WYDAWNICTWA OKIS

Drodzy Czytelnicy!

Pod szyldem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu powstaje wiele wyjątkowych wydawnictw – czasopism, książek
i katalogów z wystaw. Staramy się, aby wychodzące spod naszych skrzydeł pozycje były na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim.

Prestiżowego i posiadającego bogatą tradycję czasopisma – „Odry” – nikomu chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać.

Rozwijamy się prężnie i proponujemy Wam również beletrystykę, opracowania naukowe, poezję, biografie
i monografie. Nasze książki dotyczą twórczości m. in. takich wybitnych artystów, jak: Roman Opałka, Wacław Szpakowski, Eugeniusz Geppert, Stanisław Dróżdż, Zdzisław Jurkiewicz, Natalia LL. Na szczególną uwagę zasługuje monografia Jana Kaczmarka – jednego z najwybitniejszych twórców polskiego powojennego kabaretu. Naukowcy, pisarze, redaktorzy, graficy, drukarze – to rzesza ludzi, którzy starają się, aby litery żyły, bez względu na to, ile tysięcy wierszy i stronic zajmują.

Organizowanym przez nas wystawom towarzyszą także liczne katalogi z dziedziny malarstwa, fotografii, grafiki, rzeźby i szkła artystycznego. Gorąco polecamy cykle wydawnicze, jak np. „Czarną książeczkę z Hamletem” dla miłośników teatru czy wspaniałą serię „Arch2pelag”, poświęconą dziełom, które przejawiają ambicje opisania świata z perspektywy lokalnej i ukazują krajobraz kulturowy Dolnego Śląska.

Nasze projekty wydawnicze doceniają Czytelnicy w kraju i poza jego granicami. Ciągle poszerzamy ofertę,
a tematyka książek i albumów jest staranie wyselekcjonowana.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i przeżywania książkowych przygód.

Wszak bez Czytelników nasza praca nie miałaby sensu!

 

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową i stacjonarną po wcześniejszym mailowym zamówieniu. Służymy również radą przy wyborze.

 

SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Aby złożyć zamówienie, należy wysłać maila na adres: wydawnictwa@okis.pl ze wskazaniem Produktu (spośród wymienionych wydawnictw OKiS) i adresu wysyłki.W przypadku chęci otrzymania faktury VAT należy zgłosić ten fakt na etapie składania zamówienia wraz z podaniem danych do faktury.
 • OKiS zweryfikuje możliwość realizacji zamówienia w ciągu 2 dni roboczych. W podsumowaniu zamówienia wskazana zostanie kwota brutto (cena produktu + koszty dostawy), numer konta, na który należy dokonać płatności oraz tytuł przelewu.
 • Płatności dokonywane są przelewem.
 • OKiS nie gwarantuje dostępności produktów prezentowanych na stronie OKiS do czasu weryfikacji i przyjęcia zamówienia.
 • Przesyłka zostanie wysłana w ciągu 7 dni roboczych od dnia wysłania przez OKiS maila potwierdzającego zamówienie.
 • Koszt dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej jest indywidualny i zależy od wagi przesyłki. Koszt przesyłki będzie wyceniany indywidualnie i podawany w mailu zwrotnym do zamówienia.
 • Aktualny cennik Poczty Polskiej dostępny jest na stronie https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_pocztowa.html
 • OKiS realizuje zamówienia w ramach sprzedaży na odległość  na terenie Polski i za granicą.
  OKiS realizuje zamówienia złożone do 15 grudnia danego roku kalendarzowego. Zamówienia złożone po tym terminie będą mogły zostać zrealizowane w pierwszych dniach roboczych następnego roku kalendarzowego.
  OKiS nie ma wpływu na czas zrealizowania dostawy przez Pocztę Polską oraz nie ponosi odpowiedzialności za ubezpieczenie przesyłki lub nieodebranie jej w wyznaczonym czasie.

