Udostępnij:

Reportaże – Polsko-Gruziński Festiwal Kultury

Powołany do istnienia w roku 2017 Polsko-Gruziński Festiwal Kultury jest przestrzenią współpracy kulturalnej i artystycznej między regionem Dolnego Śląska a gruzińską Autonomiczną Republiką Adżarii. Festiwal ma charakter interdyscyplinarny i realizuje projekty z różnych dziedzin artystycznych, które często są projektami realizowanymi wspólnie przez artystów z Dolnego Śląska oraz z Adżarii.  Dotychczas w ramach Festiwalu zrealizowano dwa filmy dokumentalne, koncerty Adżarskiego Państwowego Chóru „Batumi”, spektakle Adżarskiego Państwowego Baletu „Khorumi”, spektakle teatru „Ocelot” ze Złotoryi oraz „Experimental Theatre” z Batumi, plenery i wystawy fotograficzne w Galerii Foto-Gen oraz w Contemporary Art Space w Batumi i wiele innych wydarzeń przybliżających obu narodom kulturę regionów. Z każdej edycji festiwalu realizowany jest reportaż ukazujący realizowany program, a jego emisja ma miejsce na antenie TVP Wrocław.

 

Celem festiwalu jest:

  • organizowanie wydarzeń kulturalnych umożliwiających Polakom i Gruzinom wzajemne poznanie: tradycji, sztuki, muzyki, literatury i wszelkich aspektów kultury
  • promowanie artystycznej kultury tworzonej na Dolnym Śląsku w Gruzji
  • tworzenie nici współpracy między artystami polskimi i gruzińskimi dla realizacji projektów mających być katalizatorem tworzenia nowych idei artystycznych oraz doświadczenia niezapomnianych przeżyć estetycznych.
  • promowanie artystów gruzińskich w instytucjach kulturalnych na Dolnym Śląsku i w Polsce
  • inicjowanie spotkań i współpracy między instytucjami, festiwalami, fundacjami i organizacjami kultury Dolnego Śląska oraz Adżarii.
Odsłuchaj treść artykułu
Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)