Zasłużonym Działaczom Kultury, Zasłużonym Kulturze Gloria Artis lub adekwatnie odznaczonym, pracownikom galerii i muzeów na podstawie legitymacji pracowniczych, przewodnikom miejskim w trakcie oprowadzania.

*Oprowadzania grup (od 8 osób) z kuratorem galerii odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym.

We wtorki wstęp bezpłatny.

Udostępnij:

Dodano:

19.01.2024 02:00

kinoMANUAL Salon zimowy

kinoMANUAL zostało założone przez Agę Jarząb i Maćka Bączyka. To mały, niezależny dom produkcji audiowizualnej z Wrocławia (Polska) nastawiony na eksperymentowanie z ruchomym obrazem i dźwiękiem.
kinoMANUAL eksploruje głównie techniki animacji analogowej, takie jak ręcznie rysowane, wycinane lub kino bezpośrednie. Korzystając z dotykowego kontaktu z filmem i samym procesem produkcyjnym, tworzą filmy i obiekty, które korespondują z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. Ich najczęściej nagradzany film „25/25” zdobył II nagrodę na Festiwalu Punto y Raya 2018 oraz I nagrodę dla najlepszego polskiego filmu na Festiwalu ANIMOCJE 2019. kinoMANUAL koncertował na żywo z zespołem Pin Park w Polsce, Anglii, Niemczech, Holandii i Francji.
kinoMANUAL współpracuje z międzynarodowymi instytucjami sztuki, artystami i badaczami na całym świecie jako motion designer i organizator targów sztuki. Od 2015 roku stale współpracują z Punto y Raya Festival z Hiszpanii, Filmverkstaden z Finlandii (jako aktywny członek stowarzyszenia Filmverkstaden) oraz O!Pla Polish Film Festival z Polski.
kinoMANUAL prowadzi warsztaty animacyjne dla dorosłych i dzieci podczas festiwali animacji i filmu, targów sztuki i pokazów kultury.
Aga Jarząb jest twórczynią filmów, animatorką i projektantką graficzną, urodzona we Wrocławiu w 1977 roku. Mieszka i pracuje w swoim rodzinnym mieście. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z tytułem magistry sztuk pięknych, rozpoczęła tam pracę jako wykładowczyni i pracowniczka naukowa. W 2017 roku uzyskała stopień doktory w dziedzinie sztuki i kontynuuje pracę dydaktyczną na Wydziale Sztuki Mediów.
Rozpoczęła swoje doświadczenie artystyczne jako graficzka, ale w końcu znalazła swój artystyczny wyraz w animacji. Koncentruje się na filmach animowanych w technikach tradycyjnych, takich jak rysunek, wycinanka czy reżyseria bezpośrednia. Jej filmografia zawiera głównie abstrakcyjne, eksperymentalne filmy krótkometrażowe. Od 2014 roku współpracuje z Maćkiem Bączykiem w duecie kinoMANUAL. Razem tworzą filmy i spektakle, które są pokazywane na wielu festiwalach animacji na całym świecie.

Jako graficzka i animatorka Aga Jarząb współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, takimi jak muzea, targi sztuki i festiwale filmowe. Dwa jej filmy z „Siostry Jarząb” znalazły się w antologii DVD „Akcja – animacja” wydanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej NInA.

Maciej Bączyk ur. 1977, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Maciek Bączyk zajmuje się dźwiękiem i obrazem w praktyce i w teorii. W 2010 roku Bączyk powrócił do sztuk wizualnych, głównie filmu eksperymentalnego i instalacji. Jedną z najważniejszych cech jego prac jest ręczny kontakt z folią, taśmami, narzędziami i samym procesem produkcyjnym. Występował i nagrywał z zespołami AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty oraz z jego obecnymi zespołami: Kristen, Pin Park. Jest także kuratorem gościnnym na Think Tank Lab Triennale, Międzynarodowym Festiwalu Rysunku Współczesnego we Wrocławiu.

