Rocznik Jeleniogórski

 

„Rocznik Jeleniogórski” jest periodykiem poświęconym dziejom Jeleniej Góry i okolic. Ukazuje się od 1963 r. Na jego łamach prezentowane są zarówno artykuły stricte naukowe, jak i popularnonaukowe. Dotyczą one historii, archeologii i kultury regionu Karkonoszy.

Wydawca: Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry

Współwydawca tomu LI i tomu LII: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Współpraca: Archiwum Państwowe we Wrocławiu oddział w Jeleniej Górze, Karkonoskie Towarzystwo Naukowe, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

Publikacja dofinansowana z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 23.01.2021 01:19

Rocznik Jeleniogórski 2020

W tomie LII znalazły się między innymi: nowe ustalenia dot. Rozalii Saulson, studium o wałach kamiennych w okolicach Kopańca, tekst o tradycjach kulinarnych Karkonoszy, a także osobna część poświęcona 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w naszym regionie. pokaż więcej »

Dodano: 15.12.2019 12:59

Rocznik Jeleniogórski 2019

W tomie LI znalazły się między innymi: materiał o powstaniu i rozwoju Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, artykuł poświęcony ptakom Karkonoszy, szkice dotyczące historii – Jeleniej Góry i pomników niepodległości powstałych w 2018 roku w regionie jeleniogórskim. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)