Udostępnij:

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa 2013-2018

  • Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego od 2013 roku we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu. Festiwal jest hołdem przyjaciół dla  Tadeusza  szymkowa, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat.

 

  • Festiwalowa publiczność podczas każdej edycji FAF ma okazję podziwiać mistrzowskie aktorstwo gwiazd polskiego i światowego kina. Przez sześć dni w Dolnośląskim Centrum Filmowym  prezentowane są obrazy, które dzięki wybitnym rolom na stałe wpisały się do grona wyjątkowych i niezapomnianych. Film jest  tu tylko tłem dla aktorów.

 

  • Organizatorzy festiwalu – Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny) – dobrali obrazy w taki sposób,  by widzowie mieli przegląd największych dokonań aktorskich XX i XXI wieku. „W czasach gdy każdy może być aktorem – choćby w swoim prywatnym filmie, zrobionym telefonem komórkowym – warto zwrócić uwagę na tych, których wyróżnia prawdziwe zawodowstwo i wyjątkowy talent” mówi Stanisław Dzierniejko.

 

Nagrody dla wybitnych aktorów!

Co roku podczas FAF statyetkami Platynowego Szczeniaka uhonorowani zostają najwybitniejsi aktorzy. Do tej pory wyróznienie otrzymali: Katarzyna Figura, Jan Nowicki, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski, a w 2014 roku Beata Tyszkiewicz i Marek Kondrat.  W konkursie o Złote Szczeniaki jurorzy ( aktorzy )wyłaniają najlepsze  role pierwszo i drugoplanowe w filmach fabularnych powstałych w ciągu ostatniego roku.

Spotkania z gwiazdami!

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa to również  wyjątkową okazją do spotkania i porozmawiania z największymi gwiazdami polskiego kina. W czasie FAF codziennie odbywają  się spotkania z aktorami połączone z prelekcjami  znawców kina i seansami.

Actors Studio we Wrocławiu- talenty na start!

Jedną z atrakcji Festiwalu Aktorstwa Filmowego są warsztaty aktorskie dla młodzieży. Prowadzią je Bogusław Linda, mimowie z Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz Elżbieta Słoboda, absolwentka  prestiżowej amerykańskiej szkoły Actors Studio. Uczestnicy warsztatów mają okazję m.in. poznać techniki jakie stosują w filmie i na scenie aktorzy amerykańscy.

 

www.festiwalaktorstwa.pl

Odsłuchaj treść artykułu

Dodano: 20.10.2018 09:00

7. Festiwal Aktorstwa Filmowego

20 - 26 października 2018, Wrocław, Świebodzice, Bystrzyca Kłodzka, Siechnice, Strzelin pokaż więcej »

Dodano: 14.10.2017 08:40

6. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa

14-19 października 2017, Wrocław, Świebodzice , Bystrzyca Kłodzka pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)