Regulamin sprzedaży wysyłkowej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 

Sprzedaż naszych książek prowadzą również:

Wrocław

Galeria FOTO-GEN, pl. bpa Nankiera 8
Książnica Polska Księgarnia Pod Arkadami, ul. Świdnicka 49
Księgarnia Podróżnika, ul. Wita Stwosza 19/20
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a
Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2

Toruń
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Wały Gen. Sikorskiego 13

Warszawa
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (księgarnia stacjonarna)
Księgarnia Fundacji Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65

Orońsko
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, ul. Topolowa 1

Księgarnie internetowe 
Sklep Fundacji Bęc Zmiana

 

 

 

 

Dodano: 26.11.2021 06:00

Książka „Ocalić od zapomnienia” Marka Dyżewskiego nominowana do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2021

Laureatów poznamy 2 grudnia 2021 podczas uroczystej gali, w pierwszym dniu 29. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. pokaż więcej »

Dodano: 22.10.2021 07:00

Spotkanie autorskie z Karolem Krukowskim.
Premiera książki Pręgierz

22 października 2021, godz. 18.00, Cocofli books art cafe, Wrocław pokaż więcej »

Dodano: 09.09.2021 15:14

Książka Marka Dyżewskiego „Ocalić od zapomnienia” wyróżniona na 61. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2020

Wyróżnienie dla OKiS za książkę M. Dyżewskiego "Ocalić od zapomnienia". Wyróżnienie dla Julity Gielzak za projekt graficzny i łamanie. Gratulacje dla Drukarni JAKS we Wrocławiu  za wykonanie poligraficzne książki. Jako wydawcy książki serdecznie gratulujemy jej twórcom! pokaż więcej »

Dodano: 03.08.2021 05:00

Spotkanie z twórczością Miry Żelechower-Aleksiun i zapowiedź książki „Mira między A i Ż” w ramach 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA

3 sierpnia 2021, godz. 16:30, Aula Katedry Judaistyki, Uniwersytet Wrocławski, ul. Św. Jadwigi 3/4, Wrocław pokaż więcej »

Dodano: 08.06.2021 05:00

Spotkanie wokół książki Marka Dyżewskiego Ocalić od zapomnienia

Serdecznie zapraszamy we wtorek, 8 czerwca 2021 roku, o godz. 18.00 do Klubu Muzyki i Literatury (pl. gen. T. Kościuszki 10) na spotkanie wokół książki Ocalić od zapomnienia, wydanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 23.04.2021 08:42

Konkurs: Jaki krój pisma został użyty w tekście książki Marka Dyżewskiego „Ocalić od zapomnienia” i w którym wieku powstał?

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie zadania konkursowego opublikowanego na Profilu Fanpage’a Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu o treści: Jaki krój pisma został użyty w tekście książki Marka Dyżewskiego „Ocalić od zapomnienia”  i w którym wieku powstał? (post konkursowy) pokaż więcej »

Dodano: 31.12.2020 11:16

IMPERATYW

Katalog towarzyszący wystawie „Imperatyw” prezentowanej w Galerii Miejskiej we Wrocławiu, w dniach od 5.11.2020 do 4.02.2021. Ideą przyjętą przez kuratorów wystawy Imperatyw jest zaprezentowanie dokonań sześciu oryginalnych postaw twórczych (Andrzej P. Bator, Łukasz Berger, Łukasz Gierlak, Wacław Szpakowski, Stach Szumski, Igor Wójcik), z których niektóre znalazły swoje trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej, ale także […] pokaż więcej »

Dodano: 30.12.2020 11:53

Marek Dyżewski
Ocalić od zapomnienia

Książka stanowi zbiór trzydziestu esejów poświęconych polskiej kulturze muzycznej ostatnich dekad. Prezentuje wybitnych twórców tej kultury oraz jej najbardziej doniosłe, mające wagę w skali międzynarodowej, zjawiska. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)