Udostępnij:

24. Summer Guitar Festival. Krzyżowa 2024

Summer Guitar Festival odbywa się w malowniczym kompleksie pałacowym w Krzyżowej koło Świdnicy nieprzerwanie od 2001 r. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znakomity wrocławski gitarzysta i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – prof. Krzysztof Pełech. Tegoroczna 24. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 14-21 lipca 2024.

Festiwal obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, konkursy gitarowe, koncerty, wykłady oraz prezentacje instrumentów, adresowane do wszystkich miłośników gry na gitarze – od amatorów po profesjonalnych, doświadczonych już muzyków. Co roku do prowadzenia zajęć i wykładów zapraszani są uznani muzycy z Polski i zagranicy, reprezentujący różne style muzyczne oraz różne ośrodki dydaktyczne. W tym roku wykładowcami kursu będą: Magdalena Czwojda (Polska), Mateusz Kowalski (Polska), Marek Napiórkowski (Polska), Marcin Chiliński (Polska), Robert Horna (Polska), Andrzej Olewiński (Polska), Marek Pasieczny (Polska, UK), Krzysztof Pełech (Polska), Stefan Schmidt (Niemcy), Vladislav Bláha (Czechy), Tanya Drobysh (Czechy/Białoruś).

Festiwal to idealne miejsce zarówno dla uczniów i studentów chcących doskonalić swoje gitarowe umiejętności, jak również tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach i wykładach jako obserwatorzy. Cechą szczególną tych cieszących się dużą popularnością kursów jest ich swobodny charakter oraz przyjazna atmosfera. Organizatorzy Summer Guitar Festival, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zapewniają wszystkim uczestnikom nie tylko bogaty program kulturalny, lecz również bezpieczne i komfortowe warunki pobytu podczas kursu.

Zapraszamy do udziału w Summer Guitar Festival dzieci i dorosłych, uczniów i studentów, początkujących i zaawansowanych.
Słowem – wszystkich, którzy czują, że gitara to instrument właśnie dla nich!

Oficjalna strona Festiwalu oraz Formularz Zgłoszenia: www.guitarfestival.okis.pl 
*ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona!

 

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:
Organizator: guitarfestival@okis.pl
Dyrektor artystyczny Krzysztof Pełech: gitara@post.pl

TELEFON:
+(48) 71 344 28 64 wew. 216 lub 212

 

Organizator:
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego


Współorganizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Logo Ośrodka Kultury i Sztuki we Wocławiu

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Odsłuchaj treść artykułu
Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)