Dolny Śląsk pełen historii

 

DOLNY ŚLĄSK PEŁEN HISTORII
cykl filmów dokumentalnych

 

 

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu jest inicjatorem wyjątkowego w skali Polski cyklu filmowo-edukacyjnego „Dolny Śląsk Pełen Historii”. Ideą projektu jest „bawiąc uczyć, ucząc bawić” poprzez realizację fabularyzowanych i niefabularyzowanych filmów dokumentalnych, a celem popularyzacja wiedzy kulturowo – historycznej o Dolnym Śląsku oraz promocja regionu wśród polskiego społeczeństwa i zagranicą.

Filmy mają swoją emisję na antenach telewizji polskiej, są za darmo dostępne w Internecie, a w ramach projektu każde liceum i biblioteka powiatowa w regionie otrzymuje film wydany na płycie DVD.

Do tej pory w ramach cyklu powstało dziewięć filmów:

– „Riese – tajemnice wykute w skale” (2012),
– „Jaśniej i cieplej. Historia gazownictwa na Dolnym Śląsku” (2012),
– „Pamiętajcie o ogrodach. Historia Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu” (2012),
– „Daisy – wspomnienie minionego świata” (2011),
– „Ziemia Lądecka – wędrówki po miejscach niezwykłych” (2011),
– „Opowieść o Zamku na Skale” (2011),
– „Srebrny lew – wędrówki po ziemi bystrzyckiej” (2011),
– „Twierdza Kłodzka” (2011),
– „Marianna – Królowa Kotliny” (2010),

Jako jedyni w Polsce systematycznie zdobywamy doświadczenie i wiedzę jeśli chodzi o możliwości realizacji filmów kostiumowych i historycznych. Podczas realizacji angażujemy grupy rekonstrukcyjne z Dolnego Śląska, Polski, Czech i Słowacji. Do roli statystów chętnie zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska.

Projekt realizowany jest we współpracy z TVP Wrocław oraz przy wsparciu i dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Zapraszamy do oglądania filmów za darmo on-line!

dolnyslaskpelenhistoriilogo.jpg

Dodano: 27.07.2018 09:00

GÓRY ZRODZONE Z MORZA – film przyrodniczy

W ramach cyklu „Dolny Śląsk pełen historii” trwa realizacja filmu przyrodniczego „Góry zrodzone z morza”. Film powstaje w koprodukcji Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, TVP Wrocław i Parku Narodowego Gór Stołowych pokaż więcej »

Dodano: 01.04.2018 11:30

Emisja filmu „Dolina Pałaców i Ogrodów” w TVP 3 Wrocław

1 kwietnia (niedziela) o godz. 19:05 na antenie TVP 3 Wrocław zostanie wyemitowana „Dolina Pałaców i Ogrodów”. pokaż więcej »