- DZIAŁALNOŚĆ
- GALERIA FOTO-GEN
- MUZYKA
- Summer Guitar Festival
- Z klasyką/jazzem przez Polskę
- Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju
- Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną / International Festival May with Early Music
- Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju
- Koncerty hawdalowe
- SZTUKI WIZUALNE
- SZTUKI PERFORMATYWNE
- Produkcje i koprodukcje OKiS
- Produkcje OKiS
- Koprodukcje OKiS
- „CZAS UMIERANIA OS” w reżyserii Przemysława Wojcieszka
- „CZASY ŻYWE” Marzeny Sadochy
- „POMYŁKA SĄDOWA” – film edukacyjny
- „STASCHA, CZYLI PŁOMIEŃ W ODDECHU”
- „THE DOGS LEAP ON ACTEON” w reżyserii Oskara Sadowskiego
- AMAZON BURNS
- GENIALNA EPOKA. Czytanie w ciemnościach
- HCM
- Jaroslav Rudiš: „ALEJA NARODOWA” – monodram Dariusza Maja
- LUDOBÓJSTWO. Zdarzenie teatralne
- MOJŻESZ
- PARADOX
- POSKROMIENIE
- Galeria zdjęć
- Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground
- Regulamin Zasad Bezpieczeństwa OKiS w Sali Teatru Laboratorium
- Produkcje i koprodukcje OKiS
- PRZEDSIĘWZIĘCIA
- EDUKACJA
- WYDAWNICTWA OKIS
Chronologiczny spis wydawnictw
Dodano: 11.12.2024 08:00
Spotkanie promujące monografię „Karolina Jaklewicz. Geometria w stanie napięcia”
Spotkanie promujące najnowszą publikację Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu: monografię „Karolina Jaklewicz. Geometria w stanie napięcia” wydaną pod red. Doroty Monkiewicz. Rozmowę poprowadzi: Dorota Monkiewicz Osoby prelegenckie: Karolina Jaklewicz, Piotr Lisowski, Agata Małodobry pokaż więcej »
Dodano: 01.08.2024 13:05
OTIUM I INNE WIERSZE RZYMSKIE
Robert Gawłowski (ur. 1957) – absolwent wrocławskiej polonistyki, poeta, prozaik, krytyk literacki, dramaturg, scenarzysta, autor audycji i słuchowisk radiowych, w przeszłości związany z Polskim Radiem we Wrocławiu. Debiutował jako poeta w 1977. Opublikował zbiory wierszy: „Nie ukrywajmy tego szaleństwa” (1983), „Ograniczony wybór” (1984), „Marko Polo szuka nowej drogi” (1984), „Marko Polo” (1987), „Podróż chroniczna” (1997), […] pokaż więcej »
Dodano: 21.12.2023 15:30
Obraz nie obraz, Picture non picture 1983-2023 – Tomasz Domański
Publikacja jest retrospektywą działań artystycznych Domańskiego w latach 1983 – 2023 i są realizowane do dziś. pokaż więcej »
Dodano: 11.01.2023 16:30
Lucjan Demidowski / Piotr Zugaj „Technologia nie znosi ambicji”
Katalog do wystawy Lucjana Demidowskiego i Piotra Zugaja „Technologia nie znosi ambicji” prezentowanej w Galerii Foto-Gen w dniach 2 grudnia 2022 – 19 lutego 2023. Publikacja to wybór prac prezentowanych na wystawie, do której punktem wyjścia stał się wywiad przeprowadzony przez Piotra Zugaja z Lucjanem Demidowskim w 2020 r., będący również częścią ekspozycji w formie […] pokaż więcej »
Dodano: 30.12.2022 14:19
40 lat Kawiarni Artystycznej Pod Kalamburem – Art Cafe
40 lat historii Art Cafe Kalambur. Historia wyjątkowego miejsca tętniącego muzyką i sztuką. Historia wyjątkowych ludzi. pokaż więcej »
Dodano: 29.12.2022 14:23
Andrzej Mazur, Syntezy 2. Eseje krytyczne
Syntezy 2. Eseje krytyczne Andrzeja Mazura to kontynuacja pierwszego, wydanego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w 2019 roku tomu, Syntezy. Eseje krytyczne. Tym razem autor przybliżył sylwetki i twórczość takich artystów jak: Anna Bujak, Jan Chwałczyk, Tomasz Domański, Miłosz Flis, Zbigniew Horbowy, Konrad Jarodzki, Katarzyna Koczyńska-Kielan, Jerzy Kosałka, Marzena Krzemińska, Zdzisław Nitka, Dominik […] pokaż więcej »
Dodano: 20.12.2022 12:02
Impresje Kłodzkie – katalog wystawy
Fragment z tekstu Marii Groyeckiej-Ratajczak: (…) grupa artystów, członków Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Wrocławskiego, wyjeżdżając na plener malarski do Lewina Kłodzkiego, jakże bogatego w piękne i różnorodne krajobrazy, aby nabrać świeżości patrzenia, czerpać pełnymi garściami z widoków przyrody i jej piękna, doznać przygody twórczej, która inspiruje do nowych działań. Zamieszkali w Lewinie Kłodzkim, w […] pokaż więcej »
Dodano: 18.12.2022 10:44
Masada Poezje, שירה מצדה, Piotr Chrzczonowicz
Słowo wstępu od Stefanii Pruszyńskiej: Te wiersze rozwibrowane światami bez granic. Mówiące, wołajace śpiewem wyłkanym z cierpień. I tańcem pokonujacym rozpacz – jak muzyka żydawska, ta nieokiełznana w zawodzeniu i też ta w szczerej prostocie dziecięcej radości. Muzyka spleciona z modlitwą i żarem ludzkich pragnień… nostalgii bezkresnej… Takie to mi bliskie, że płaczę w swoim […] pokaż więcej »