Udostępnij:

„Pamiętajcie o ogrodach…stamtąd przyszliście” (2012)

film dokumentalny, czas 63 min., rok produkcji: 2012

 

 

Film dokumentalny opowiadający o dolnośląskich laureatach Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Godzina filmowych opowieści aktorów nagrodzonych podczas Przeglądu. Nie zabraknie wśród nich aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu – Kingi Preis, Mariusza Kiljana oraz Bartosza Porczyka. Przewodnikiem po niezwykłych losach i kreacjach scenicznych jest ich sceniczny kolega Marian Czerski.

W filmie udało się zebrać imponujący materiał, zawierający wiele archiwalnych zdjęć, plakatów, materiałów filmowych i prawie 1000 minut rozmów z 16 laureatami, wywodzącymi się bądź związanymi z Dolnym Śląskiem. Opowieść ilustrują także liczne fragmenty zwycięskich piosenek, np. „Nie opuszczaj mnie w wykonaniu” Edyty Geppert, „Przekleństwo” śpiewane przez Kingę Preis czy „Na zakręcie” zaprezentowane przez Bognę Woźniak.

Będzie można odczuć emocje, jakie towarzyszyły młodym aktorom, często debiutującym podczas poważnej imprezy. Produkcja to także okazja do opowiedzenia historii konkursu, mającego swoje początki w zmaganiach „Liryka’ 76”. Choć Przegląd bardzo się zmienił przez te kilkadziesiąt lat, to jednak magia piosenki śpiewanej przez młodych dobrze rokujących twórców pozostała i wciąż przyciąga wielbicieli tego gatunku z całej Polski.

 

 

Odsłuchaj treść artykułu
Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)