EDUKACJA

OKiS kładzie szczególny nacisk na edukacje kulturalną i artystyczną dla dzieci, młodzieży i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Kultura jest źródłem umiejętności prowadzenia relacji międzyludzkich i zrozumienia zarówno świata jak i samego siebie. To stwarza możliwość zbudowania społeczeństwa opartego na zaufaniu i poczuciu odpowiedzialności. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat zapewnić jak najszerszy i najłatwiejszy dostęp do edukacji kulturalnej.

Dodano: 03.02.2023 01:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sceniczne rewelacje w Domu Plastyków, czyli o Teatrze Artystów Cricot.

Wykład dr Justyny Michalik-Tomali będzie próbą omówienia historii i najważniejszych realizacji Teatru Cricot. pokaż więcej »

Dodano: 20.01.2023 07:00

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Sport robotniczy, anty-olimpijski ruch protestu i awangarda w Europie Środkowo-Wschodniej

Wykład poświęcony historii sportu robotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej i jego związkom z awangardowym teatrem w latach dwudziestych i trzydziestych. pokaż więcej »

Dodano: 19.12.2022 10:38

Fotorelacja z wernisażu wystawy pofestiwalowej State of Glass | e-Glass Festival 2022

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy pofestiwalowej State of Glass | e-Glass Festival 2022. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbyło się 16 grudnia 2022 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Więcej informacji o wystawie na stronie www.okis.pl fot. Natalia Dzidowska     pokaż więcej »

Dodano: 16.12.2022 04:00

Wykład o formach teatralnych w tradycji aszyków

16 grudnia 2022 w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, turecki teatrolog Sercan Özinan wygłosił wykład na temat jednej z najstarszych tradycji ustnych Anatolii, a także teatralnej formy „opowiadania historii” w kontekście analitycznym antropologii teatru. pokaż więcej »

Dodano: 09.12.2022 13:58

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Współczesny teatr radykalny: powiązania z awangardą historyczną i dotykanie czułych strun w społeczeństwie (przypadki Olivera Frljića, Janeza Janšy i Žigii Divjaka)

Wykład prof. Tomaža Toporišiča poświęcony spektaklom, w których osobiste, wojenne i polityczne traumy posłużyły jako pretekst, by zadać uniwersalne pytania o granice wolności artystycznej i społecznej. Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. pokaż więcej »

Dodano: 03.12.2022 06:30

Szkolenie Zarządzanie Projektem w Kulturze 2022

Zapraszamy 3-4 grudnia na wyjątkowe szkolenie z zarządzania projektem w kulturze. Będą na nim bardzo praktyczne informacje o tym, jak pozyskać środki na projekty kulturalne oraz treningowy pokaz metodyki zarządzania projektem społecznym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny pokaż więcej »

Dodano: 18.11.2022 13:29

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Łeś Kurbas i jego koncepcja aktora | ФОРМУЛА АКТОРА ВІД ЛЕСЯ КУРБАСА

Wykład prof. Hanny Veselovskiej poświęcony systemowi Kurbasa, analizie pojęcia „rozumny arlekin” i peretworennia oraz ocenie ich skuteczność w oparciu o konkretne przykłady. Wykład w języku ukraińskim z tłumaczeniem na język polski. pokaż więcej »

Dodano: 14.10.2022 12:43

Otwarty Uniwersytet Poszukiwań. Zatarta ciągłość. Polska awangarda teatralna i jej rodzime kontynuacje.

Wykład poświęcony polskiej awangardzie teatralnej i jej rodzimym kontynuacjom wygłosi prof. Dariusz Kosiński badacz teatralny i performatyk, profesorem w Katedrze Performatyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. pokaż więcej »

Zapisz się do naszego newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (pokaż całość)