Udostępnij:

Rytuał 2017-2019

RYTUAŁ to rozgrywane na kilku płaszczyznach cykliczne wydarzenie, w którym przenikają się i uzupełniają tak nośne obecnie formuły i narzędzia artystycznej kreacji jak: video art, animacja komputerowa, muzyka elektroniczna oraz w najnowszej edycji instalacje multimedialne. Całość ma charakter medialnej hybrydy – instalacji, służącej przede wszystkim ekspresyjnemu sygnalizowaniu treści oraz intuicji odnoszących się do kondycji człowieka, jego statusu we współczesnym świecie. Wykraczającą poza sztukę intencją RYTUAŁU jest wytyczenie drogi: od estetycznego meta-opisu ku indywidualnemu rozpoznaniu i refleksji. Jako cykl multimedialnych obrazów RYTUAŁ jest poszukiwaniem symbolicznych przedstawień dla społecznych i kulturowych zmian zachodzących w rzeczywistości; jest także antycypowaniem skutków ingerencji w uniwersalne, niepodważalne reguły i mechanizmy naszego życia. Spektakularne w swojej formule multimedialne wydarzenie, jakim jest RYTUAŁ, staje się wehikułem przenoszącym uczestników w obszar, w których możliwe jest porozumienie pomiędzy umysłowością, estetyką i jednostkową wrażliwością.


Oficjalna strona Festiwalu industrialart.eu

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

 

Odsłuchaj treść artykułu

Dodano: 02.06.2023 11:00

RYTUAŁ WIEŻA BABEL ZAMĘT

Od 2 do 11 czerwca trwa we Wrocławiu festiwal sztuki "Rytuał", podczas którego prezentowane są różne formy artystycznej kreacji: wideoart, animacja komputerowa, dokument, muzyka elektroniczna, instalacja, performance. pokaż więcej »

Dodano: 31.05.2019 01:01

RYTUAŁ – edycja XVI RYTUAŁ CHLEBA i igrzysk Festiwal konsumpcji i populizmu

31 maja - 2 czerwca 2019, Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67, Wrocław, wstęp wolny pokaż więcej »

Dodano: 26.05.2017 09:00

RYTUAŁ 2017 – „POST”

26-28 maja 2017 Wystawa: Wyspa Tamka, Koncerty: Klub UFF, Plac Nankiera 1, Wrocław pokaż więcej »

Skip to content

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)