Udostępnij:

GALERIA FOTO-GEN

Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego to największa na Dolnym Śląsku i zarazem jedna z największych i najstarszych tego typu instytucji w Polsce, dedykowana fotografii i sztuce o prowieniencji fotomedialnej. Galeria usytuowana jest w centrum miasta między Rynkiem i Ostrowem Tumskim. Mieści się w zabytkowym Domu Panien Trzebnickich, zwanym również Domkiem Romańskim (pierwsze wzmianki o budynku mieszkalnym, w którym rezydowały trzebnickie cysterki, pochodzi z 1208 roku).   Powierzchnia ekspozycyjna obejmuje trzy pomieszczenia: romańskie, gotyckie oraz część współczesną.

Działalność wystawiennicza Galerii FOTO-GEN nawiązuje do tradycji funkcjonujących wcześniej  w tym miejscu (od początku lat siedemdziesiątych): Wrocławskiej Galerii Fotografii, legendarnej Foto-Medium-Art i Dolnośląskiego Centrum Fotografii „Domek Romański”.

Galeria prezentuje zarówno fotografię sensu stricte, jak i realizacje wpisujące się w fotomedialny nurt sztuki, czego wyrazem są wystawy prac cenionych przedstawicieli głównych kierunków fotografii artystycznej oraz eksperymentu fotomedialnego. Eksponuje – zróżnicowane pod względem formalnym – interesujące prace młodych twórców, którzy wcześniej nie zaistnieli w przestrzeni wystawienniczej, jak i dokonania artystów, którzy na trwałe zapisali się na kartach historii sztuki fotografii. W strategii wystawienniczej Galerii FOTO-GEN jest uczestnictwo w przedsięwzięciach  artystycznych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Kontakt: www.fotogen.okis.pl

 

Odsłuchaj treść artykułu

Dodano: 19.04.2024 05:00

ZAAKCEPTUJMY TO, CO NAM SIĘ NIE PODOBA | Ros Khavro

Zachęcamy do odwiedzania nowej wystawy w Galerii FOTO-GEN, na której znajdują się fotografie i rzeźby ukraińskiego artysty Rosa Khavro. pokaż więcej »

Dodano: 23.03.2024 09:00

kinoMANUAL | Salon zimowy: PIN PARK Koncert w Galerii FOTO-GEN

W sobotę 23 marca zapraszamy na ostatni już z trzech koncertów w ramach wystawy „Salon Zimowy”. Duet kinoMANUAL wystąpi w podwójnej roli – zapewnią wizualizacje do występu PIN PARK, w którym obok Maćka Polaka gra również Maciek Bączyk. pokaż więcej »

Dodano: 11.03.2024 08:30

kinoMANUAL | SALON ZIMOWY: TO MNIE RUSZA! OPROWADZANIE NEUROESTETYCZNE Z DR AGNIESZKĄ BANDURĄ

Już 20 marca poszukamy odpowiedzi m.in. na pytanie, skąd bierze się atrakcyjność animacji abstrakcyjnej i muzyki wizualnej. Zapraszamy na oprowadzanie neuroestetyczne z dr Agnieszką Bandurą. pokaż więcej »

Dodano: 02.03.2024 06:00

Salon Zimowy: LOTTO – koncert w galerii FOTO-GEN

Zapraszamy na drugi koncert w ramach wystawy "Salon Zimowy" duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi grupa LOTTO. 2 marca 2023, godz. 19.00, wstęp wolny! pokaż więcej »

Dodano: 28.02.2024 08:00

SALON ZIMOWY I o filmie. kinoMANUAL i Adriana Prodeus

Artyści z kinoMANUAL i Adriana Prodeus, autorka tekstu do publikacji towarzyszącej wystawie "Salon zimowy", zapraszają na rozmowę o filmach, eksperymentach, sprzęcie, dźwiękach i comprovisation. pokaż więcej »

Dodano: 06.02.2024 03:00

kinoMANUAL/ Koncert Piotra Kurka

10 lutego zapraszamy do Galerii FOTO-GEN na koncert w ramach wystawy "Salon Zimowy" duetu kinoMANUAL, na którym wystąpi Piotr Kurek. Wstęp wolny! pokaż więcej »

Dodano: 06.02.2024 01:00

kinoMANUAL | Salon zimowy | oprowadzanie kuratorsko-autorskie

Spotkaniem z twórcami będzie okazją do wysłuchania o ich projektach i pracy nad instalacjami począwszy od powstania pomysłu i koncepcji do finałowego etapu prezentacji gotowych obiektów. Moderatorem spotkania będzie pomysłodawca i kurator wystawy, Paweł Bąkowski. pokaż więcej »

Dodano: 02.02.2024 05:00

NIE/DOSKONAŁY BŁĄD – WYSTAWA ZPAF W WAŁBRZYCHU

Nowa odsłona wystawy Dolnośląskiego Związku Artystów Fotografików, prezentująca zagadnienie tzw. błędu w sztuce i fotografii. Wernisaż odbędzie się 2 lutego w Starej Kopalni w Wałbrzychu. pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)