Magazyn Wroclife

Magazyn „Wroclife” to bezpłatny wrocławski dwumiesięcznik ukazujący się regularnie od 2015 roku w nakładzie
10 000 drukowanych egzemplarzy. Dopełnieniem magazynu drukowanego jest portal internetowy wroclife.pl, na którym znajduje się obecnie ponad 3000 oryginalnych artykułów o tematyce miejskiej, aglomeracyjnej, kulturalnej  i lifestyle’owej. Głównymi odbiorcami treści magazynu „Wroclife” i portalu wroclife.pl są dorośli Czytelnicy, najczęściej w wieku 25-55, którzy planują na stałe związać swoje życie zawodowe i prywatne z Dolnym Śląskiem lub którzy już założyli tu swoje rodziny czy rozwijają tu swoją karierę zawodową. Z myślą o tych Czytelnikach, treści są na wysokim merytorycznie poziomie, a tematy są rzetelnie opracowane i selekcjonowane. Na łamach magazynu prowadzone są rozmowy z inspirującymi wrocławianami, przedstawiane są kierunki rozwoju miasta i regionu, bieżące inwestycje i działania oraz plany na przyszłość. Magazyn i portal promują utalentowanych wrocławskich artystów, obejmują patronatem dolnośląskie wydarzenia oraz podpowiadają wrocławianom, jak zaangażować się  w sferę kultury i sztuki i niebanalnie spędzić wolny czas.

 

Oficjalna strona: www.wroclife.pl

 

Wydawcy:
Wroclife sp. z o.o,
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Dofinansowano z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 15.09.2021 14:16

Wroclife nr 5/2021 (46)

Polecamy numer 5/2021 a w nim o tym jak zastrzec dokumenty, październikowe wybory do wrocławskich rad osiedli, ogródki w Breslau, wrocławskie kawiarnie z plusem, rozmowa z dyrektorem Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu Sebastianem Majewskim, a także produkcje teatralne OKiS. pokaż więcej »

Dodano: 05.07.2021 13:11

Wroclife nr 4/2021 (45)

W numerze 4/2021 polecamy między innymi tekst o tajemnicach osobowickiej puszczy, o umiejętności sterowania emocjami w pracy w międzynarodowym zespole, a także o PRS czyli rewolucji na rynku najmu i rozmowy z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i Markiem Dyżewskim, publicystą muzycznym, byłym rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej. pokaż więcej »

Dodano: 12.05.2021 14:04

Wroclife nr 3/2021 (44)

Polecamy numer 3/2021, w którym między innymi o skarbach Jaskini Niedźwiedziej, rowerowym Eldorado w Kotlinie Kłodzkiej, rozmowa z Grzegorzem Ćwiertniewiczem o przestrzeni pomiędzy misją a biznesem, a także o ekologii, szukaniu piękna, bezustannym ruchu i wystawie Organic, która już pod koniec maja w Galerii FOTO-GEN, opowiada Magda Hueckel, artystka, współtwórczyni nominowanego do Oscara filmu "Nasza Klątwa". pokaż więcej »

Dodano: 08.03.2021 12:23

Wroclife nr 2/2021 (43)

W numerze 2/2021 (43) polecamy artykuł Marty Czyż-Kaczor o niezrealizowanych wizjach przedwojennych wrocławskich architektów, rozmowę Gai Tyrolskiej z Patrykiem Wildem o Sowiogórskiej Kolei Zębatej, z kolei Marta Muraszkowska wraz z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej zastanawia się, czy ludzie zostaną kiedyś zastąpieni przez maszyny, a Iza Jóźwik rozmawia z Andrzejem Mazurem o książce "Syntezy". pokaż więcej »

Dodano: 31.12.2020 12:09

Wroclife nr 1/2021 (42)

W pierwszym numerze z 2021 roku magazynu Wroclife redaktorzy pisma pod lupę biorą tegoroczny budżet Wrocławia. Wiele miejsca poświęcono także pomaganiu innym. Sebastian Adamczyk w rozmowie z Izą Jóźwik opowiada o wsparciu osób bezdomnych żyjących we Wrocławiu. pokaż więcej »

Dodano: 25.11.2020 15:39

Wroclife nr 6/2020 (41)

W 6. numerze Magazynu Wroclife miłośników architektury Wrocławia zainteresuje zapewne artykuł poświęcony śladom Bauhausu w stolicy Dolnego Śląska, a w tekście Gai Tyralskiej czeka odpowiedź, jak mieszka się w TBS-ie.  W czasie wolnym możemy poczytać, co ciekawego czeka nas podczas spacerów po dolnośląskich parkach krajobrazowych. Zainteresowani sztuką znajdą także informacje o jednej z ostatnich publikacji […] pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)