 

 

Audycja DAB+ Sztuka w Radio Wrocław Kultura #3/2024 (17 stycznia 2024, godz. 16.00)
Gośćmi MaćkaPrzestalskiego będą Maciek Bączyk i Pawłem Bąkowskim kurator  wystawy kinoMANUAL Salon zimowy . (posłuchaj )

kinoMANUAL | Salon zimowy: PIN PARK Koncert e Galerii FOTO-GEN – 23 marca 2024, godz. 19.00

kinoMANUAL | Salon zimowy: To mnie rusza! Oprowadzanie neuroestetyczne z dr Agnieszką Bandurą – 20 marca 2024, godz. 18.00

kinoMANUAL | Salon zimowy: LOTTO – koncert w galerii FOTO-GEN – 2 marca 2023, godz. 19.00

kinoMANUAL | Salon zimowy: o filmie. kinoMANUAL i Adriana Prodeus – 28 lutego 2023, godz. 18.00

kinoMANUAL | Salon zimowy: Koncert Piotra Kurka – 10 lutego 2024, godz. 19.00

kinoMANUAL | Salon zimowy: oprowadzanie kuratorsko-autorskie 16 luty 2024, godz. 18.00

Fotorelacja z otwarcia wystawy kinoMANUAL | Salon zimowy – 19 stycznia 2024

 

 

Patroni medialni:
TVP Kultura, Radio Wrocław Kultura, Kwartalnik Fotografia, Miesięcznik Odra, Pismo Artystyczne Format, Contemporary Lynx

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Array ( [post_type] => post [posts_per_page] => 8 [post_status] => publish [orderby] => Array ( [meta_value_num] => DESC [date] => DESC ) [meta_key] => sticky_post [ignore_sticky_posts] => 1 [tax_query] => Array ( [0] => Array ( [taxonomy] => category [field] => term_id [terms] => Array ( [0] => 470 ) [operator] => NOT IN ) ) [category__in] => Array ( [0] => 15 ) [category__not_in] => Array ( [0] => 470 ) )

AKTUALNOŚCI

Dodano: 18.06.2024 06:00

Festiwal Performansu „(nie) Obecność”

Festiwal Performansu „(nie) Obecność”, to wielowymiarowe, międzynarodowe wydarzenie otwierające przestrzeń dla różnorodnych stylów artystycznych i tematów społecznych . Pierwsza odsłona projektu już 20-21 czerwca w Görlitz. pokaż więcej »

Dodano: 20.05.2024 02:00

24. Summer Guitar Festival

Do końca czerwca trwają zapisy na tegoroczną edycję letnich kursów gitarowych dla dzieci i młodzieży w ramach  Summer Guitar Festival w Krzyżowej. Festiwal planowany w dniach 14-21 lipca 2024. pokaż więcej »

Dodano: 20.06.2024 12:38

Fotorelacja z premiery spektaklu ostatńx poetx. pśę$wińo

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji premiery spektaklu ostatńx poetx. pśę$wińo, która odbyła się 14 czerwca 2024, w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, Sali Teatru Laboratorium we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 18.06.2024 07:00

Warsztaty florystyczne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty florystyczne, podczas których będziemy tworzyć kwiatowe Flower boxy. pokaż więcej »

Dodano: 18.06.2024 06:00

III Festiwal Teatru na faktach „Rzeczy zbędne”

Program III Festiwalu Teatru na faktach to ponad 20 wydarzeń: spektakle, czytania performatywne, dyskusje i spotkania, a także warsztaty .Festiwal opowie o zwykłych ludziach podejmujących niezwykle trudne decyzje. Każdy ze spektakli i każde z czytań performatywnych będzie się odnosić do prawdziwych bohaterów i zdarzeń. pokaż więcej »

Dodano: 18.06.2024 05:25

Wyjazd reprezentacji Dolnego Śląska na 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

W najbliższy weekend  (21-23 czerwca) odbędzie się 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolny. W tym roku Dolny Śląsk reprezentowany będzie przez Zespół Śpiewaczy „Lasowianie” z Pieńska, Góralski Teatr Pieśni „Dunawiec” ze Zbylutowa oraz śpiewaczka Zofia Tarasiewicz z Bolesławca. pokaż więcej »

Dodano: 18.06.2024 05:06

“Bliskie Kino” i Festiwal Filmowy Spektrum

Letnie pokazy filmów w dolnośląskich plenerach. Od 22 czerwca do 14 września odbędzie się pięć projekcji kinowych hitów z ostatnich lat. “Bliskie Kino” zawita do Szczepanowa, Duszników Zdrój, Obornik Śląskich, Świebodzic i Kamiennej Góry. pokaż więcej »

Dodano: 18.06.2024 05:00

BEZ OJCZYZNY. Spotkanie autorskie

22 czerwca w Klubie Proza odbędzie się spotkanie z Uładzimirem Niklajewem, premiera poematu „Kaliady” i prezentacja książki „Bez ojczyzny” pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)