- DZIAŁALNOŚĆ
- GALERIA FOTO-GEN
- MUZYKA
- Summer Guitar Festival
- Z klasyką/jazzem przez Polskę
- Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju
- Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną
- Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju
- Koncerty hawdalowe
- SZTUKI WIZUALNE
- SZTUKI PERFORMATYWNE
- Produkcje i koprodukcje OKiS
- Produkcje OKiS
- Koprodukcje OKiS
- „CZAS UMIERANIA OS” w reżyserii Przemysława Wojcieszka
- „CZASY ŻYWE” Marzeny Sadochy
- „POMYŁKA SĄDOWA” – film edukacyjny
- „STASCHA, CZYLI PŁOMIEŃ W ODDECHU”
- „THE DOGS LEAP ON ACTEON” w reżyserii Oskara Sadowskiego
- AMAZON BURNS
- GENIALNA EPOKA. Czytanie w ciemnościach
- HCM
- Jaroslav Rudiš: „ALEJA NARODOWA” – monodram Dariusza Maja
- LUDOBÓJSTWO. Zdarzenie teatralne
- MOJŻESZ
- PARADOX
- POSKROMIENIE
- Galeria zdjęć
- Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground
- Regulamin Zasad Bezpieczeństwa OKiS w Sali Teatru Laboratorium
- Produkcje i koprodukcje OKiS
- PRZEDSIĘWZIĘCIA
- EDUKACJA
- WYDAWNICTWA OKIS
Chronologiczny spis wydawnictw


Dodano: 30.04.2025 13:26
Śniłem się sobie – Bogusław Michnik
Śniłem się sobie to wybór wierszy Bogusława Michnika obejmujący utwory powstałe na przestrzeni niemal sześciu dekad – od 1964 do 2023 roku. Tom ten stanowi literacką podróż przez twórczość poety, ukazując ewolucję jego stylu, tematów oraz wrażliwości artystycznej. Michnik w swoich wierszach często sięga po motywy snu, marzenia i wewnętrznej introspekcji, co czyni ten wybór […] pokaż więcej »

Dodano: 30.04.2025 13:24
Okruchy świata – Karina Marusińska. Wobec nieruchomości rzeczy. O pracach Kariny Marusińskiej – Monika Braun
Okruchy świata to nie tylko książka, ale także obiekt sztuki. Ręcznie rwane strony dodają każdemu egzemplarzowi kolekcjonerskiego charakteru, a starannie zaprojektowany przez Artura Skowrońskiego layout uwypukla wyjątkowość prezentowanych treści. Multidyscyplinarna artystka Karina Marusińska oraz aktorka, kulturoznawczyni i pisarka Monika Braun zapraszają do odkrycia książki eseistycznej Okruchy świata, będącej unikalnym połączeniem sztuki, literatury i refleksji nad […] pokaż więcej »

Dodano: 15.12.2024 11:19
FACET BEZ PALCA JUŻ POSZEDŁ / VIET_NAM_XXXIII
Pomimo tego, że stolica Dolnego Śląska obfituje w wydarzenia literackie, na próżno w ich ramach szukać części komiksowej. Wrocław na tle dużych ośrodków kulturalnych jawi się jako komiksowa biała plama, która wciąż czeka na zagospodarowanie. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu dorzuca swoje nasionko do tego pustego pola, w nadziei, że z czasem wyłoni się […] pokaż więcej »

Dodano: 02.12.2024 14:25
Dolny Śląsk 2025. Koniec historii, tworzymy przyszłość – Sławomir Szymański
Fragment ze wstępu autora. W tej książce chcę przybliżyć Dolny Śląsk taki, jakim jest dzisiaj. Pokazać, z czego się składa, jak się sam określa, o czym chce pamiętać, o czym zapomina, jakie ma perspektywy gospodarcze, z czym się mierzy, z czego jest dumny. Rzecz jasna, tematu nie wyczerpuję. Staram się po prostu przybliżyć ciekawsze i […] pokaż więcej »

Dodano: 02.12.2024 14:20
Radiowy KaOwiec czyli kulturalnie o Wrocławiu – Paweł Skrzywanek
Znakomicie powiedziane i doskonale napisane. Felietony radiowe Pawła Skrzywanka to nie tylko kronika wrocławskiej kultury okresu pandemii, ale też jej bogate dzieje po roku 1989. Niezwykły dokument czasu ukazujący zdarzenia i ludzi, o których należy pamiętać. Głos ważny i wolny, wolność ubezpieczający. Robert Gawłowski Paweł Skrzywanek (ur. 1965) – wrocławianin, absolwent historii na Uniwersytecie Wrocławskim, […] pokaż więcej »

Dodano: 02.12.2024 14:15
Ostry język polski – Adam Borowski
Tomik wierszy Adama Borowskiego Adam Borowski – (ur. 1973 w Bielsku Podlaskim) – twórca i redaktor naczelny pisma literacko-artystycznego „Dykcja”, pomysłodawca i współorganizator konferencji naukowych poświęconych czasopismom społeczno-kulturalnym oraz współczesnej literaturze polskiej. Autor książek poetyckich: Ojczyzna dobrej śmierci (Witryna Artystów, Kłodzko 1997), Elementarz dla Natalii (wydanie artystyczne, nakład bibliofilski, Wrocław 1998), Kłótnia czworonogów (Biblioteka „Dykcjji”, Wrocław […] pokaż więcej »

Dodano: 02.12.2024 14:11
Karolina Jaklewicz Geometria w stanie napięcia – Redakcja Dorota Monkiewicz
Karolina Jaklewicz urodziła się 14 maja 1979 roku w Trzebiatowie. W latach 1994-1995 uczęszczała do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im Kazimierza Ajdukiewicza w Szczecinie, zaś od 1995 do 2000 roku uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego w Szczecinie. Studiowała na Wydziale Sztuk Pieknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2000-2003) oraz na Wydziale […] pokaż więcej »

Dodano: 02.12.2024 14:07
Maria Michałowska. Redakcja Marika Kuźmicz
Wrocławska twórczyni, jeżeli wierzyć relacjom osób, które ją znały, miałaby być przede wszystkim malarką. Niezwykle wrażliwą na kolor, „królowa szarości”, jak mówi o niej były student, późniejszy współpracownik na Wydziale Architektury PWr Leszek Maluga. […] Marika Kuźmicz: Chociaż Maria Michałowska nie jest artystką powszechnie znaną, trudno stwierdzić, że jej twórczość wymaga „odkrycia”, choćby dlatego, że […] pokaż więcej »